Fakty i opinie

Na mecz reprezentacji w Gdańsku nie dojedziesz SKM

Tym razem na mecz w Letnicy pociągiem nie dojedziemy. Najlepiej wybrać tramwaj lub autobus.
Tym razem na mecz w Letnicy pociągiem nie dojedziemy. Najlepiej wybrać tramwaj lub autobus. fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

W środę, 7 października, na Stadionie Energa GdańskMapka piłkarze reprezentacji Polski zagrają towarzysko z Finlandią. Kibice wybierający się na mecz do Letnicy nie będą mogli w tym dniu skorzystać z pociągów SKM, którymi zazwyczaj można było dojechać z Gdańska Głównego do stacji Gdańsk Stadion Expo. Powodem jest remont linii kolejowej do portu. Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą autobusy i tramwaje. Początek spotkania o godz. 20:45.Środowy mecz Polski z Finlandią obejrzę:

z trybun 4%
w lokalu na mieście 2%
w domu 49%
nie interesuję się piłką nożną 45%
zakończona Łącznie głosów: 1459
Ze względu na pandemię i żółtą strefę, w jakiej znalazł się Gdańsk, środowy mecz biało-czerwonych z Finlandią z trybun stadionu w Letnicy będzie mogło obejrzeć ok. 10 tys. widzów (25 proc. całej pojemności stadionu).

Tym razem - inaczej niż zazwyczaj - kibice nie będą mogli dojechać na stadion podstawionymi pociągami SKM, bo modernizowana jest linia kolejowa do portu. Dlatego ZTM w Gdańsku rekomenduje, by na stadion wybrać się i wrócić z niego pojazdami gdańskiej komunikacji miejskiej.

Reprezentacja Polski trenowała w Sopocie. Na razie w "10" i bez selekcjoneraW kierunku Wrzeszcza można wybrać się też pociągami SKM (do przystanku SKM Politechnika), ale należy pamiętać, że ze względu na remont muru oporowego między SKM Politechnika a Wrzeszczem zamknięto tor nr 501. W związku z tym do 12 grudnia 2020 r. na odcinku Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Główny pociągi SKM w obu kierunkach jeżdżą po jednym torze. Z kolei niektóre pociągi w stronę Gdańska Głównego kończą bieg na stacji Gdańsk Wrzeszcz i wracają w stronę Gdyni.

Jak i czym dojechać na mecz?Od godz. 18:00 do godz. 20:30 zostanie uruchomiona linia tramwajowa nr 7 na trasie Łostowice Świętokrzyska-Chełm-Brama Wyżynna - Dworzec Główny - Stadion - Nowy Port z częstotliwością co 10 minut.

Ponadto od godz. 18:00 do godz. 20:30 zwiększona zostanie częstotliwość kursów linii autobusowej 158 na trasie Wrzeszcz PKP - Zaspa- Czarny Dwór - Płażyńskiego - Stadion - Stogi do co 10 minut. Część kursów zostanie obsłużona autobusami przegubowymi, które z przyczyn technicznych nie mogą przejeżdżać przez wiadukt nad torami kolejowymi w ciągu ul. Braci Lewoniewskich. Dlatego kursy te od przystanku "Zaspa SKM" do przystanku "Galeria Bałtycka" zostaną wykonane na trasie zmienionej: Zaspa SKM - Hynka - Żołnierzy Wyklętych.

Uwaga! Bilet wstępu na mecz upoważnia do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej ZTM Gdańsk od godz. 16:00, 7.10.2020 r., do godz. 02:00, 8.10.2020 r.

Jak wrócić po meczu?Ok. godz. 22:30 z przystanku "Stadion Energa Gdańsk 01" odjadą tramwaje linii 7 do Łostowic Świętokrzyskiej przez Dworzec Główny - Chełm oraz tramwaje linii 12 do pętli Ujeścisko przez Dworzec Główny - Siedlce - Piecki-Migowo.

Z kolei z przystanku specjalnego "Uczniowska" (zlokalizowanego przy budynku Uczniowska 23) odjadą autobusy linii 148 do Żabianki SKM przez Przymorze i 158 do Wrzeszcza PKP przez Zaspę, z przystanku "Stadion Energa Gdańsk 03" (na wysokości bursztynowych wiat tramwajowych przy ul. Marynarski Polskiej) odjadą autobusy linii 158 do Stogów z przyczyn technicznych.

Kurs linii 10 z Nowego Portu do Brętowa PKM o godz. 22:44 z przystanku "Władysława IV " zostanie wykonany trasą objazdową przez Oliwską-Brzeźno-Hallera-Kliniczną-Marynarki Polskiej; ruch tramwajów linii 10 do Nowego Portu odbywa się bez zmian.

- Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego zarówno w fazie dowozowej, jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. według potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk - podkreśla Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy ZTM.
Dla osób, które na mecz wybiorą się samochodem, udostępnione zostaną parkingi pod stadionem. Koszt biletu parkingowego wynosi 20 zł.

Przypomnijmy, że ostatni mecz biało-czerwoni rozegrali w Gdańsku w listopadzie 2018 r. z Czechami. Piłkarze Jerzego Brzęczka przegrali wówczas 0:1.

W listopadzie 2018 r. Polacy przegrali w swoim ostatnim meczu w Gdańsku z Czechami (0:1).
W listopadzie 2018 r. Polacy przegrali w swoim ostatnim meczu w Gdańsku z Czechami (0:1). fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Opinie (84) ponad 20 zablokowanych

 • Super wiadomość.

  SKM jak zawsze na wysokości zadania. Gdzie mur oporowy, a gdzie stadion...

  • 41 50

 • Ciekawe..

  Liga Narodów - puste trybuny..

  • 40 5

 • a może rowerem?

  • 23 3

 • nic nie zrozumiałeś

  Remont torów kolejowych (pkp plk) w kierunku N Portu i remont muru oporowego (pkp skm) we Wrzeszczu to dwie różne inwestycje w dwóch różnych miejscach ...

  • 23 2

 • No i dobrze, bez piłki można się obejść.

  • 73 9

 • pkp skm państwo w państwie

  Kiedy ten moloch państwowy zacznie myśleć o klientach?

  • 27 30

 • tego w sondzie brakuje

  Interesuję się piłką nożną ale nie ogladam kelnerów na trawniku.

  • 65 2

 • Przeczytaj jeszcze raz że zrozumieniem.

  • 15 1

 • No właśnie myśli o klientach bo remontuje infrastrukturę.

  Myślisz głupiutka że remont infrastruktury kolejowej zrobi się w dwa dni? Zejdź na ziemię!

  • 15 3

 • Janusze,Grażyny,Michały i Heleny z Leżajska,Barlinka,Śremu czy Garwolina dadzą rade,nawet po drodze kisztować będą Chrobrego z

  Byłem raz-nigdy więcej!

  • 22 14

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.