Fakty i opinie

Nareszcie skończony remont

Najnowszy artukuł na ten temat

Remont Kołobrzeskiej jednak nie w tym roku

- Jestem zbulwersowana faktem, że tak długo trwał remont skrzyżowania ul. Kołobrzeskiej i Chłopskiej. Świadczy to o niegospodarności władz Gdańska. Wraz z zakończeniem prac, odetchnęliśmy z ulgą - mówi Alicja Winiarska, obserwator.

W wyniku przebudowy poszerzono i zmieniono nawierzchnię pasa drogowego wokół ronda na Przymorzu. Przejazd przez tory tramwajowe wyłożono warstwą specjalnej gumy, odpornej na odkształcenia powodowane przez przejeżdżające pojazdy i czynniki atmosferyczne. Rzecznik prasowy urzędu miasta informuje, że prace zostały zakończone dwa dni przed przewidywanym terminem.

Kilkakrotny przetarg na wykonawcę projektu przebudowy ronda za każdym razem był oprotestowany przez konkurencyjne firmy. Zespół arbitrów Urzędu Zamówień Publicznych uwzględnił odwołania i unieważnił wybór najkorzystniejszej oferty. ZKM zawarł nieprawomocną umowę z gdańskim konsorcjum, złożonym z firm WPRD Grawel, Sztopkanel oraz Rajbud i zrealizował projekt. - Przygotowujemy się do wniesienia sprawy o odszkodowanie - mówi Wiesław Niedziela, prezes krakowskiej firmy Tor-Krak, biorący udział w przetargach.

Opinie (38)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.