Fakty i opinie

Na boisku remis, a jak podczas powrotów do domu?

Najnowszy artukuł na ten temat

Mecz w Letnicy, problem całej dzielnicy

Być może to jedyna relacja w Polsce, która nie dotyczy samego meczu Polska-Niemcy, ale tego co dzieje się przed i po nim.00.08 Dwuznaczny sygnał od pana Jakuba, który w 30 minut wrócił rowerem ze stadionu na Orunię Górną. - Wszystko udało się świetnie, ale organizatorzy hm..., no cóż, nie popisali się, bo parkingi dla rowerów działają w strefie, do której nie można było z nimi, czyli rowerami, wejść.

23.45 Zupełnie inne wrażenie ma inny pan Michał z Redy, który pod stadion przyjechał autokarem. - Wszystkie uliczki zablokowane, nawet osiedlowe. Masakra. Nie da się wyjechać, bo wszystko stoi. Gdybym wiedział, poszedłbym na piechotę do Opery.

23.40 - Nie jest źle - relacjonuje pan Michał z Chełmu, który wraca właśnie z meczu. - Szliśmy w ogromnym tłumie zamkniętą dla ruchu ul. Marynarki Polskiej. Pod opera stoją tramwaje, które czekają na kibiców i w miarę napełniania się odjeżdżają z przystanków. Wszystko idzie w miarę sprawnie.

A jak wyglądały wasze powroty do domów?

23.15 - Wszystkie służby w pełnej gotowości. Trwa monitorowanie potoków ludzi, zmiany w organizacji ruchu pieszych nie zostały wprowadzone, ponieważ kibice przemieszczają się wytyczonymi trasami. Dodatkowe składy komunikacji zbiorowej, tramwaje, SKM czekają na przystankach i peronach - informuje Emilia Salach-Pezowicz, ze sztabu kryzysowego w UM Gdańsk.

23.07 Przypominamy jak działa komunikacja miejska po zakończeniu meczu:

Z przystanku "Opera Bałtycka" będą odjeżdżały dodatkowe kursy linii tramwajowych 2, 3 i 6

Zaplanowano dodatkowe kursy na następujących liniach autobusowych:

118 spod Dworca Gł. do Ujeściska przez Chełm,
129 z Wrzeszcza PKP do Migowa,
148 z Nowego Portu do Żabianki SKM przez Brzeźno-Przymorze,
154 spod Dworca Gł. do Oruni Górnej,
295 spod Dworca Gł. przez Armii Krajowej i z zajazdem na pętlę tramwajową "Chełm Witosa" do Zakoniczyna przez Łostowice,
367 do Fabrycznej przez Siedlce-Kiełpino Górne,
384 do Migowa przez Suchanino.

Linia nocna N5 wykona dodatkowy kurs o godz. 23:45 spod Dworca Gł. do Pruszcza Gdańskiego przez Orunię.

23.00 Stadion pustoszeje, kibice opuszczają już promenadę wokół PGE Areny Gdańsk
22.45 No i po meczu. Piłkarze zaraz rozjadą się do hoteli, a kibice zaczną wracać do domów. Mamy nadzieję, że podobnie jak na boisku, także w rywalizacji kibice-transport miejski padnie remis, ze wskazaniem na obie strony.

Tak relacjonowaliśmy to spotkanie na żywo: Polska-Niemcy 2:2

21.22 Służby monitorujący bieżącą sytuację w mieście informują, iż do rozpoczęcia rozgrywki w Gdańsku nie doszło do poważniejszych zdarzeń.

- Ruch pieszy przebiegał zgodnie z zaleceniami służb, komunikacja miejska funkcjonowała bez odczuwalnych opóźnień - poza linią 148 - informuje Emilia Salach-Pezowicz z UM Gdańsk. - Kibice posłuchali sugestii organizatorów i w większości zostawili auta w domu- na parkingach wyznaczonych przy Al. Armii Krajowej i na Placu Zebrań Ludowych nie było tłoku. Przed meczem największe korki tworzyły się na ul. Czarny Dwór.

20.45 Podczas odczytywania deklaracji Fair Play przez kapitania drużyny niemieckiej Philipa Lahma część kibiców gwizdała. Po prostu wstyd. Kończymy naszą przedmeczową relację, zapraszamy do śledzenia relacji ze zmagań sportowych. Wrócimy po meczu i będziemy opisywać powrót kibiców do domów.

20.43 Pan Łukasz przyjechał na mecz z żoną i córeczką z Wiednia. W Polsce pracował jako nauczyciel niemieckiego i ogólnie uważa, że niemieckojęzyczni są "OK". Teoretycznie mógłby więc im kibicować, ale że całe życie mieszkał na Zaspie, którą od PGE Areny dzieli góra 2 kilometry, przysłał nam zdjęcie z takim podpisem:

POLSKA, POLSKA, POLSKA!!!!
POLSKA, POLSKA, POLSKA!!!!


20.30 Informacja z centrum zarządzania kryzysowego w UM Gdańsk: - Ruch pieszy się luzuje. Od ul. Marynarki Polskiej dochodzą rzadkie grupy kibiców, od ul. Uczniowskiej grupy dochodzą ulicą, ale też jest już luźno. Policja i inne służby nie odnotowały żadnych ekscesów.

20.15 Przepraszamy, ale skoro dziś mają w Gdańsku grać Polska i Niemcy, to naprawdę nie wiemy skąd się tu wziął ten Wiking... Tak czy siak - trwa rozgrzewka.20.15 Ciąg dalszy narzekań: "Odcinacie od świata całe dzielnice, a co z mieszkańcami, fruwać mają się nauczyć żeby dotrzeć do domu? Głęboko gdzieś mam stadion i tych którzy jak pacynki na niego biegną! Wielkim błędem było zezwolenie na odbycie się meczu, same problemy z tego powodu!" - napisał w komentarzach K.

Faktycznie, dostaliśmy dziś kilka maili od mieszkańców Zielonego Trójkąta, którzy narzekali, że w związku z ograniczeniami w ruchu nie mogli po pracy wrócić samochodami do domów. Niektórzy pewnie marzyli o takim pretekście, by po pracy iść z kolegami na piwo, ale innym pewnie mecz pokrzyżował jakieś plany.

20.05 "Stadion jest fajny, fajnie jest kibicować Polsce, ale to jest koszmar, aby przez to, że 37 tys. osób chce dotrzeć na stadion, sparaliżowało prawie półmilionowe miasto. To jest katastrofa. O godz. 18 wracałem z Wrzeszcza do Łostowic i słyszałem skargi pasażerów, że autobusy są poopóźniane po 1,5 godziny i to w tych częściach miasta, które do stadionu mają daleko" - napisał w komentarzu Pawlos.

Sebastian Zomkowski, zastępca dyrektora ZKM: - Z moich informacji wynika, że nie było żadnych opóźnień komunikacji spowodowanych meczem, poza linią 148 która faktycznie jechała przez korki.

Wy też mieliście podobne problemy?

19.53 - Wygramy dziesięć do jaja - mówi z przekonaniem mała kibicka w relacji ze stadionu w Letnicy. Hmmm, a skromne 1:0 to już nie łaska?

Zobacz jak atmosfera panowała w Letnicy tuż przed meczem z Niemcami.19.40 Ale nie wszyscy żyją dziś meczem. Kuba Gilewicz zrobił na ul. Uczniowskiej zdjęcie rowerzyście, który za nic miał emocje paru milionów Polaków i omijał PGE Arenę szerokim łukiem, kierując się przez Czerwony Wiadukt w kierunku Zaspy i Przymorza. Dzięki Kuba, szerokiej drogi panie rowerzysto!19.37 Maciek Naskręt donosi: - Na Wałach Jagiellońskich jest gęsto, ale jakoś jedziemy w stronę Wrzeszcza.19.30 - Coraz więcej osób idzie ul. Marynarki Polskiej w kierunku stadionu. Także ul. Uczniowską przez Czerwony Wiadukt od strony Zaspy maszeruje coraz więcej kibiców. Na ul. Czarny Dwór auta stoją w korku - informują dyżurni w miejskim sztabie kryzysowym.

Dlatego prosimy: zostawiajcie auta w okolicach al. Jana Pawła II i na poboczach ul. Czarny Dwór, nie ma sensu jechać dalej i stać w korku!

Na parkingu wzdłuż al. Armii Krajowej parkują pojedyncze auta, na Placu Zebrań Ludowych stoi ok. 50 sztuk.

Niemal pusty parking na Placu Zebrań Ludowych.
Niemal pusty parking na Placu Zebrań Ludowych.


19.15 Tym razem trybuna z sąsiadami pana Piotra. Dziękujemy za zdjęcie i pozdrawiamy!19.00 Jeśli interesują was ściśle sportowe informacje na temat dzisiejszego spotkania zerknijcie do relacji przygotowanej przez naszych kolegów z  serwisu sportowego trojmiasto.pl18.40 Około godz. 18 tak wyglądały trybuny na stadionie. Zdjęcie dostaliśmy od pani Oli. Pani Olu, mamy nadzieję, że ma Pani miłych sąsiadów!18.23 Skutki zamknięcia ul. Jana z Kolna dla ruchu przed meczem już widać. Zakorkowana jest nitka w stronę Wrzeszcza na ul. Wały Jagiellońskie i ul. Okopowej. Al. Zwycięstwa poruszamy się bez większych kłopotów. Wolno za to jedziemy al. Hallera w kierunku Brzeźna.

18.13 Pogoda jest dzisiaj łaskawa dla kibiców i piłkarzy. Meteorolodzy przepowiedzieli, że podczas meczu temperatura powietrza nie powinna spaść po niżej 15 stopni Celsjusza.

18.05 Na dwie godziny i 40 minut przed meczem zapełniają się powoli parkingi. Na ul. Kochanowskiego już teraz trudno znaleźć miejsce nawet na motocykl.17.59 Stoiska z atrybutami kibiców reprezentacji Polski zostały ustawione już przy wieży ciśnień. Tu też cieszą się one ogromnym powodzeniem.17.55 Kibice nadchodzą ze wszystkich stron miasta. Ciekawe, czy stadion wypełni się po brzegi?17.52 Ci, którzy nie mają ochoty pójść na stadion mogą pojechać taksówką. Dojazd w pobliże stadionu możliwy jest od strony Nowego Portu ul. Marynarki Polskiej. Taksówki dojeżdżają w rejon skrzyżowania ulic: Marynarki Polskiej i Uczniowskiej.

Sprawdź, gdzie znajdują się postoje taxi.
Sprawdź, gdzie znajdują się postoje taxi. mat. prasowe


17.40 Kibice korzystają z wolnej chwili i zaopatrują się w niezbędne atrybuty. Szaliki, koszulki, trąbki rozchodzą się na pniu.17.30 Nie ma zmiłuj się. Autem przed stadion już nie dojedziemy. Właśnie policja zamknęła dla ruchu ulice: Jana z Kolna, Kościuszki, Kochanowskiego, Gdańska, Twarda, Swojska, Starowiejska i Letnicka. Wyjątkiem są auta ze specjalnym identyfikatorem. Ktoś widział tam taki samochód?

17.26 Hip, hip, hurra! Otwarto bramy na teren stadionu w Letnicy!17.25 Bramy miały zostać otwarte 45 minut temu, ale wciąż są zamknięte. Oby na boisku było mniej chaosu, niż przed tą imprezą. Kibice z Prudnika, przy czeskiej granicy, nie tracą jednak fasonu, a nudę zabijają grą w kuku.17.20 Jeśli wciąż nie zdecydowaliście jak dotrzeć na stadion, niech pomoże wam w tym ta mapka, oraz informacje z tego tekstu: Wszystko o meczu Polska-Niemcy17.10 Strażacy jeszcze przed meczem udowodnili, że do imprezy na PGE Arenie podchodzą na poważnie. Teraz na teren stadionu wjechały trzy bojowe wozy strażackie przeznaczone do działań dekontaminacyjnych. Co to takiego? Za Wikipedią: Dekontaminacja - proces polegający na usunięciu i dezaktywacji substancji szkodliwej (chemikaliów, materiałów radioaktywnych, czynników biologicznych), która zagraża życiu lub zdrowiu ludzi poprzez kontakt bezpośredni lub używane sprzęty. Dekontaminacji poddawani są zarazem ludzie, zwierzęta, jak i środowisko nieożywione (infrastruktura itd.).

Wozy de dekontaminacji
Wozy de dekontaminacji


17.00Bramy wokół stadionu miano otworzyć o godz. 16.45, ale jeszcze o godz. 17 pozostawały zamknięte. To dziwne, bo organizatorom bardzo zależało, by jak najwięcej kibiców dotarło jak najwcześniej do Letnicy. Powód? Chęć uniknięcie zatorów, które utworzyłyby się, gdyby wszyscy kibice w jednym momencie usiłowali dostać się w okolice stadionu.

Kibice czekający na wejście na teren stadionu przed godz. 17.
Kibice czekający na wejście na teren stadionu przed godz. 17.


Czy to się udało? - Niestety nie. Około 150 kibiców czeka wraz ze mną przy jednej z bram. Nie wiemy o której zostaną one otwarte. Na szczęście nikt się na razie nie denerwuje - informował o godz. 17 nasz reporter, Kuba Gilewicz.

Wśród kibiców jest grupka górali z Krościenka nad Dunajcem: - Daleko mieliśmy, ale chcieliśmy zobaczyć jak ta PGE Arena wygląda.

***


W Raporcie Drogowym trojmiasto.pl od rana informowaliśmy o funkcjonowaniu dojazdów do stadionu - czytaj więcej.

Jeszcze jesteś w domu? Zobacz jak najłatwiej dostać się na stadion, a potem bezpiecznie i szybko się z niego wydostać - komunikacja wokół stadionu PGE Arena w Gdańsku.

Opinie (693) ponad 100 zablokowanych

 • znowu organizacyjna klapa...... już się nawet z nas nie śmieją. (22)

  • 140 168

  • Piekny stadion! Elegancki, lekki i nietuzinkowy. (1)

   Gratulacje

   • 61 6

   • i takich ludzi my szanujemy

    • 26 3

  • (1)

   hahaha a na internecie sami maruderzy jak zwykle :D

   • 35 8

   • a cożeś myślał

    Czy fora są tylko po to aby były achy i ochy? Jak w Korei Północnej?

    • 14 14

  • Niech zgadnę - wyborca PIS-SLD? (6)

   ;)

   • 23 17

   • (5)

    kolejny balwan co we wszystko miesza polityke...

    • 30 8

    • bo za dużo ogląda TVN24, TVP, Superstacji (4)

     bez polityki żyć nie może

     • 13 12

     • A może to jest jeden z tych co to jest na etacie pisania na forach ??? (3)

      • 13 4

      • Pewno tak (2)

       ale dlaczego od razu polityka? Pewno za dużo ogląda wiadomości i szkło kontaktowe. To już taki narkotyk. Tak jak pijak wszędzie widzi alkohol, erotoman gołe baby tak on widzi polityków.

       • 9 4

       • Że co?! (1)

        Alkohol - rozumiem.Gołe baby - rozumiem.Ale, żeby polityków?!

        • 10 0

       • normalny

        Ano polityków. Wystarczy włączyć telewizor lub radio aby stwierdzić, że dziennikarze i politycy to show, celebra i podniecanie się jak gołymi babami.

        • 5 1

  • Racja (4)

   Stadion jest fajnyFajnie jest kibicować PolsceALEEE to jest koszmar aby przez to, że 37 tys osób które chcą dotrzeć na stadion, sparaliżowało prawie półmilionowe miasto, to jest katastrofa.O 18 wracałem z Wrzeszcza do Łostowic i słyszałem skargi pasażerów, że autobusy są poopóźniane po 1,5 godziny i to w tych częściach miasta, które do stadionu mają daleko.

   • 21 14

   • p......glupoty (3)

    • 9 8

    • p................. (2)

     Po tej wypowiedzi widać, że autor ma niewiele do powiedzenia, bez konkretnych argumentów czemu poprzedni autor p.....głupoty, tylko na zasadzie aby coś, byle coś napisać, tak samo jak następny o Pacanowie, no i brak nawet fałszywego podpisu, świadczy samo za siebie.

     • 7 6

     • Bzdury piszesz (1)

      Wracałem około 17:30 z centrum Gdańska (okolice UM) do Łostowic i co ciekawe, Kartuska była mniej zakorkowana niż wczoraj i w ubiegłym tygodniu. Ruch w okolicy Łostowic był podobny, nie było żadnych szczególnych korków. A autobusy, jeśli były spóźnione, to nie przez kwestię dojazdu na stadion. Ja osobiście jechałem na mecz po 19 i płynnie dojechałem na Plac Zebrań Ludowych, gdzie sobie zaparkowałem i dalej dojechałem tramwajem. Z powrotem też nie było problemów. Gdańsk się korkuje dużo bardziej z powodu nieprzemyślanych działań drogowców, niż z powodu tego typu imprez.

      • 19 3

      • Gdybyś wracał o 17:30 z Marynarki Polskiej to...

       ... byś dotarł na 19 na Plac Zebrań i nie wracając do domu wsiadłbyś w tramwaj i dojechał - właśnie dokąd?Do Opery? a potem i tak na piechotę!

       • 1 1

  • z pacanowa jesteś?

   • 3 6

  • to prawda

   przykre ale prawdziwe

   • 0 1

  • Gdybyś był na meczu w Klagenfurcie to byś wiedział co to znaczy "organizacyjna klapa" (1)

   • 13 0

   • Dokładnie.... ludzie nie jeżdżą po świecie i myślą ze jak w telewizorze pokarza pikekny stadion....

    ... to wszystko inne też tak wygląda, a tymczasem nie mamy sie czego wstydzić

    • 5 0

  • Najbardziej popisali się członkowie Klubu Kibica Reprezentacji Polskiej:)Piękny i głośny doping, zero bluzgów, wręczenie Grzegorzowi L. wieńca w podziękowaniu za stworzenie tego klubu....Bajka(szkoda że mydlana)

   • 1 1

  • co ty gadasz buraku za glupoty

   • 0 1

 • ja sie zbieram!!!do boju POLACY!!!:P

  • 31 34

 • 2:1 dla... (2)

  ?

  • 16 7

  • a mogło być tak pięknie..

   • 8 2

  • prawie dla Polski

   ...niestety "prawie" robi wielką różnicę. Ale i tak było super!!!!!

   • 2 0

 • Zal mi tych ktorzy nie pojda na mecz... (19)

  Placza i placza na wszelakich forach racjonalizujac fakt ze ich po prostu nie satc na bilet za 50 EURO.

  • 27 243

  • (2)

   mnie stac ale mi żal że zamykają wsyztskie ulice z powodu meczu jak mieszkasz w nowym porcie lub zielonym trujkacie to jak w geccie

   • 29 9

   • zamykają.... (1)

    ale mieszkańców NA PEWNO wpuszczają, tylko nie wpuszczaja tych peseudo kierowców, którzy poparkowaliby tym ludziom pod blokami, na chodnikach, trawnikach, ogródkach, pod oknami po to by miec do przejścia chociaż 50 mPozdrawiam wszystkich pieniaczy, których albo nie interesuje piłka nożna, albo nie stać było na bilet, albo się już na niego nie załapali i teraz marudzą

    • 15 7

    • a reszta jęczyd**p to ci co mają zakazy stadonowe

     nawet nie mogą sie do nich zbliżać na okreslona odległość, trzeba było nie rozrabiać jeden z drugim, to teraz siedziałbyś sobie w sród kulturalnych ludzi i ogladał meczPS. ucałuje od was Grzesia i resztę, napewno sie z nimi zobacze bo mam wejściówkę VIP, siedze sobie wygodnie w lozy i pisze do wasPozdro

     • 8 7

  • jak napisał ktoś powyżej

   Dziś święto wszystkich wydymanych przez pzpn

   • 39 5

  • (4)

   A mi Ciebie żal bo za nie małe pieniądze poleciałeś obejrzeć Niemców z drugim składem. iżal Ci pupę ściśnie jak będziesz śpiewał,,nic się nie stało,Polacy..." A potem 3 godz będziesz wracał do domu. powodzenia jełopie

   • 23 9

   • prawdziwy kibic (1)

    kocha Smudę, polskich piłkarzy, dziennikarzy i reklamy telewizyjne.

    • 19 3

    • Do prawdziwego kibica

     po tym zje...nym dopingu bylo wlasnie widac, ze sami "prawdziwi kibice" byli na stadionie i niestety tylko byli...

     • 0 1

   • Ty ich nigdy nie obejrzysz... (1)

    Zyj dalej w tym swoim smutnym malym swiecie.Przynajmniej na internet cie widze stac,aha no i nie bedziesz dzisiaj 3h stal tylko siedzial na brudnej sofie.

    • 5 18

    • Niech żyją

     prawdziwi kibice. I Grzegorz Lato stojący za nimi, wykonując ruchy frykcyjne.

     • 21 3

  • A pzpn się cieszy z takich półgłówków jak Ty Matole (2)

   • 18 4

   • Prawie 40 tysięty dojnych krówek w jednym miejscu. Nie wliczam tych którzy dostali bilety za friko. (1)

    • 16 6

    • nie za friko,

     Ci leszcze za nich zapłacili i jeszcze każdy miał dopisany numer buta do rachuneczku

     • 1 2

  • prawdiwy pajac z ciebie nie kibic (2)

   za każdy mecz Lechii płacę ok.50 euro frajerzyno. Na ten bym nie poszedł nawet gdyby mi zapłacili 500 euro klakierku

   • 10 13

   • chyba za cały sezon

    50EUR na lechie to chyba za cały sezon pieniaczu.

    • 5 0

   • Forma wypowiedzi potwierdza, ze prawdziwy kibic z Ciebie...

    • 0 1

  • re

   a ja sobie leze na sofie z browarkami mam dobry telewizor i mam w pupie siedziec na krzesełku i potem wracac 3 godziny z menelami luksus wygoda :)

   • 9 5

  • co to za mecz po co ?

   i skad ci beidni ludzie mają wiedzieć gdzie jest Zbuczyn ? Jeszcze sie w grafice komputerowej zatrudnijale o co chodzi, nie jarać sie "igrzyska" są dla ludu, by klasa mogła zarabiać :) jak dałeś 50 ojro i jesteś bogaty to widać za tanie biletyMamy teraz przynajmniej obiekt na miare ataku talibów, bo nie kibiców :)Osama gogle maps i wpadaj na impre !!!

   • 1 4

  • a ja na meczu nei byłem

   i jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu !

   • 6 3

  • płacić, nie marudzić, wódki chcę się napić !!!

   a kto narzeka, to won przed TV!!!!

   • 2 1

 • jestem z gdańska i wiem że będzie ciężko udżwignąć organizacje imprezy

  • 66 21

 • Jaki wynik typujecie? Wpisujcie! (30)

  3:0 dla Teutonów.

  • 26 16

  • każda porażka różnicą mniejszą niż 3 bramki będzie sensacją

   • 15 3

  • będzie to samo co 1939 (11)

   • 9 1

   • a pamiętacie Ligę Europejską w 1945 roku? (9)

    w grupie spotkały się: Niemcy, Rosja, Anglia i Polska. na jesieni1944 była widoczna przewaga drużyny niemieckiej, a jednak na wiosnę Niemcy zebrali od wszytkich bęcki i mistrza grupy na wiosnę zdobyła Rosja, 2 mce Anli 3 mce Polska, i Niemcy na 4 pozycji odpadli szans na baraż do pucharu interkontynentalnego,gdzie zakwalikowały się Japonia i USA, po czym w sierpniu 1945 pucharInterkontynentalny zdobyły USA, po dogrywce w Hiroshimie

    • 9 5

    • Nie zmnienia to faktu że Polska nigdy jeszcze przeciwko Niemcom nie wygrała... (3)

     • 10 0

     • pamiętam jak dziadzio opowiadał (2)

      wygraliśmy pod grunwaldem i pod cedynią !

      • 15 2

      • Pod Grunwaldem mieliśmy dużo zagranicznych zawodników...

       Jagiełło trochę ciekawych transferów załatwił tuż przed zamknięciem okienka.

       • 5 0

      • A pod Cedynią to był mecz ligowy.

       Lokalnej drużyny LZŁ Polanie z Niemieckim WNC Makdeburg

       • 1 0

    • (1)

     Wygramy jak oni zagrają tamtym składem a my obecnym.Choć i to nie pewne.

     • 2 1

     • lepiej nie

      nasi w 1410 grali w mistrzostwach europy jako współorganizatorzy z Litwą

      • 13 1

    • (2)

     "na jesieni1944 była widoczna przewaga drużyny niemieckiej" - nastepnym razem poczytaj troche o tych "mistrzostwach" zanim zaczniesz sie popisywac

     • 4 1

     • no i co (1)

      a pan, panie kolego to historykiem pan jesteś, czy kim? Jaja sobie robię, a to pan, panie kolego się pan popisujesz. Pan, panie kolego, jakbyś pan miał elementarną wiedzę o piłce nożnej, to byś pan, panie kolego, tentego, wiedział, że w sezonie 1944/1945 nie było żadnych eliminacji, więc pan, panie kolego się niepotrzebnie napiął, ze swoją erudycją i pseudowiedzą. PS - mógłbyś się pan, panie kolego podpisać pod swojemi wypocinami, żebym wiedział, komu później ubliżać. PSPS - nie masz pan, panie kolego elementarnego poczucia humoru, obejrzyj pan sobie lepiej, panie kolego, Monthy Pythona.

      • 2 4

      • Jaja to jest Twoja wiedza o II WS

       • 1 0

   • no i brawoo!!!! jest jak 70 lat temu!!!

    • 0 0

  • Wg mnie

   6:6

   • 5 2

  • Wynik nieważny...

   ...ważne, że gole będą strzelać Polacy a i tak wygrają Niemcy:-)

   • 7 1

  • Wiadomo kto wygra :D (1)

   szkoda marnować czas na oglądanie tych biało czerwonych patałchów lepiej iść na spacer :)

   • 4 9

   • Szkoda słów na ciebie

    i co? wyszło na to, że sam jesteś mega patałachem!!

    • 1 0

  • (1)

   8:0 dla Rumunii

   • 2 0

   • co za wstyd polska piłka jest daleko za ruminią? :/

    • 2 1

  • (5)

   Polen - Deutschland 1:3

   • 1 2

   • Deutschland? (4)

    A ilu Niemców tam gra?Najbardziej parodystyczna reprezentacja EU

    • 0 6

    • Tam gra

     dwóch Bawarczyków, trzech Saksończyków, jeden z Saalfel-Cobus-Gotha, jeden Hannowerczyk, czterech Nadreńczyków i żadnego Niemca

     • 4 2

    • Polska czy Pologne? (2)

     A co to za Polacy Ludovic Obraniak albo Damien Perquis? I jak świetnie mówią po polsku. Od dziecka, tzn. od babci. "Parodystyczni" Niemcy przynajmiej biegle porozumiewają się po niemiecku. Swoją drogą polska reprezentacja mogłaby dokupić jeszcze trochę tu i ówdzie piłkarzy, którzy nie łapią się u siebie.

     • 0 1

     • Easy reader (1)

      Bez Polaka Olisadebe to już nie ta sama drużyna

      • 4 0

      • wyblakła taka, fakt..

       • 0 0

  • 3:1 (1)

   niestety dla Niemców, 2 bramki strzeli Podolski, ewentualnie Klose

   • 1 2

   • i nic z Twojego typowania się nie sprawdziło... ani Klose ani Podolski... a wynik 2:2 i to my strzeliliśmy pierwszą bramkę! ;) Mogło być pięknie ale jest nieźle!

    • 1 0

  • Będzie remis

   6:6. Stawiam swoje 12,5 zł.

   • 3 1

  • To tak jak mój chłopak typuję. Ja stawiam na 1:4 dla Niemców, stawką jest biedronkowy kubek z logo Euro :)

   • 0 1

  • Pisałem już

   6:6

   • 0 0

 • HIPOKRYCI! najpierw piszecie "je..ac PZPN" a potem jak kundle ogon pod siebie (10)

  i placicie super kase PZPNowi za ogladanie meczu!i to z 2 skladem Niemiec!HIPOKRYCI!je..cie sie sami! a nie kolesi z PZPNu!

  • 190 23

  • hipokryci (1)

   Dla Gdańska i w ogóle Pomorza to powinno być wielkie święto na które czekaliśmy od lat. Ale to co wyprawia Pzpn to porażka. Gdańsk powinien mieć pierwszeństwo przy zakupie biletów i nie powinno być tej śmiesznej karty kibica,która ma służyć tylko nabijaniu kabzy pzpn! Oni mają Was gdzieś! chodzi tylko o zgarnięcie jak najwiekszych pięniędzy! A Wy jak kundle, najpierw bojkot a potem wszyscy polecieli kupować bilety i karty wyrabiać! to was mi żal tępaki

   • 47 5

   • spoko loko. Kto miał nie kupić ten nie kupił. A i przy okazji kilku innych namówił do niekupowania.

    • 13 4

  • dobrze gada

   • 18 1

  • 100% poparcia

   tez nie zaplace dziadom z pzpnu

   • 15 3

  • nie pomyslałes o tym, że na mecz poszli ci, którzy nie przyłaczyli się do bojkotu zorganizowanego przez staruchów i innych

   ciapulek?:)

   • 9 6

  • prawda!

   tak

   • 3 3

  • Zobaczcie

   sami jakie z was padalce i fałszywe zera , normalne Polaki !!

   • 4 8

  • Kręcina czyli dziel i rządź (1)

   PZPN gra na podziałach wśród kibiców, na karty reprezentacji kibica przychodzą tylko pzpnowskie pikniki z łapanki, jak długo tak będzie, to nigdy nie usłyszycie prawdziwego dopingu, bo pikniki po prostu nie potrafią dopingować!wyobraźcie sobie, jak zarąb***śie prezentowałby się doping gdyby na meczu był młyn Lechii!

   • 4 1

   • Mieszko III

    Ja tam bym wolał kibiców od Litara

    • 1 4

  • skoro Podolski, Lahm i Klose to drugi garnitur

   to strach mysleć jak wyjdzie pierwszy ! :-) Mecz był udany, gwizdy do p. Laty burackie a organizacja świetna jak na pierwszy raz. Później będzie jeszcze lepiej.

   • 5 2

 • Wszystko pieknie tylko miasto nie przygotowane ! (3)

  Organizacja tragedia miasto stoi w korkach . Powodzenia przy wyjazdach z pge .

  • 104 28

  • :) (1)

   ...jechałem dziś rowerem ul. Jana z Kolna ok 18:30 - szły spore grupy kibiców z poza Trójmiasta - pytali się którędy na stadion policji - dostali obszerne info i szli dalej... i ciekawi mnie co mogli mysleć o widoku po prawej stronie idąc w kierunku pge areny w/w ulicą - ruina stoczni gdanskiej i domy do rozbiórki , zabite dechami , pobite szyby w oknach, szkło na chodniku , chodnik wąski , pełno trawy i zielska na nim .... - taka wizytówka - główna droga z dworca na stadion.... wstyd po prostu wstyd... miejmy nadzieje że do E2012 się poprawi - pozdrawiam

   • 21 1

   • Gdzieś czytałem, że w Brazylii bodajże organizuje się wycieczki autokarowe po slumsach

    i dzielnicach zdominowanych przez gangi. I Jana z Kolna to takie SLUMSY.

    • 13 1

  • Dokladnie! I wogole co to ma byc ze złotówy moga se jezdzic po Marynarki a mieszkancy nie!???

   • 10 2

 • (3)

  czy ktos wie czy bedzie jakis telebim na długiej

  • 7 17

  • (1)

   nie będzie Teletubiś chodził z różową torebką zamiast śp Pirata Gdańskiego

   • 11 3

   • Słowoj"Flaszka" Głodz

    bedzie z flaszka chodził

    • 15 4

  • Tak z drewna malinowy nosie

   • 2 2

 • kibicuję (12)

  Kibicuję Polsce, ale postawiłem 20 zł na Niemcy. Dzięki temu zachowuję komfort psychiczny. Jak Polska wygra, będę się cieszył, a jak Niemcy - cóż, przynajmniej na piwo zarobię.

  • 104 21

  • a jak bedzie remis? (6)

   cieszyc sie bedzie tylko bukmacher

   • 35 0

   • Jak bedzie remis to ja ci dam 200zł (5)

    • 8 1

    • Wpłać na pzpn. oni tam nie mają co żreć (1)

     • 15 1

     • Pić chyba.

      • 9 0

    • slowo pisane

     masz juz numer konta zeby mu przelac?

     • 4 1

    • ;-)))

     to teraz płać

     • 3 0

    • dawaj teraz dwie stówy cieciu!

     • 2 1

  • hej

   a co bedzie jak bedzie remis..?

   • 2 0

  • (1)

   no i masz remis panie

   • 17 0

   • i dobrze,ze remis,bo by Polakom sodowa uderzyla do glow,a grali z oslabiona reprezentacja Niemiec

    • 3 4

  • hahahahaha i no i wyszlo ci g*wno!

   dobrze ci tak!!!!!!!!

   • 3 1

  • no to popłynąłeś

   ale ten cieć powyżej wisi ci 200 stówy

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.