Fakty i opinie

stat

Namalował swastyki na ścianie synagogi, zatrzymała go policja

Zatrzymanie 18-letniego wandala.


Zatrzymano 18-letniego Tomasza W. podejrzanego o namalowanie symboli nazistowskich na budynku synagogi mieszczącej się przy ul. Partyzantów zobacz na mapie Gdańska we Wrzeszczu. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.



Malunki, za które zatrzymano wandala.
Malunki, za które zatrzymano wandala. Fot. Mieczysław Abramowicz
Symbole - cztery swastyki oraz runy SS - pojawiły się na budynku na początku listopada. Sprawą zajęła się policja. Przeanalizowano zapis kamer monitoringu i przesłuchano mieszkańców okolicy. W końcu udało się wytypować sprawcę.

- W środę rano zatrzymali 18-letniego gdańszczanina w jego mieszkaniu. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów i nie stawiał oporu. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut propagowania faszystowskiego ustroju i uszkodzenia zabytku - mówi sierż. sztab. Michał Sienkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Dzisiaj 18-latek będzie doprowadzony do prokuratury. Jest on osobą znaną policji, był już notowany za włamanie i podrobienie dokumentu. Za publiczne propagowanie ustroju faszystowskiego grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Uszkodzenie zabytku zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Jak dowiedzieliśmy się, 18-latek miał się tłumaczyć policjantom, że swastyki i runy SS namalował na ścianie synagogi, bo... był pijany i nie do końca wiedział, co robi.

Opinie (291) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.