• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Najczęściej oglądane filmy Trojmiasto.tv w 2020 roku

Maciej Korolczuk
27 grudnia 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 
W 2020 r. czytelnicy Trojmiasto.pl przesłali nam ponad 4 tys. filmów. Spośród nich wybraliśmy 10 najczęściej oglądanych. W 2020 r. czytelnicy Trojmiasto.pl przesłali nam ponad 4 tys. filmów. Spośród nich wybraliśmy 10 najczęściej oglądanych.

Nie tylko samą pandemią koronawirusa żyli mieszkańcy Trójmiasta w mijającym 2020 r. Widać to najlepiej po tysiącach filmów naszych czytelników, które od Was otrzymaliśmy. Spośród nich wybraliśmy 10 najchętniej oglądanych. Oto one.Od początku 2020 r. do 26 grudnia czytelnicy przesłali nam - głównie za pośrednictwem Raportu z Trójmiasta - 4167 filmów (dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku nagrań było 3171).

Wyraźny wzrost jest o tyle imponujący, że w mijającym roku odwołano lub przesunięto kilkaset imprez masowych, koncertów i innych wydarzeń artystycznych z udziałem publiczności, z których czytelnicy z roku na rok przesyłają do naszego panelu relacje i krótkie filmy. Mimo tego (a może właśnie dzięki temu?) nasi czytelnicy byli jeszcze bardziej aktywni, za co z tego miejsca bardzo dziękujemy.

W dziesiątce najchętniej oglądanych filmów znalazły się bardzo zróżnicowane nagrania. Zresztą, zobaczcie sami.


10. Zatrzymanie obywatelskie w Gdańsku - 56 tys. odtworzeń


Nagranie z końca sierpnia, na którym widać zasadzkę zastawioną na złodziei auta skradzionego pod koniec sierpnia z ul. Ciołkowskiego. Samochód po godzinie miał zmienić właściciela. Złodziei namierzył jednak właściciel auta, który, by "kupić" pojazd, umówił się ze "sprzedawcami" i poinformował o tym policję. Ostatecznie w ręce służb wpadli dwaj młodzi mężczyźni w wieku 18 i 20 lat.


9. Wyrzucił śmieci z samochodu. Nagrał go nasz czytelnik - 56 tys. odtworzeń


Czujne oko kamery jednego z naszych czytelników zarejestrowało, jak kierowca audi A4 z Zielonej Góry postanowił pozbyć się śmieci w czasie przymusowego postoju na czerwonym świetle. Nie wiemy jednak, co było powodem jego zachowania: poirytowanie korkiem na al. Grunwaldzkiej, zbyt ciepła cola w czasie sierpniowych upałów czy po prostu złe maniery.8. Uliczna bijatyka na Biskupiej Górce - 59 tys. odtworzeń


Do zdarzenia doszło na początku września. Dwie grupy młodych mężczyzn biły się przez kilka minut na ul. Na Stoku w Gdańsku. W ruch poszły pałki, kije i inne przedmioty. Policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące bijatyki, w której brać miało udział przynajmniej 15 osób, kiedy jednak patrol pojawił się na miejscu, nikogo nie zastał. Zostało jednak nagranie jednej z kamer, które odtworzono prawie 60 tys. razy.7. Interwencja SOK w SKM - 61 tys. odtworzeń


O tym, do czego może doprowadzić jazda bez maseczki pociągiem SKM w czasie pandemii, przekonał się jeden z pasażerów siłą wyprowadzony ze składu przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Zdaniem kolejarzy mężczyzna miał też odmówić okazania dokumentu tożsamości i stawiał opór. Opinie były jednak podzielone, a zdaniem części naszych czytelników - reakcja mundurowych była zbyt nadgorliwa. Jesienią sprawa trafiła do sądu.6. Dostawczak demoluje parking w Klifie - 61 tys. odtworzeń


Wizytą w warsztacie blacharskim i uszkodzeniami parkingowej infrastruktury zakończył się rajd kierowcy zbyt wysokiego dostawczaka na parkingu w galerii Klif. Mężczyzna wjechał na parking, demolując za sobą dach parkingu, co nagrał jeden z naszych czytelników.5. Pożar w Porcie Gdynia - 61 tys. odtworzeń


Na początku marca w porcie w Gdyni w płomieniach stanął magazyn zboża. Buchający ogień i kłęby dymu z bliskiej odległości udało się sfilmować jednemu z pracowników. Z pożarem spichlerza widocznym z kilkunastu kilometrów walczyło kilkudziesięciu strażaków z Gdyni, Gdańska i Wejherowa. W akcji gaśniczej wykorzystano też statki gaśnicze.4. 13 młodych dzików przechodzi przez ulicę w Gdańsku - 65 tys. odtworzeń


W mijającym roku częściej niż zazwyczaj na naszych ulicach widywaliśmy dziki. Wszystko za sprawą zagrożenia związanego z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF), który uniemożliwiał odłów i wywóz dzików poza tereny zabudowane w Trójmieście. W efekcie nie trudno było natknąć się na obrazki takie jak ten z początku wiosny, gdy rodzina dzików spacerowała ul. Słowackiego w Gdańsku.3. Kolizja na rondzie przy Parku Naukowo-Technologicznym w Gdańsku - 94 tys. odtworzeń


Tym razem kamera naszego czytelnika zarejestrowała, jak oba samochody niemal w identycznym momencie wjeżdżają na skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Z tą małą różnicą, że nadjeżdżająca z lewej strony osobówka zrobiła to ze zdecydowanie większą prędkością. Co ciekawe, tę samą sytuację inaczej oceniła policja, a inaczej pytany o zdanie PORD.2. Awantura przed pocztą w Gdańsku - 121 tys. odtworzeń


Początek wiosennej pandemii koronawirusa był dla wszystkich trudnym doświadczeniem. Strach przed chorobą i przymusowe zamknięcie w domach swoje ujście znalazły m.in. w kolejce przed jednym z punktów pocztowych w Gdańsku, gdzie pod koniec marca doszło do awantury. W sprawie interweniować musieli policjanci. Nie obyło się bez krzyków, przepychanek, a nawet plucia i gróźb.1. Moment wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia - 124 tys. odtworzeń


Tylko cud sprawił, że podczas tego wypadku nikomu nic się nie stało. Przypomnijmy - w połowie stycznia porsche na niemieckich numerach rejestracyjnych z dużą prędkością wjechało w przystanek autobusowy "Jasieńska" na ul. Myśliwskiej w Gdańsku.

Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, które zostało zarejestrowane przez kamerę na jednym z okolicznych bloków - film przesłał nam nasz czytelnik.

Sprawa miała ciąg dalszy. Po dwóch dniach kierowca w towarzystwie adwokata zgłosił się na policję i złożył wyjaśnienia. Kierowca auta swoją ucieczkę z miejsca zdarzenia tłumaczył szokiem, strachem oraz głupotą. Sprawą zajęła się prokuratura, ale po trzech miesiącach umorzyła śledztwo.Dwa najczęściej oglądane filmy bez podziału na kategorieGdyby do zestawienia stworzonego przez naszych czytelników dołączyć najchętniej oglądany materiał wideo, byłoby nim nagranie mieszkańców osiedla przy ul. Bażantowej w Gdańsku, którzy w czasie wiosennego lockdownu zorganizowali dyskotekę na balkonie. W sumie film ten obejrzano ponad 183 tys. razy.

Drugim najczęściej oglądanym materiałem był z kolei zapis z kamer monitoringu na stacji paliw w Bąkowie nieopodal Obwodnicy Trójmiasta, gdzie doszło do dość spektakularnej kradzieży paliwa. Film obejrzano 167 tys. razy.


Opinie (39) 6 zablokowanych

 • (1)

  Skąd tyle agresji w ludziach....kiedy ten naród w końcu będzie normalny....tyle dziejowych tragicznych historii...a wciąż jeden na drugiego patrzy jak na wroga.Kim jesteśmy...dokąd zmierzamy...shadow and dust...jak mawiał Proximo.

  • 14 11

  • Jak Ty to robisz>?Na każdy temat masz swoje zdanie....jakiś nowoczesny prorok czy co?

   • 4 1

 • Ani jednego nie Obejrzałem. (1)

  • 10 15

  • Jak ogladasz telewizyjną jedynkę to wystarczy juz emocji; )

   • 9 4

 • Panowe ze stacji są najlepsi (1)

  Podobno dostali juz propozycje zagrania w filmie akcji :)

  • 23 1

  • Zna ktoś tytuł tego utworu?

   • 0 0

 • (4)

  Mnie podoba się ten filmik z dzikami. Sporo spaceruję, ale w tym roku nie widziałem dzików. Wiem, że lochy z małymi (lochy łączą się w pary i wspólnie wychowują małe) mogą być niebezpieczne, ale lubię spotkać/obserwować podczas spaceru zwierzęta. I tak dzisiaj podczas 3 godzinnego spaceru w okolicach Doliny Radości (było tam przyjemnie mroźno, chłodniej niż w mieście - panuje tam swoisty mikroklimat) widziałem dwie sarny. Najwięcej emocji wywołują u mnie zające. Raz udało mi się w Dolinie Wężowej (chyba tak się nazywa, chociaż ja ją, na cześć wiersza Leśmiana, nazywam Malinowym Chruśniakiem, bo swego czasu rosło tam sporo dzikich malin) podejść takiego jednego naprawdę blisko. Widziałem też tam kiedyś dzierzby gąsiorki (nasze polskie ptaki ciernistych krzewów - ot taka ciekawostka, pamiętacie serial? Piękny...). A tak to teraz słucham na YouTube słuchowiska "Portret w ogniu" o Helenie Modrzejewskiej i Bracie Albercie (piękne postaci/postacie) i tak sobie swoją drogą myślę, że nie ma jednej jedynie słusznej drogi dla wszystkich. To co dobre dla jednego wcale nie musi sprawdzić się u drugiego. Każdy musi podążać swoją drogą życia. Dzisiaj w tv po raz pierwszy obejrzałem film "Jedz, módl się, kochaj" z Julią Roberts. Bohaterka poszukiwała sensu życia, siebie, swojej prawdy o sobie we Włoszech, Indiach, Indonezji. Jak świat i ludzie są cudownie różnorodni. Ciekawe jakie życie duchowe mają dziki? Czy dziki mają - tak jak ludzie - różny światopogląd?

  • 7 3

  • (2)

   P.S. Przypomniał mi się teraz film "Pod słońcem Toskanii". Bardzo sympatyczny. Jak myślicie, czy dziki włoskie mają inną mentalność od polskich? Wczoraj z rozrzewnieniem obejrzałem w tv "Ogniem i mieczem". Jak myślicie, czy polskie dziki z tamtych czasów miały inną osobowość od nam współczesnych? Czy wśród dzików też bywają takie o mentalności Zagłoby, Skrzetuskiego i Wołodyjowskiego? Czy dziki tak jak Podbipięta też mogą złożyć śluby czystości aż coś osiągną co zamierzają? Świat jest tak fascynujący i tyle jeszcze skrywa tajemnic!

   • 0 1

   • (1)

    P.S. 2: żeby było jasne bardzo lubię film "Ogniem i mieczem". Czytałem oczywiście opinie krytyczne o pijaństwie i warcholstwie ówczesnej szlachty, ale strasznie lubię takiego Zagłobę. Nic na to nie poradzę. Swoją drogą Zagłoba trochę przypomina dzikiego dzika. Czy wolicie Bohuna czy Skrzetuskiego (chodzi mi o typ osobowości)? Ja wolę Skrzetuskiego.

    • 0 1

    • P.S. Niedługo trzeci odcinek o Agnieszce Osieckiej. Serial jak do tej pory bardzo mi się podoba. W związku z artykułem na portalu Trójmiasto o filmikach, to ja też polecam na YouTube filmik: Aleksandra Boroń, "Polska madonna". Oryginalnie śpiewała nasza kochana Rodowiczka. Na tą chwilę moja ulubiona piosenka Osieckiej.

     • 0 1

  • Zapytaj jakiegoś weterynarza czy coś

   • 1 0

 • Nie oglądałam wszystkich tych filmików.

  Skąd taka popularność?

  • 6 3

 • Ten bez maseczki obezwładniany przez SOk-istów powinien połą po nerach otrzymać. (2)

  Momentalnie by się wyprostował.

  • 17 7

  • Mnie też rozbawił ten psuedo "MMA" chudzielec hahaha. Cwaniakowal a teraz płacz, że go wynieśli.

   • 5 3

  • Co to jest "poła"?

   Raczej SOKiści powinni dostać za to nagrodę "złotej pały"... Po pierwsze interwencja nie miała podstawy prawnej, a po drugie była przeprowadzona nieumiejętnie i nieprofesjonalnie!

   • 2 6

 • Rok 2020 był jak do tej pory najgorszym ale w 2021 będzie gorzej (nie chce was martwić) (6)

  Sars 3 Covid 20 nadciąga i to ze wzmocnioną siłą, padać będą otyli, z problemami sercowymi oraz grupa osób 35-60 . Pierwszy Covid 19 miał na celu wzmocnić system emerytalno-rentowy czyli wyeliminować osoby starsze i chore....ten nowy ma na celu udrzeć w osoby chore, których dolegliwości przenoszone są genowo z pokolenia na pokolenie.
  -Sars Covid spektakularne oczyszczanie ludzkości do 2030 z 10 mld ma nas zostać 7 mld.

  • 5 13

  • (1)

   Jasnowidz? Najgorsze, że nie widzisz, że największą epidemią ostatnich lat jest wysyp takich de*ili jak Ty i najgorsze, że na to nie ma lekarstwa

   • 7 2

   • i długo na nich lekarstwa nie będzie

    na covid już jest a na nich od wieków nie ma i dlatego na świecie jest jak jest

    • 0 0

  • Antyszczepionkowcy oraz inni plaskoziemcy w natarciu:)

   • 5 1

  • (2)

   zmarło ponad 1,7 mln, wyzdrowiało ponad 56 mln. Przepaść pomiędzy zgonami a ozdrowieńcami jest ogromna. Przy takim tempie zgonów (oby ich było coraz mniej) to twoja przepowiednia 2030 okaże się kolejną bujdą napisaną ot tak sobie, bez żadnych dowodów, byle tylko siać ferment i dalej czytać pierdoły pisane przez znających się na wszystkim. Zdrowia Ci życzę, nie tylko covidowego ale ogólnie! I pamiętaj - nie wiesz co jesz, nie wiesz co wdychasz, to nie musi być "spisek covidowy"

   • 0 3

   • (1)

    Już dawno masoni o tym mówili ze trzeba zmniejszyć populacje z tych najsłabszych i nie tylko bo się hajs nie zgadza

    • 1 1

    • na youtube obejrzałeś filmik? czy na wikipedii wyczytałeś?

     • 2 0

 • 3 miejsce - wg mnie ewidentna próba wyłudzenia

  odszkodowania.

  • 10 0

 • Gdzie filmy dzielnych kobiet spod znaku błyskawicy? (1)

  • 13 9

  • Bym Ci napisała gdzie, ale mi moderacja zablokuje wpis.

   • 6 1

 • Nigdy nie czytam tych artykułów

  O co chodzi w ogóle?

  • 2 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane