Fakty i opinie

stat

Napadł na żonę policjanta - jej mąż go złapał

Mąż ofiary zatrzymał sprawcę rozboju sam, zanim na miejsce przyjechali jego koledzy - policjanci.
Mąż ofiary zatrzymał sprawcę rozboju sam, zanim na miejsce przyjechali jego koledzy - policjanci. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Zaatakował wracającą ze sklepu kobietę, uderzył ją pięścią, po czym wyrwał jej torbę oraz portfel. Poszkodowana była jednak żoną policjanta, który był już w domu po służbie i sam odnalazł oraz zatrzymał sprawcę.W twojej okolicy często dochodzi do rozbojów lub tzw. kradzieży na wyrwę?

niestety tak, to spory problem

17%

sporadycznie, dawno o podobnym przypadku nie słyszałe(a)m

37%

nie, w mojej okolicy takie rzeczy się nie dzieją

46%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1837
Wszystko wydarzyło się kilka dni temu przy ul. Kartuskiej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Kobieta została zaatakowana, gdy wracała z zakupami do domu. Sprawca zabrał jej nie tylko portfel z pieniędzmi, kartami bankomatowymi i dokumentami, ale też torbę z zakupami.

Kiedy napastnik uciekł, kobieta pobiegła do domu i opowiedziała o wszystkim swojemu mężowi - policjantowi. Ten - choć był po służbie - sam ruszył na poszukiwania mężczyzny, który zaatakował jego żonę. Zarazem zawiadomił też o wszystkim swoich kolegów. Dzięki temu, że kobieta dokładnie opisała mu wygląd napastnika, dość szybko udało mu się go odnaleźć.

Mąż kobiety sam zatrzymał sprawcę rozboju. Dopiero chwilę później na miejsce przyjechali policjanci. Już w ich obecności zatrzymany mężczyzna zaczął grozić śmiercią swojej ofierze i jej mężowi.

Co więcej, kiedy przewieziono go na komisariat, podał fałszywe dane oraz sfałszował podpisy na protokołach zatrzymania i przesłuchania. Policjantom dość szybko udało się jednak ustalić jego prawdziwą tożsamość.

21-latek odpowie za rozbój, kierowanie gróźb karalnych względem policjanta i jego żony oraz sfałszowanie podpisów.

- Podejrzany przyznał się jedynie do podrobienia podpisów. Prokuratura skierowała wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, a sąd zastosował wobec niego areszt na okres trzech miesięcy - mówi Tatiana Paszkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (191)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.