• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Na plaże wróciły wiklinowe kosze

Aleksandra Nietopiel
3 lipca 2022, godz. 09:00 
Opinie (177)
  • Z koszy w Sopocie będzie można korzystać do końca sierpnia. W dni pogodne dostępne będą w godzinach 9-18.
  • Z koszy w Sopocie będzie można korzystać do końca sierpnia. W dni pogodne dostępne będą w godzinach 9-18.

Chronią przed słońcem i wiatrem, a także przed piaskiem lepiącym się do ciała. Wyglądem nawiązują do klimatu z początku XX wieku. Na trójmiejskie plaże wróciły wiklinowe kosze. Można je wypożyczać w Sopocie i w Brzeźnie.Czy korzystasz z wiklinowych koszy na plaży?

W Sopocie kosze pojawiły się dwa lata temu, w tym sezonie również ich nie zabraknie. Nawiązują do sopockich koszy z 1915 r., są ręcznie wykonane z oryginalnego indonezyjskiego rattanu. Od 1 lipca można je wypożyczać przy wejściu na plażę nr 23.Mapka

- Kosze plażowe nad brzegiem morza to widok, który wielu z nas z sentymentem wspomina. Sopot wrócił do tej tradycji i znów odwiedzający kurort turyści oraz oczywiście mieszkańcy mogą relaksować się na plaży w pięknych koszach. Cieszymy się, że pomysł się spodobał, zapraszamy również w tym sezonie - mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu.

Plaże w Trójmieście. Dokąd wybrać się nad morze?Z koszy w Sopocie będzie można korzystać do końca sierpnia. W dni pogodne dostępne będą w godzinach 9-18. Z koszy w Sopocie będzie można korzystać do końca sierpnia. W dni pogodne dostępne będą w godzinach 9-18.

Pieniądze za wypożyczanie wspierają spółdzielnię socjalnąKorzystanie z koszy jest płatne, a pieniądze trafiają do Spółdzielni Socjalnej Kooperacja, która dba o wydawanie koszy, a także ich składowanie, transportowanie i utrzymanie. Spółdzielnia wspiera osoby bezrobotne i wykluczone społecznie. Prowadzi też Dom Gościnny LUK LUK i sklepy charytatywne LUK LUK.

Z koszy w Sopocie będzie można korzystać do 31 sierpnia. Koszt wypożyczenia to 47 zł za dzień lub 10 zł za godzinę. Dla mieszkańców Sopotu z aktualną Kartą Mieszkańca to 5 zł za godzinę lub 30 zł za cały dzień.

W Brzeźnie kosze plażowe pojawiły się w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego 2021.  W Brzeźnie kosze plażowe pojawiły się w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego 2021.

W Brzeźnie kosze mają bordowe pasyStylowymi koszami plażowymi cieszą się też mieszkańcy i turyści odwiedzający Brzeźno. W ubiegłym roku właśnie tam w ramach Budżetu Obywatelskiego pojawiło się 20 nowych mebli plażowych w starym stylu. Kosze są pod opieką Baru 41, który udostępnia je bezpłatnie, ale na terenie swojego plażowego ogródka. Miejsce znajduje się przy wejściu na plażę od strony Domu Zdrojowego czyli tam, gdzie kiedyś funkcjonowała hala plażowa. Dzięki temu klimat kurortu z dawnych lat na sezon letni wraca do Brzeźna.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (177)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.