• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Na plaży fajnie jest, nawet jak czasami coś nam przeszkadza

Ewelina Oleksy
1 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (176)
Najnowszy artykuł na ten temat Rekordowa liczba turystów w Gdańsku w 2021 roku
Sezon na plażowanie w Trójmieście w pełni. Sezon na plażowanie w Trójmieście w pełni.

Na plaży fajnie jest - śpiewała w swoim hicie Majka Jeżowska i trudno się z nią nie zgodzić. Jednak patrząc na to z perspektywy mieszkańca Trójmiasta, znajdzie się też sporo rzeczy, które przed plażowaniem w sezonie letnim skutecznie odstraszają. Jednak czy słusznie? Sezon wakacyjny rządzi się przecież swoimi prawami, a na niedogodności zawsze można przymknąć oko.Co najbardziej przeszkadza ci podczas plażowania?

Pozostając w klimatach wspomnianej Majki Jeżowskiej, "na plaży jest wesoło, bo można kopać dołek. I wszędzie dużo piasku i pisku oraz wrzasku."

Piski oraz wrzaskiNo właśnie. Piski i wrzaski to pierwsza z rzeczy, która nie wszystkim na plaży może pasować. Z drugiej strony wiadomo przecież, że jak są dzieci i wakacje, a do tego zimna woda w Bałtyku, to są też i piski.

Denerwujące zapewne zwłaszcza dla tych, którzy dzieci nie mają i na plaży szukają ciszy i spokoju. Ale do przeżycia, jeśli przymknie się na to oko lub ucho - czyli np. podczas opalania włoży się na uszy słuchawki z ulubioną muzyką.

  • Gdy na plaży są dzieci, to w pakiecie także piski i krzyki. Denerwujące, ale do przeżycia. To w końcu wakacje.
  • Słuchawki na uszach - sposób na odcięcie się od tego, co słychać na plaży.

Nieśmiertelny "parawaning"Parawany. Dla jednych synonim obciachu, dla innych symbol władzy nad plażowym terytorium. Faktem jest jednak, że latem trójmiejskie plaże to istny festiwal tzw. parawaningu.

Film z 18 lipca tego roku


Sama kilka razy się z tego śmiałam, ale po pierwsze: nikt do rozłożenia parawanu nas nie zmusza, po drugie - jak zauważył ostatnio mój kolega - ma to też wymiar praktyczny. Zwłaszcza gdy na plaży wieje, to taka osłona uchroni nas przed zasypaniem piaskiem.

Plaże w Trójmieście. Gdzie wybrać się nad wodę?Muzyka z głośnikaTu zdania czy muzyka z głośnika na plaży przeszkadza czy nie, są mocno podzielone. Jednych to denerwuje, innym umila czas i tworzy atmosferę imprezy. W wystawianiu głośników i tym samym zmuszaniu wszystkich wokół do słuchania swojej muzyki przoduje zwłaszcza młodzież. Pod filmem o plażowiczach z wielkim głośnikiem w Sopocie zamieszczono blisko 300 opinii. Wśród nich były też takie, że "niech się młodzież bawi". Każdy przecież był kiedyś młody, a młodość rządzi się swoimi prawami.

Film z czerwca tego roku z Sopotu


Paragony grozy? Można wybrać inne miejsceMedia regularnie obiegają zdjęcia tzw. paragonów grozy z przyplażowych barów. To prawda, że ceny w niektórych miejscach potrafią być kosmiczne, ale przecież często te pretensje bywają na wyrost.

Większość restauracji nie ukrywa cen potraw, więc klient wie, na co się decyduje. I nie ma przymusu, by zamówić jedzenie czy picie w tym miejscu.

Czytaj więcej:

Sezon na "paragony grozy". Ale nie wszystko jest na każdą kieszeńCeny z kosmosu? Znajdź inne miejsce na twoją kieszeń. Ceny z kosmosu? Znajdź inne miejsce na twoją kieszeń.

Śmiecenie, "bo kosze pełne albo za daleko"Na koniec jeszcze coś na co oka przymknąć się nie da i dla czego żadnego usprawiedliwienia nie ma - śmiecenie z premedytacją. Śmietników na trójmiejskich plażach jest sporo, bo w sumie ok. 1500 sztuk. Oczywiście, zdarza się, że kosze są przepełnione, ale nawet to nie jest argumentem i usprawiedliwieniem, by swoje śmieci wyrzucić obok lub zostawić na piasku.

Zasada jest prosta i jedna: przyniosłeś ciężkie pełne (butelki, opakowania), zabierz ze sobą lżejsze puste i wyrzuć do najbliższego kosza.

Przepełniony śmietnik na plaży nie jest usprawiedliwieniem dla zostawiania odpadów na piasku. Przepełniony śmietnik na plaży nie jest usprawiedliwieniem dla zostawiania odpadów na piasku.
Być może problem z plażowymi śmieciarzami zmniejszy się, gdy wejdzie w życie projekt, by za śmiecenie w miejscach publicznych można było karać mandatem w wysokości 5 tys. zł. Żadne mandaty jednak nie pomogą, jeśli nie zmieni się mentalność tych, którzy w śmieceniu nie widzą niczego złego.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (176)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane