- 1 Zakaz wstępu do lasów w Gdyni przez ASF (393 opinie)
- 2 "Ławka wstydu" zniknęła i nie ma wstydu (47 opinii)
- 3 Za rok pojedziemy Obw. Metropolitalną (271 opinii)
- 4 Nadal szukają nurka przy Westerplatte (124 opinie)
- 5 4- i 7-latek opuścili mamę. Pojechali do parku (110 opinii)
- 6 KO chce w Gdyni dwóch wiceprezydentów (321 opinii)
Najciekawsze linie komunikacyjne w Gdyni
Jazda autobusami i trolejbusami w Gdyni może służyć nie tylko w dotarciu z jednego w inne miejsce, ale może też być doskonałą okazją do zwiedzenia miasta - i to nie tylko w dzień. Wystarczy kosztujący 13 zł bilet dobowy i już można ruszać. Oto przegląd subiektywny ciekawych linii ZKM Gdynia o długiej trasie i opis tego, co można zobaczyć podczas podróży nimi przez szybę lub podczas krótkich momentów opuszczenia pojazdu.
Linia 109 Redłowo SKM - Babie Doły, pętla przy ul. Ikara
Autobus rusza spod przystanku w Redłowie. Dobrze siadając, można podziwiać najpierw obiekty sportowe, w tym stadion rugby i halę sportową oraz Centrum Riviera . Ulicą Morską z budynkiem Uniwersytetu Morskiego dojeżdżamy do estakady, by dotrzeć na Babie Doły. Stamtąd już niedaleko do odnowionego pomnika samolotu i urokliwej plaży z torpedownią jako główną atrakcją.
Zobacz budynek z napisem Uniwersytetu Morskiego z lotu ptaka
Linia 150 Witomino Leśniczówka - Oksywie Godebskiego
Linia rusza z Witomina, jadąc do centrum mieniącą się w kolorach jesieni ul. Kielecką . Po drodze można zerknąć też na górującą wieżę kościoła Franciszkanów . Przejeżdżając przez centrum warto zerknąć siedzibę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej czy odnowione Dom Marynarza i hale targowe . Autobus przejeżdża przez węzeł obok pomnika Ofiar Grudnia '70 , jedzie chwilę estakadą, skąd rozpościera się fantastyczny widok. Później ulicą Śmidowicza w kierunku Oksywia Dolnego. Po drodze szybkie zerknięcie na Port Wojenny, okręt "Jastrząb" i wspinaczka ul. Arciszewskich na górną część Oksywia. Wprawne oko dojrzy starą, ale intrygującą zabudowę Oksywia, którą warto podziwiać przez szyby lub przyjrzeć się z bliska w oczekiwaniu na kolejny autobus.
Linia 147 Karwiny Tesco - Dworzec Główny
Kto chce przekonać się jak bardzo rozwijają się zachodnie tereny Gdyni powinien wsiąść w linie 147. Wsiadając na przystanku Karwiny Tesco można dojechać do Dworca Głównego przez Wiczlino i Chwarzno, gdzie z tygodnia na tydzień przybywa lokatorów wprowadzających się do nowych budynków. Ci, którzy tam dawno nie byli, mogą się zdziwić. Coraz mniej jest dzikich rejonów, które również dobrze byłoby poznać. Warto pojechać w weekend, bo w tygodniu korki murowane.
Linie 23 i 24 Stocznia Gdynia - Dąbrowa
Największą atrakcją przejazdu jest możliwość przejechania ul. Świętojańską , gdzie możliwość wjazdu oprócz aut i rowerów mają jedynie trolejbusy. Przy okazji można tam zerknąć na kolegiatę Infoboks i pomnik Antoniego Abrahama na pl. Kaszubskim . Można również m.in. zobaczyć czy wszystkie szyby w PPNT są czyste i sprawdzić jak z oddali wygląda przystanek PKM Karwiny . Jedna z linii kończy bieg na Dąbrowie, a druga dojeżdża aż na Kacze Buki.
N 10 Kacze Buki - Kacze Buki
Kto woli zwiedzać miasto nocą powinien wsiąść w kursujące długimi trasami linie nocne. Ta linia jedzie w jednej z tras z Kaczych Buków przez Dąbrowę, Mały Kack, centrum. Postój przy dworcu i dalej w kierunku Obłuża, Pogórza do Babich Dołów. Powrót Śmidowicza, Unruga, Janka Wiśniewskiego i Estakadą do centrum, a później znów w kierunku Kaczych Buków. Widoki oświetlonych budynków i rozciągające się krajobrazy zwłaszcza gdy usiądziemy przy kierowcy niezapomniane. Czas podróży to 2 godziny 35 minut.
Rozkład jazdy ZKM Gdynia
Miejsca
Opinie (210) ponad 10 zablokowanych
-
2018-10-28 10:12
(2)
linia 102 z ulicy Ceyjnowy można zobaczyć panoramę Gdyni
- 64 20
-
2018-10-28 18:35
202 (1)
Ponoć najciekawsza trasa. Nie byłam ale się wybiorę.
- 21 7
-
2018-10-28 18:35
102
Sorki 102 oczywiscie
- 21 7
-
2018-10-28 10:22
Plus kolejka linowa ,,prawie jak na Kasprowy.
- 71 9
-
2018-10-28 10:31
(4)
Ale na molo płd. przecież zajeżdża trajtek 21 z Sopotu do dworca PKP Gdynia, tylko w niedzielę nie jeździ
- 51 24
-
2018-10-28 10:47
(3)
Co to jest molo południowe?
- 9 8
-
2018-10-28 11:01
(2)
Formalna nazwa przedłużenia Skweru Kościuszki, tylko utarło się że na całość mówi się skwer A ten jest kończy się w okolicach fontanny dalej to już molo południowe
- 19 0
-
2018-10-28 11:25
(1)
No i po co głupiemu tłumaczysz?
- 6 9
-
2018-10-28 13:48
Najlepiej jak słyszałem ostatnio na plaży:
"Idziemy do tamtego pomostu"
Kochane słoiki, pomosty zostawiliście na Mazurach, tu są mola :-)- 15 3
-
2018-10-28 10:59
(1)
146 do Rewy z zajazdem do przystani w Mechelinkach, 173 przez Dębogórze do dworca PKP Rumia a potem powrotem R-ką no i 171 do Oliwy, 119,133,137 do Muzeum Emigracji, wejść na molo pilotowe, ładny widok na port, stocznie i wchodzące wychodzące statki, też bardzo fajne przykładowe trasy dla mieszkańców jak i turystów
- 60 21
-
2018-10-28 11:05
Aha No i oczywiście 102 z ładnymi widokami na północne dzielnice, port i stocznie kiedy autobus krąży wąskimi ulicami Grabowka i Leszczynek
- 10 3
-
2018-10-28 11:03
102 ma ciekawą trasę, kiedys lubiłem nim pojeździć, pozwiedzać..tak samo 171 z Karwin do Oliwy ...
- 49 20
-
2018-10-28 11:05
a na Kaszuby można?
- 44 26
-
2018-10-28 11:16
W trolejbusach i autobusach w stronę Dąbrowy,Orłowa i Fikakowa jeżdżą najładniejsze dziewczyny w Gdyni (3)
ja sam mam na oku taką filigranową czarnulke z tatuażem która często jezdzi komunikacją miejską właśnie z kierunku Dąbrowy ,zbieram się na odwage żeby do niej zagadać
- 71 10
-
2018-10-28 12:16
(1)
4 Tatry
- 22 0
-
2018-10-29 04:41
2 Perly
- 11 3
-
2018-10-29 23:47
3 specki
- 13 1
-
2018-10-28 11:17
(2)
Najciekawsze linie pkp przez obłuze na oksywie i na lotnisko
- 58 16
-
2018-10-28 13:32
(1)
Które lotnisko?
- 20 0
-
2018-10-28 22:17
to nieczynne
- 18 1
-
2018-10-28 11:26
I jeszcze o dwóch liniach autobusowych w Gdańsku zapomniałem.
1. Linia 100 bo jeździ w centrum Gdańska a dokładnie Podwale Grodzkie, Targ Węglowy, przy Teatrze Szekspirowskim, przez Główne Miasto, przez Targ Rybny, przez Podwale Staromiejskie, przez Stare Miasto, przy przychodni na Wałowej, przy Zieleniaku i z powrotem na Podwale Grodzkie.
2. Linia 186 jedzie z Dworca Głównego przez Podwale Grodzkie, przy Bramie Wyżynnej, tak samo jak linia 112 jedzie do rafinerii ale w Dobrowie skręca w stronę oczyszczalni ścieków, jedzie przez Płońską, przez Wiślinkę, przez Sobieszewo i potem tymczasowo jedzie objazdem związanym z budową mostu w Sobieszewie przez Tęczową a potem wraca z powrotem na stałą trasę czyli na Nadwiślańską i dojeżdza do Górek Wschodnich.- 51 21
-
2018-10-28 11:28
(1)
Czy w końcu ktoś policzy, ile dni zostało mi do końca kadencji?
No, troliszcza - do roboty!- 61 11
-
2018-10-28 17:20
Co ty, chłop się załamał jak pomnożył 5x365 i mu wyszło 1825
- 14 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.