Fakty i opinie

stat

Na łyżwy w sercu miasta

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdańsk: wiosną powstanie koncepcja całorocznego lodowiska

Lodowisko to nie tylko łyżwy, ale także lekcje tańca. Na zeszłorocznym otwarciu lodowiska przy Bramie Oliwskiej lód topiły tancerki z zespołu Danca Brasil.
Lodowisko to nie tylko łyżwy, ale także lekcje tańca. Na zeszłorocznym otwarciu lodowiska przy Bramie Oliwskiej lód topiły tancerki z zespołu Danca Brasil. fot. Sebastian Elijasz/KFP

W najbliższy poniedziałek będzie można ślizgać się na lodowisku na placu Zebrań Ludowych. Prace przy instalowaniu lodowiska dobiegają końca.Lodowiska w Trójmieście

to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu 76%
dobrze że są, ale i tak na nie nie chodzę, gdyż wciąż daleko im do zachodnich standardów 13%
jest mi obojętne czy są, bo nie lubię łyżew 11%
zakończona Łącznie głosów: 747
Aktualizacja: 11:25 Informacja od organizatorów: prace idą na tyle dobrze, że jest szansa, ze lodowisko zostanie otwarte w najbliższą sobotę.

Kiedy w październiku wiatr poważnie uszkodził dach hali, nie było pewności czy lodowisko przy Bramie Oliwskiej ruszy w tym sezonie. Jednak organizatorom - Scenie Muzycznej Gdańsk - udało się ściągnąć z Niemiec plandekę, której części złączano na południu Polski.

- Plandeka już szczęśliwie stoi, gotowa jest też szatnia. Do szczęścia brakuje nam tylko tafli lodu. Nad tym jednak nasza załoga pracuje po 12, a nawet 14 godzin dziennie - mówi Dagmara Kleczewska, organizatora lodowiska.

Na początku przyszłego tygodnia pierwsi amatorzy gdańskiej ślizgawki będą moli wejść na lód. - Nie możemy podać dokładnej daty otwarcia lodowiska, gdyż prace mogą przesunąć się o dzień, czy dwa - tłumaczy Dagmara Kleczewska.

W tym roku poza nauką jazdy i tańca synchronicznego będzie można także pograć w curling.

Na pewno miłym zaskoczeniem dla łyżwiarzy będzie wiadomość, że ceny z zeszłego roku nie uległy zmianie. Bilet normalny na 50 minut na ślizgawce będzie kosztować - 8 zł, ulgowy - 5 zł, a wypożyczenie i ostrzenie łyżew - 5 zł.

Zobacz inne ślizgawki, na których możesz pojeździć: Lodowiska w Trójmieście

Opinie (80) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.