• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nadgorliwość nie popłaca. Mandat na komendzie

ms
24 stycznia 2023, godz. 11:15 
Opinie (166)
Jeśli piłeś alkohol, nigdy nie wsiadaj na rower. A już na pewno nie jedź rowerem na policję i nie badaj się alkomatem. Zdjęcie ilustracyjne nie przedstawia mężczyzny opisanego w artykule. Jeśli piłeś alkohol, nigdy nie wsiadaj na rower. A już na pewno nie jedź rowerem na policję i nie badaj się alkomatem. Zdjęcie ilustracyjne nie przedstawia mężczyzny opisanego w artykule.

Przekonał się o tym sopocianin, który "na własne życzenie" wyszedł z komendy miejskiej policji z mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.Czy poniosłe(a)ś kiedyś konsekwencje robienia głupot po alkoholu?

Dozór policyjny to tzw. wolnościowy środek zapobiegawczy. Nakłada się go na osoby, które mają coś za uszami, tzn. usłyszały jakieś zarzuty, ale nie są one na tyle poważne, by delikwent musiał od razu trafić do aresztu. W takiej sytuacji ma on jedynie obowiązek regularnego meldowania się w najbliższym komisariacie lub - w niektórych przypadkach - wyłącznie dzwonienia na policję.

Taki obowiązek nałożono także jakiś czas temu na 34-latka z Sopotu. Nie znamy jego przewin, ale wygląda na to, że z obowiązku odwiedzania policji wywiązywał się wzorowo.

Nie inaczej było w poniedziałek, 23 stycznia. Jak Bóg (i policjant) przykazał, mężczyzna stawił się tego dnia w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie przy al. Armii KrajowejMapka.

Ciekawość nie popłacaCzekając na przyjęcie w poczekalni, zainteresował się znajdującym się w niej alkomatem. Być może nudząc się, a może zapominając, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła, postanowił z niego skorzystać.

Musisz sprawdzić trzeźwość? Kup alkomat


W urządzeniu zapaliła się czerwona lampka, wskazująca, że użytkownik jest pod wpływem alkoholu. Zauważyli to siedzący na stanowisku kierowania dyżurni i od razu jeszcze raz sprawdzili trzeźwość 34-latka. Tym razem wynik pokazał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Bez taryfy ulgowej dla stałego klientaByć może nie byłby to problem, gdyby nie fakt, że mężczyzna przyjechał na komendę rowerem.

Policjanci nie zastosowali wobec stałego bywalca komendy taryfy ulgowej. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości ukarali go mandatem zgodnym z taryfikatorem - w wysokości 2,5 tys. zł.

ms

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (166)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane