Fakty i opinie

Nałożyli na Morenie blisko 70 blokad na koła

Kontrola została przeprowadzona na podstawie licznych skarg od okolicznych mieszkańców.
Kontrola została przeprowadzona na podstawie licznych skarg od okolicznych mieszkańców. fot. Mateusz Ochocki/KFP

Aż 205 interwencji, które zakończyły się m.in. nałożeniem 162 mandatów i 69 blokad na koła - oto efekty akcji strażników miejskich, którzy przez trzy dni patrolowali pod kątem prawidłowego parkowania wybrane ulice na Morenie. W najbliższych dniach zostaną przeprowadzone analogiczne działania na Osowej.Czy zdarza ci się parkować w niedozwolonym miejscu?

tak, stać mnie na pokrywanie mandatów 12%
tak, ale jedynie na chwilę 35%
nie, ściśle przestrzegam przepisów 43%
nie jestem zmotoryzowany(a) 10%
zakończona Łącznie głosów: 3144
Nieprawidłowo zaparkowane pojazdy to jeden z głównych rodzajów zgłoszeń, które każdego dnia spływają do gdańskich strażników miejskich. Na podstawie otrzymywanych sygnałów są oni w stanie wytypować rejony na mapie miasta, gdzie szczególnie często dochodzi do naruszania przepisów ruchu drogowego i przeprowadzać tam wzmożone kontrole.

W ostatnich dniach, mundurowi przeprowadzili taką kontrolę na ulicach Amundsena, ArctowskiegoPiecewskiej 20 na Morenie. Przy wjeździe na każdą z tych ulic znajduje się bowiem biała tarcza z czerwoną obwódką, czyli znak B1, informujący o zakazie ruchu.

Pod znakami znajdują się tabliczki, że zakaz nie dotyczy jedynie posiadaczy identyfikatorów Lokatorskiej Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej Morena oraz służb komunalnych. Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym, za zignorowanie znaku B1 grozi mandat do 500 złotych oraz 5 punktów karnych.

Czytaj również: Mandaty dla kierowców łamiących przepisy na dużych osiedlach

Przeprowadzona kontrola wykazała, że skargi okolicznych mieszkańców nie były wyolbrzymione. Podane przez mundurowych liczby mówią same za siebie.

- Działania trwały od poniedziałku do środy. Mundurowi podjęli 205 interwencji, 69 razy zakładali blokady, nałożyli 162 mandaty, udzielili 30 pouczeń i sporządzili trzy wnioski o ukaranie do sądu. W 10 przypadkach mundurowi wystawili zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia - wylicza Robert Kacprzak ze Straży Miejskiej w Gdańsku.
Jak zapowiadają gdańscy strażnicy miejscy, kolejna tego rodzaju kontrola zostanie niebawem przeprowadzona na wybranych ulicach Osowej.

Opinie (527) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.