- 1 Wiedzą kto zakłóca sygnał GPS w Trójmieście (37 opinii)
- 2 Wyszedł ze sklepu w butach za 1,2 tys. (105 opinii)
- 3 Falstart odcinkowego pomiaru prędkości (124 opinie)
- 4 Szarpanina między taksówkarzami (233 opinie)
- 5 Wysypiska tracą miliony złotych przez kaucje (509 opinii)
- 6 Przebudowa Kartuskiej dzięki rowerom (30 opinii)
Na plaży w Mikoszewie znaleziono martwego wieloryba
-
Lubię to
-
Super
-
Trzymaj się 4
-
Ha ha 7
-
Wow 6
-
Przykro mi 74
-
Wrr 51
- Wszystkie 142
W sobotę, 9 maja doszło do niecodziennego odkrycia na polskim wybrzeżu. Po południu, na plaży w Mikoszewie, w pobliżu rezerwatu Mewia Łacha
, znaleziono martwego wieloryba. Zwierzę najprawdopodobniej od dłuższego czasu dryfowało w wodach Bałtyku, zanim zostało wyrzucone na brzeg.
Dryfował w wodzie od dłuższego czasu
Jak przekazują przedstawiciele Błękitnego Patrolu WWF, wieloryb był martwy już od dłuższego czasu.
Informacje te potwierdził w rozmowie z Trojmisto.pl Jan Wilkanowski, podkreślając znaczny stopień rozkładu ciała.
- Zwierzę od wielu dni musiało dryfować po Morzu Bałtyckim już po śmierci. Na tym etapie nie jesteśmy w stanie określić gatunku. Najprawdopodobniej dopiero badania, w tym genetyczne, prowadzone przez Stację Morską w Helu, pozwolą to jednoznacznie ustalić - mówi.
Niewielki jak na wieloryba rozmiar może oznaczać dwie opcje.
- Pięć metrów to niewiele jak na wieloryba. To może być zarówno młody osobnik większego gatunku, jak i np. wal karłowaty, który już wcześniej pojawiał się w rejonie Mierzei Wiślanej. Na razie to jednak tylko przypuszczenia - podkreśla.
Zwłoki zostaną usunięte i zabezpieczone
Sprawą zajmą się odpowiednie służby. W niedzielę decyzję dotyczącą usunięcia zwłok i dalszych badań mają podjąć przedstawiciele Urzędu Morskiego w Gdyni, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska oraz Stacja Morska w Helu.
Wolontariusze Błękitnego Patrolu w niedzielę z samego rana popłynęli do martwego wieloryba w celu pobrania próbek do badań genetycznych, które mają trafić do Stacji Morskiej w Helu.
Specjaliści zapowiadają, że ciało zwierzęcia zostanie zabezpieczone i przebadane. Być może pozwoli to ustalić przyczynę śmierci oraz dokładny gatunek wieloryba, co w warunkach Morza Bałtyckiego jest zdarzeniem niezwykle rzadkim.
Miejsca
Opinie wybrane
-
2026-05-10 09:18
Biedna istota (14)
- 43 23
-
2026-05-13 16:05
Hip hop
Bydzie misko itran dla domow opieki siuper
- 0 0
-
2026-05-11 08:04
to raczej truchło już a nie istota.
- 4 4
-
2026-05-10 10:18
istota wielorybia
- 13 2
-
2026-05-10 10:01
Wg lewackie narracji to przez globalne ocieplenie (8)
Więc należy nałożyć na nas kolejny podatek
- 14 23
-
2026-05-10 10:52
(6)
Tak myśli polska pseudoprawica, czyli ci, którzy są ostatni do nauki, za to pierwsi do kłamstwa i złodziejstwa. Homo sovieticusy w kolejnym pokoleniu.
- 14 18
-
2026-05-10 15:06
Ty pewnie jesteś jednym z tych którzy stoją za żulami w kolejce do butelkomatu
I są bardzo zadowoleni
- 6 6
-
2026-05-10 12:41
Ziemia nam sie pali (2)
Tylko lewackie ameby sa w stanie w to uwierzyć
- 11 9
-
2026-05-11 11:45
czyli żeby uznawać fakty trzeba być amebą? (1)
to jakimi pierwotniakami są prawaki, co wierzą w niewidzialnego dziadka na chmurce? :D
- 2 2
-
2026-05-11 11:55
wiara w Boga
nie rozróżnia bycia na prawo czy w lewo. Warto sobie przemyśleć, bo nawet czołowi naukowcy, dopuszczają istnieje cząstki Bożej - wspominał nawet o tym Einstein, który był żydem
- 3 1
-
2026-05-10 11:33
To jest twoje marzenie, jednak wystarczy posłuchać lewicowych mądrości (1)
Żeby się przekonać że bełkoczesz a ja mam rację
- 6 7
-
2026-05-12 06:49
"Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"
- 0 0
-
2026-05-10 10:09
POdatek od martwych wielorybów
- 8 6
-
2026-05-10 09:21
Pani profesór Środa (1)
pewnie stwierdza jakiego państwa paszport miała ta istota.
- 12 6
-
2026-05-10 10:49
Od tego to są pisowski szuje.
- 5 9
-
2026-05-11 14:22
Wieloryb
Teraz pewnie będzie trzeba wyłonić firmę w formie przetargu która usuńie obiekt zagrrażojecy zdrowiu i życiu ludzi
- 5 4
-
2026-05-10 12:36
gdzie?? (2)
jeżeli ktoś się wybiera do mikoszewa, to wieloryba nie ma między 90 a 80 wejściem. pewnie leży po lewej stronie ujścia Wisły, albo na ptasiej łasze, ale w miejscu do którego nie da się dojść.
- 8 1
-
2026-05-11 11:26
Mikoszewo nie jest po lewej stronie, tylko po prawej
- 1 0
-
2026-05-10 16:40
Czego to w tym Mikoszewie nie robią żeby rozreklamować miejscowość?
Zimą plażę lodem zarzucili, wiosną bursztyn rozsypują, a teraz wieloryba z odzysku do morza wrzucili.
- 24 2
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
