Fakty i opinie

Na plaży w Gdyni wylądował samolot

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: pokazy Aerobaltic odwołane

Na gdyńskiej plaży Śródmieście zobacz na mapie Gdyni wylądował o godz. 6 samolot. To element przygotowań do pokazów Aerobaltic, które odbędą się w połowie sierpnia.Wybierasz się na Aerobaltic?

tak 39%
jeszcze nie wiem 28%
nie 33%
zakończona Łącznie głosów: 1975
Aktualizacja, godz. 12:35. Lądowanie w Gdyni było pierwszym w Polsce lądowaniem cywilnego samolotu na plaży w centrum miasta.

- Piasek jest najtrudniejszym miejscem do lądowania, bo jest nieprzewidywalny. Na szczęście wszystko było świetnie przygotowane i nie było niespodzianek - mówi pilot Kamil Skorupski.
Organizatorzy zdradzili też kolejne szczegóły imprezy.

- Pojawią się samoloty z całego świata. Będzie 12 grup akrobatycznych i oczywiście efektowne samoloty odrzutowe. Swój udział potwierdziła już reprezentacja Jordanii, a także grupa Flying Bulls. Bez wątpienia połączenie pirotechniki, wizualizacji i pokazów lotniczych - mówi Hubert Topoliński z firmy Aeropact.


Dziś organizatorzy ujawnią szczegóły przedsięwzięcia, które rok temu ściągnęło do Gdyni tysiące osób. Poznamy je po południu i wtedy zaktualizujemy ten tekst.

Zobacz relację z pokazów Gdynia Aerobaltic 2017

Wiemy już na pewno, że w piątek 17 sierpnia po południu i wieczorem lotnicy będą pokazywali swoje umiejętności, latając po niebie nad plażą, a pokazy odbywać będą się z wykorzystaniem świateł i efektów pirotechnicznych. Drugiego dnia, w sobotę, loty ponownie będzie można obserwować z plaży, ale od rana sporo będzie działo się także na lotnisku w Babich Dołach.

Jak zapowiadają organizatorzy, od ok. 10 do godz. 17 zgromadzeni na terenie lotniska widzowie będą mogli obserwować moment startu i lądowania, ale także obejrzeć samoloty i porozmawiać z pilotami. W niedzielę 19 sierpnia pokazów nad morzem nie będzie, ale chętni będą mogli udać się na lotnisko w Babich Dołach. Dodatkową atrakcją będą w przyszłym roku demonstracje możliwości maszyn bojowych i prezentacje samolotów militarnych.

Zobacz również: Wojskowe samoloty na niebie Trójmiasta

Pokazy na plaży będą bezpłatne, ale żeby zobaczyć maszyny i pilotów na lotnisku w Babich Dołach, trzeba będzie zapłacić 10 zł.

Jak zdradzają przedstawiciele organizatora, rozmowy z grupami akrobacyjnymi są nadal prowadzone. Wiadomo, że w Gdyni na pewno wystąpi łotewska grupa Baltic Bees. To istniejący od 2008 roku jeden z dwóch cywilnych zespołów akrobacyjnych na Starym Kontynencie, latający na samolotach odrzutowych.

Opinie (201) 7 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.