Fakty i opinie

Napadł na bank, a potem zwrócił pieniądze

30-latek sam zgłosił się na komisariat, przyniósł też zrabowane pieniądze.
30-latek sam zgłosił się na komisariat, przyniósł też zrabowane pieniądze. fot. policja

Zarzut rozboju z użyciem noża usłyszał 30-letni mieszkaniec Gdańska, który zamaskowany napadł w czwartek na bank i sterroryzował obsługę nożem. Mężczyzna sam zgłosił się na komisariat, gdy media opublikowały jego wizerunek. Oddał pieniądze. Przyniósł też nóż, którego użył podczas napadu.Znalazłe(a)ś się kiedyś w tak trudnej sytuacji finansowej, że rozważałe(a)ś popełnienie przestępstwa?

tak, ale tego nie zrobiłe(a)m 21%
tak i popełniłe(a)m taki czyn 8%
nie, na szczęście nigdy 71%
zakończona Łącznie głosów: 2484
Przypomnijmy: do napadu doszło w czwartek około południa. Mężczyzna z maską na twarzy wszedł do jednej z placówek bankowych przy ul. KartuskiejMapka w Gdańsku. Wyciągnął nóż i zażądał od pracownicy wydania wszystkich pieniędzy, po czym uciekł z łupem.

Choć mężczyzna w chwili napadu był zamaskowany, to pracujący nad sprawą kryminalni, śledząc zapisy monitoringu zabezpieczone w różnych miejscach, odnaleźli wizerunek mężczyzny, gdy szedł bez maseczki. W piątek został on opublikowany w mediach.

30-latek przyszedł na komendę z pieniędzmi i nożem- Sprawca, wiedząc, że jest poszukiwany, a jego wizerunek jest dostępny w mediach, najprawdopodobniej uznał, że wkrótce zostanie zatrzymany i że dalsze ukrywanie się nie ma sensu, więc sam zgłosił się na policję. Mężczyzna oddał ukradzione pieniądze, przyniósł również nóż, którym sterroryzował pracownicę banku - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Jak ustaliliśmy, sam napadł miał tłumaczyć policjantom tym, że "znalazł się w podbramkowej sytuacji finansowej".

We wtorek po południu 30-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty dotyczące rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na razie skrucha niewiele mu pomogła - mężczyzna został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Opinie (152) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.