Fakty i opinie

stat

Nastolatki zatruły się tabletkami od nieznajomego

Nastolatki dostały tabletki od nieznajomego mężczyzny.
Nastolatki dostały tabletki od nieznajomego mężczyzny.

Młody mężczyzna dał trzem nastolatkom środki odurzające, po których miały "fajnie się poczuć i być szczęśliwe". Działo się to na terenie centrum handlowego w Gdańsku. Po ich zażyciu dziewczyny trafiły do szpitala. 23-latek został zatrzymany.Zażyłe(a)ś kiedyś leki lub substancje nieznanego pochodzenia?

tak i źle się poczułe(a)m 4%
tak, ale nic mi się nie stało 15%
nie 81%
zakończona Łącznie głosów: 3423
W środę wieczorem policjanci ze Śródmieścia otrzymali informację od lekarza dyżurującego na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, że do placówki medycznej trafiły trzy nastolatki, które znajdowały się pod wpływem środków odurzających.

Funkcjonariusze ustalili, że dziewczyny poznały dzień wcześniej w centrum handlowym mężczyznę. Według naszych informacji działo się to na terenie Forum Gdańsk zobacz na mapie Gdańska. Gdy spotkały się z 23-latkiem następnego dnia, ten poczęstował je tabletkami, po których miały "fajnie się poczuć i być szczęśliwe".

Nastolatki połknęły tabletki, a po powrocie do domu bardzo źle się poczuły, więc zostały przywiezione przez rodziców na SOR.

Policjantom udało się ustalić kim jest mężczyzna i w czwartek po południu zatrzymali podejrzanego w jego mieszkaniu.

- Policjanci zbierają materiał dowodowy w kierunku art. 160 Kodeksu karnego, czyli narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - informuje asp. Karina Kamińska, rzecznik KMP w Gdańsku. - Śledczy ustalają okoliczności tego zdarzenia. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy zarzuty.