Fakty i opinie

Najpopularniejsze targowiska w Gdyni

Po latach zachłystywania się towarami spożywczymi z super- i hipermarketów, coraz więcej osób zaopatruje się bezpośrednio u producentów lub na targowiskach. Kiedyś zapomniane i traktowane z wyższością, w końcu wróciły do łask. Prezentujemy cieszące się największą popularnością ryneczki w Gdyni.Hale Targowe w centrum zobacz na mapie GdyniNajbardziej znane miejsce zakupowe w Gdyni. W latach 90. to tam przybywali mieszkańcy, chcąc kupić świeże owoce, warzywa czy ryby. W Hali Łukowej do teraz można było kupić odzież, obuwie czy artykuły przemysłowe. Gdy pojawiły się markety, dyskonty i galerie handlowe, znaczenie hal spadło. Nadal jednak ściągają mieszkańców z najdalszych rejonów Gdyni.


Targowisko na pl. Górnośląskim w Orłowie zobacz na mapie GdyniPlac Górnośląski to ważne miejsce na mapie Orłowa. Wytyczono go w czasie wojny, podczas której nosił nazwę Fritz Groen Platz. Obecny wygląd tego miejsca ukształtował się jednak w późnych latach 90. Wtedy przeniesiono tu pawilony handlowe z ul. Batorego a niedługo później utworzono plac zabaw.

Czytaj też: pl. Górnośląski wypiękniał

Dzielnicowe targowisko jest chętnie odwiedzane nie tylko przez okolicznych mieszkańców. Zdarza się, że na zakupy przyjeżdżają tutaj osoby z innych części Gdyni, a nawet z Gdańska. Można tu kupić mleko prosto od krowy, produkty ekologiczne, rękodzieło czy dobrej jakości wyroby garmażeryjne.


Targowisko w Chyloni przy stacji SKM zobacz na mapie Gdyni
To kolejne popularne targowisko w Gdyni. Zaopatrują się tu mieszkańcy wielu północnych dzielnic. Łatwo się do niego dostać, ponieważ znajduje się przy samym dworcu SKM w Gdyni.

W całości jest zadaszone, a większość stoisk to tak naprawdę małe sklepy, a nie stragany. Przy wejściu sprzedawcy oferują głównie produkty spożywcze, w dalszej części dominuje zaś odzież. Sporo jest też sklepów specjalistycznych.

Targowisko miejskie nr 8 na granicy Obłuża i Oksywia zobacz na mapie GdyniKlienci chwalą sobie bliskość i dostępność produktów na targowisku. Nie jest zbyt duże, ale spokojnie mieszkańcy, którzy nie chcą kupować w marketach czy dyskontach dostaną tutaj świeże owoce, warzywa, mięso, a nawet ryby.


Ryneczek na Witominie zobacz na mapie GdyniPopularny wśród mieszkańców punkt zwany "ryneczkiem" znajduje się w tym miejscu od kilkunastu lat. Dostaniemy tu świeże owoce, warzywa, mięso oraz pieczywo w kilku piekarniach. Znajduje się tu także m.in. garmaż. Minusem jest brak parkingu, ale niewykluczone, że zmieni się to, gdy zakończy się budowa budynków mieszkalnych obok.

Opinie (150) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.