Fakty i opinie

stat

Na łyżwy w sercu miasta

Najnowszy artukuł na ten temat

Na lodowisko trzeba poczekać, ale rolkowisko coraz bliżej

Lodowisko to nie tylko łyżwy, ale także lekcje tańca. Na zeszłorocznym otwarciu lodowiska przy Bramie Oliwskiej lód topiły tancerki z zespołu Danca Brasil.
Lodowisko to nie tylko łyżwy, ale także lekcje tańca. Na zeszłorocznym otwarciu lodowiska przy Bramie Oliwskiej lód topiły tancerki z zespołu Danca Brasil. fot. Sebastian Elijasz/KFP

W najbliższy poniedziałek będzie można ślizgać się na lodowisku na placu Zebrań Ludowych. Prace przy instalowaniu lodowiska dobiegają końca.Lodowiska w Trójmieście

to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu 76%
dobrze że są, ale i tak na nie nie chodzę, gdyż wciąż daleko im do zachodnich standardów 13%
jest mi obojętne czy są, bo nie lubię łyżew 11%
zakończona Łącznie głosów: 747
Aktualizacja: 11:25 Informacja od organizatorów: prace idą na tyle dobrze, że jest szansa, ze lodowisko zostanie otwarte w najbliższą sobotę.

Kiedy w październiku wiatr poważnie uszkodził dach hali, nie było pewności czy lodowisko przy Bramie Oliwskiej ruszy w tym sezonie. Jednak organizatorom - Scenie Muzycznej Gdańsk - udało się ściągnąć z Niemiec plandekę, której części złączano na południu Polski.

- Plandeka już szczęśliwie stoi, gotowa jest też szatnia. Do szczęścia brakuje nam tylko tafli lodu. Nad tym jednak nasza załoga pracuje po 12, a nawet 14 godzin dziennie - mówi Dagmara Kleczewska, organizatora lodowiska.

Na początku przyszłego tygodnia pierwsi amatorzy gdańskiej ślizgawki będą moli wejść na lód. - Nie możemy podać dokładnej daty otwarcia lodowiska, gdyż prace mogą przesunąć się o dzień, czy dwa - tłumaczy Dagmara Kleczewska.

W tym roku poza nauką jazdy i tańca synchronicznego będzie można także pograć w curling.

Na pewno miłym zaskoczeniem dla łyżwiarzy będzie wiadomość, że ceny z zeszłego roku nie uległy zmianie. Bilet normalny na 50 minut na ślizgawce będzie kosztować - 8 zł, ulgowy - 5 zł, a wypożyczenie i ostrzenie łyżew - 5 zł.

Zobacz inne ślizgawki, na których możesz pojeździć: Lodowiska w Trójmieście

Opinie (80) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.