Najciekawsza Inwestycja Mieszkaniowa. Ostatnie dni głosowania

Te inwestycje prowadzą w głosowaniu na Najciekawszą Inwestycję Mieszkaniową 2020 roku. Która z nich wygra? Od lewej: Nowe Kolibki, Olivia Koncept, Polanki Apartamenty, Sto10 Chylońska, Alvarium.
Te inwestycje prowadzą w głosowaniu na Najciekawszą Inwestycję Mieszkaniową 2020 roku. Która z nich wygra? Od lewej: Nowe Kolibki, Olivia Koncept, Polanki Apartamenty, Sto10 Chylońska, Alvarium. materiały prasowe

Do wtorku, 27 kwietnia, do godz. 23:59 można głosować w prowadzonym co roku przez Trojmiasto.pl plebiscycie na Najciekawszą Inwestycję Mieszkaniową. W ten sposób co roku czytelnicy portalu wskazują, jaka architektura mieszkaniowa jest godna naśladowania.

Co jest najważniejsze w nowym budynku mieszkaniowym?

Zobacz wyniki (706)
Portal Trojmiasto.pl na co dzień obserwuje zjawiska i zmiany, jakie zachodzą w Trójmieście. Relacjonujemy, jak rozwija się Gdańsk, Sopot i Gdynia, także w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Dostrzegamy rosnące zainteresowanie naszych czytelników polityką przestrzenną, architekturą, miejską przestrzenią.

Rośnie także świadomość dotycząca jakości i estetyki nowej zabudowy, jaka w mieście powstaje. Dyskutujemy o nowych projektach i chcemy je oceniać. Okazją do tego jest organizowany przez Trojmiasto.pl plebiscyt.

Wyniki plebiscytu na Najciekawszą Inwestycję Mieszkaniową Trójmiasta 2019. Kto wygrał w ubiegłym roku?

Z ponad 100 inwestycji mieszkaniowych, które zostały oddane do użytkowania w całości lub w części w całym 2020 roku, do plebiscytu nominowaliśmy 58. Dlaczego tak dużo? Plebiscyt jest także przeglądem deweloperskich realizacji, okazją do całościowego spojrzenia na to, jakie budynki i osiedla, w jakich lokalizacjach, a przede wszystkim o jakiej jakości powstały w minionym roku. Głosy oddane przez naszych czytelników na wybrane inwestycje traktujemy jak drogowskaz dla inwestorów, jak budować warto i należy, to odzwierciedlenie społecznej aprobaty dla realizowanych projektów.

Plebiscyt trwa dwa tygodnie. Rozpoczął się 14 kwietnia, głosować można tylko do jutra, czyli do wtorku, 27 kwietnia, do godziny 23:59.

W wyścigu po tytuł "Najciekawszej" czytelnicy mają swoich faworytów. Ujawniamy, które inwestycje mają szansę na wygraną. Zachęcamy do głosowania!

Inwestycje z pierwszej piątki (kolejność alfabetyczna): • Alvarium, Gdynia, al. ZwycięstwaMapka

  Alvarium.
  Alvarium. materiały prasowe
  Alvarium wyrasta przy głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta. Docelowo będzie to kompleks budynków mieszkaniowych i biurowiec z 55-metrową wieżą. W 2020 roku od strony ulicy Legionów oddany do użytkowania został tutaj pierwszy budynek ze 122 mieszkaniami.

 • Nowe Kolibki, Gdynia, ul. BernadowskaMapka

  Nowe Kolibki.
  Nowe Kolibki. materiały prasowe
  Osiedle to kameralny, otoczony zielenią kompleks budynków mieszkalnych. Mają one zaledwie trzy kondygnacje. Mieszkańcy wybranych lokali na najwyższych kondygnacjach mają do dyspozycji prywatne tarasy dachowe z widokiem na zatokę i las. Powstała tu strefa rekreacyjna (siłownia, sauna, sala klubowa) dostępna tylko dla mieszkańców, osiedle wypełnia specjalnie projektowana zieleń. W 2020 roku do użytkowania oddano tu pięć budynków.

 • Olivia Koncept, Gdańsk, ul. KarwieńskaMapka

  Olivia Koncept.
  Olivia Koncept. materiały prasowe
  W pierwszym etapie osiedla powstało sześć budynków trzy- i czterokondygnacyjnych. W każdym z nich mieści się 10-12 mieszkań. Osiedle otacza las, dlatego z okien i tarasów rozciąga się widok na zieleń. Elewacje budynków swoją wyrazistość zawdzięczają naturalnym okładzinom ceramicznym.

 • Polanki Apartamenty, Gdańsk, ul. PolankiMapka

  Polanki Apartamenty.
  Polanki Apartamenty. materiały prasowe
  Realizacja kameralnego kompleksu zakończyła się w 2020 roku. Składają się na niego zaledwie dwa budynki z dziewięcioma apartamentami. Pierwszy z nich odwzorowuje architekturę zabytkowego, przedwojennego hotelu z restauracją i kawiarnią Białe Jagnię. Drugi to willa o nowoczesnej architekturze. Powstały na posesji ogród wypełniono specjalnie zaprojektowaną zielenią oraz elementami sztuki.

 • Sto10 Chylońska, Gdynia, ul. Chylońska Mapka

  Sto10 Chylońska.
  Sto10 Chylońska.
  Kompleks mieszkaniowo-usługowy powstaje w centrum Chyloni. Wśród bloków z minionej epoki powstaje nowoczesna zabudowa z lokalami usługowymi w parterze. Docelowo osiedle tworzyć będą cztery niezależne budynki wielorodzinne. Pierwszy z nich ze 108 mieszkaniami oddany do użytkowania został latem 2020 roku.

Która inwestycja w głosowaniu uznana została za najciekawszą, ogłosimy w czwartek, 29 kwietnia, o godz. 13.

Jak głosować?


Opinie wybrane


wszystkie opinie (95)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »