Fakty i opinie

stat

Na plaży w Gdyni stanie sauna

Sauna jest planowana przy wejściu do mariny.
Sauna jest planowana przy wejściu do mariny. fot. Dariusz Sobiecki/ galeria Trojmiasto.pl

Gdynia wynajmie 400 m kw. miejskiej plaży chętnemu, który będzie chciał zbudować i prowadzić saunę przy wejściu do mariny zobacz na mapie Gdyni. Urzędnicy przyznają, że jest zainteresowanie wśród przedsiębiorców prowadzeniem sauny, która może ruszyć jeszcze zimą. Kwota wywoławcza za miesiąc najmu to 3,5 tys. zł netto.Co sądzisz o pomyśle sauny na plaży?

świetny, mam nadzieję, że zostanie zrealizowany, na pewno skorzystam

41%

interesujący, ale z ocenami wolę poczekać

34%

kiepski, nie sądzę, by byli chętni na taką formę relaksu

25%
Według zamierzeń, sauna ma się składać z kilku kontenerów modułowych, które wiosną mają zostać rozebrane. Celem jest bowiem przyciągnięcie spacerowiczów, omijających zimą plażę i bulwar z powodu braku atrakcji i niskich temperatur.

Sauna ma stanąć na plaży w Śródmieściu przy kładce i falochronie w okolicy wejścia na teren mariny zobacz na mapie Gdyni. Będzie nie wyższa niż 3 metry. W kwestii wyglądu miasto pozostawia dzierżawcy wolną rękę: obiekt może być zabudowany, przeszklony, może także mieć dowolną liczbę pomieszczeń.

Są zainteresowani

- Otrzymaliśmy już sygnały od podmiotów potencjalnie zainteresowanych stworzeniem takiego obiektu, a teraz czekamy na zgłoszenia do przetargu - nie ukrywa Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
Jawna część przetargu odbędzie się 14 listopada. Do tego czasu przedsiębiorcy mogą składać oferty. Wadium potrzebne do udziału w przetargu to 2 tys. zł. Wywoławcza kwota miesięcznego czynszu za najem 400 m kw. miejskiej plaży to 3,5 tys. zł netto. Umowa na najem zostanie podpisana do końca kwietnia 2018 roku.

Kontynuacja niewykluczona

Oprócz budowy sauny, po stronie najemcy pozostaną koszty zużycia energii elektrycznej, wody, odprowadzenia ścieków.

- Nie wykluczamy, że projekt będzie kontynuowany w kolejnych latach. Jednak, czy sauna przetrwa, zależy od zainteresowania i powodzenia w tym sezonie - dodają urzędnicy.
Zobacz też nowy wygląd muszli koncertowej

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (214)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.