- 1 Apel pasażerki: nie utrudniajcie im pracy (35 opinii)
- 2 CBA w UM w Gdańsku. Śledztwo ws. korupcji (157 opinii)
- 3 Tramwaj wodny, ktoś go jeszcze pamięta? (60 opinii)
- 4 100-letnia willa ma szansę na drugie życie (42 opinie)
- 5 W sobotę Marsz Równości w Gdańsku (799 opinii)
- 6 Każdy pies w autobusie musi mieć kaganiec? (284 opinie)
Myśliwce nad Trójmiastem. Trwają ćwiczenia
-
Lubię to 9
-
Super 58
-
Trzymaj się 1
-
Ha ha 3
-
Wow 2
-
Przykro mi 6
-
Wrr 24
- Wszystkie 103
Kolejny dzień ćwiczeń wojskowych myśliwców nad Trójmiastem. Uspokajamy: to nasi piloci szkolą się na Migach-29 "Smoker". Samoloty startują i lądują w bazie lotnictwa Marynarki Wojennej w Babich Dołach.
Szkolenie zaczęło się już dzień wcześniej i niektórzy mieszkańcy Trójmiasta byli nim zaskoczeni. Dostaliśmy sporo informacji, zdjęć i filmów w Raporcie, za które bardzo dziękujemy!
Raport: Co to za dźwięki w Redłowie, jakby odrzutowiec?
Co to za dźwięki w Redłowie, jakby odrzutowiec? (91 opinii)
Już wkrótce rozpocznie się intensywne szkolenie lotnicze, wykorzystujące unikalne warunki operacyjne naszego wybrzeża. Nie zdziwcie się, gdy spoglądając w górę, zobaczycie nad Trójmiastem charakterystyczną sylwetkę "dwudziestek dziewiątek". To nasi piloci, którzy szlifują swoje umiejętności w naszym rejonie odpowiedzialności.
Bądźcie czujni - niebo nad Gdynią będzie głośne i pełne dynamiki! Zobacz więcej
Już wkrótce rozpocznie się intensywne szkolenie lotnicze, wykorzystujące unikalne warunki operacyjne naszego wybrzeża. Nie zdziwcie się, gdy spoglądając w górę, zobaczycie nad Trójmiastem charakterystyczną sylwetkę "dwudziestek dziewiątek". To nasi piloci, którzy szlifują swoje umiejętności w naszym rejonie odpowiedzialności.
Bądźcie czujni - niebo nad Gdynią będzie głośne i pełne dynamiki! Zobacz więcej
W środę, 27 maja, ćwiczenia są kontynuowane. Ponownie informują nas o nich czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.
Raport: MiG-29 widziany z lotniska w Kosakowie
MiG-29 widziany z lotniska w Kosakowie (63 opinie)
Myśliwce to MiG-29 "Smoker", które przebazowały się do Gdyni w poniedziałek, 25 maja. Teraz ich piloci przechodzą szkolenie lotnicze, wykorzystujące unikalne warunki operacyjne naszego wybrzeża.
-
Lubię to 7
-
Super 24
-
Trzymaj się 1
-
Ha ha 3
-
Wow 3
-
Przykro mi 1
-
Wrr 3
- Wszystkie 42
Miejsca
Opinie wybrane
-
2026-05-27 19:15
Po co ćwiczą na tych maszynach? Przecież to złom który za darmo oddajemy na Ukrainę (14)
Musi naprawdę nam coś grozić, skoro wyciągamy z formaliny te starocie
- 33 123
-
2026-05-28 12:29
nie jestem ekspertem, ale z tego co czytałem, to MIG-29 uważany jest "ikonę ekstremalnej manewrowości"; nie ma szans dzisiaj w walce ze względu na nowoczesne systemy pola walki, ale jeżeli to prawda, to jako samolot szkoleniowy wydaje się być bardzo dobry wyborem; tam zdaje się były tylko (poważne) problemy z częściami zamiennymi
- 1 0
-
2026-05-27 20:30
Nie wiadomo kto ćwiczy na tych starociach
- 18 2
-
2026-05-27 20:27
Nie jest to złom. I nigdzie ich oddawać nie powinniśmy. A już tym bardziej na U (9)
Polska im dała 4 lata temu karabinki Grot z pierwszych dwóch serii. Za darmo, że lepsze to niż nic, aby szybko. Skończyło się tym, że co najmniej raz krińcy nas Polskę szkal owali w necie, wyliczając skwapliwie wszelkie wady i niedoskonałości, Tego co im darmo i szybko daliśmy, kilka tysięcy sztuk. Mało tego, Czesi wtedy mieli ich gdzieś, nic im
Polska im dała 4 lata temu karabinki Grot z pierwszych dwóch serii. Za darmo, że lepsze to niż nic, aby szybko. Skończyło się tym, że co najmniej raz krińcy nas Polskę szkal owali w necie, wyliczając skwapliwie wszelkie wady i niedoskonałości, Tego co im darmo i szybko daliśmy, kilka tysięcy sztuk. Mało tego, Czesi wtedy mieli ich gdzieś, nic im darmo nie dali. Jaki efekt? U robią od ubiegłego roku zakupy broni strzeleckiej u Czechów, bo dobra, a o polskim Grocie negatywnie się wypowiadali, że konstrukcja nie najlepsza, co oni wiedzą. Że z danych darmo (a niepotrzebnie) licznych sztuk z pierwszych serii, milczeli.
- 18 39
-
2026-05-27 22:54
Ale cię to Iwan boli co? (4)
To ile lat już trwa ta wasza "operacja specjalna" która miała trwać trzy miesiące?
- 23 8
-
2026-05-28 08:08
Dmytro, te odzywki do Polaków o "Iwanach" itp. działały wam 4 lata temu, trochę jeszcze 3 lata temu
Naprawdę twoi szefowie nie zauważyli, że gdzieś tak od dwóch lat - nie działają?
- 5 4
-
2026-05-28 07:44
Przecież UA miała być już od dawna pod Moskwą :) (1)
- 5 3
-
2026-05-28 08:08
Oni tam nie muszą być. Wystarczy że was zniszczą na swojej ziemi.
- 3 0
-
2026-05-27 23:23
Trzy dni nawet
- 6 0
-
2026-05-27 20:45
Bardzo dobrze (3)
że można je było przetestować w realnych warunkach bojowych, a nie tylko na ćwiczeniach na pologonie, i mieć informacje zwrotne co trzeba w nich poprawić - bo że były z nimi poważne problemy konstrukcyjne, to nie jest żadna tajemnica.
- 27 3
-
2026-05-27 21:12
W realnych warunkach na polskich poligonach sobie nowszą wersję Grotów ponad 4,5 roku temu testowaliśmy (2)
Bez obawy, że wpadnie w rsyjskie łapy, bez proszenia krincow o łaskę.
- 5 20
-
2026-05-27 22:05
Wojna to realne warunki (1)
A nie testy na poligonach. Ale ta wiedza jest trudna dla ciebie
- 11 3
-
2026-05-28 07:48
Wszystkie wady pierwszego Grota zostały wykryte na polskich poligonach.
Działania na Ukrainie nie wniosły nic nowego.
- 5 0
-
2026-05-27 19:32
Na Ruskich wystarczy. (1)
- 12 4
-
2026-05-27 19:43
slaba logika
gdyby rusek nie dawal rady nie sprzedawal by migow, to dobre maszyny ale obecnie maja lepszy sprzet a mocne i slabe strony migow 29 znaja jak malo kto.
- 4 6
-
2026-05-28 08:35
(5)
Takich myśliwców już nie będzie. Najładniej i najgroźniej prezentujący się samolot na niebie.
- 15 2
-
2026-05-28 09:35
No co Ty? (4)
A myśliwiec bombardujący Su22 ze zmienną geometrią skrzydeł?
- 2 0
-
2026-05-28 10:09
(3)
Nie podoba mi się.
Ładniejszy jest Su-27- 0 0
-
2026-05-28 13:50
Rzecz gustu, ale są bardzo podobne do siebie. SU to ciężki myśliwiec w porównaniu z migiem.
- 0 0
-
2026-05-28 10:37
Wszystko kwestia gustu (1)
- 1 0
-
2026-05-28 13:46
Dokładnie :) Moim zdaniem jest to najładniejszy myśliwiec minionej epoki, każdy ma swoje gusta.
- 0 0
-
2026-05-28 06:43
Franciszek (3)
Ten dźwięk to stare czasy super brakowało go mieszkaniec Babich.
- 30 3
-
2026-05-28 08:14
Franciszek (2)
Franciszek
- 3 0
-
2026-05-28 08:36
Zdecyduj się Franek. (1)
To w końcu, który to Franciszek XV czy może już XVII?
- 0 0
-
2026-05-28 11:38
XXIX :)
- 1 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
