• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nasz człowiek w Warszawie

(boj)
18 marca 2006 (artykuł sprzed 17 lat) 
Świat widziany oczami samorządowców będzie pokazywał prezydentowi RP Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Właśnie został mianowany społecznym doradcą Lecha Kaczyńskiego do spraw samorządu.

"Prezydent Lech Kaczyński wysoko oceniając doświadczenia gdyńskiego
samorządu, którym Wojciech Szczurek kieruje od lat szesnastu (najpierw jako przewodniczący Rady Miasta, a drugą kadencję jako prezydent Miasta) zamierza zasięgać u nowego doradcy opinii w istotnych sprawach, dotyczących samorządu terytorialnego. Wojciech Szczurek podejmuje się tego zadania świadom, jak istotną, dotychczas nie zawsze należycie docenianą przez władze centralne rolę do spełnienia w państwie mają samorządy" - czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Miasta Gdyni.

Wojciech Szczurek już ósmy rok jest prezydentem miasta. W ostatnich wyborach samorządowych ze swoim wynikiem zostawił rywali daleko w tyle - co oznacza popularność i uznanie wśród mieszkańców. Nie ulega też wątpliwości, że Gdynia naprawdę świetnie radzi sobie z wykorzystywaniem szansy, jaką dała nam Unia Europejska czyli z unijnymi pieniędzmi. Gdynia zajmuje też wysokie miejsca w wielu rankingach miast i gmin - wprawdzie to zabawa, ale ocena opiera się na faktach. 16 lat pracy w samorządzie - zdaniem Wojciecha Szczurka - daje mu mandat do wyrażania opinii właśnie na temat blasków i cieni polskiej samorządności.

- W różnych debatach często pojawiają się wątki samorządowe. Natomiast one często nie do końca odpowiadają temu, co rzeczywiście myślą samorządowcy - powiedział Radiu Gdańsk nowy doradca Lecha Kaczyńskiego. - Uwagę prezydenta chciałbym zwrócić przede wszystkim na skuteczną możliwość wykorzystania środków europejskich. Trzeba samorządy w tym procesie wspomóc i trzeba uprościć bardzo wiele procedur, które są często wymysłem polskiej administracji. Konieczna jest też zmiana przepisów dotyczących ustawy o zamówieniach publicznych. One dzisiaj zakłócają możliwość działań zarówno w projektach realizowanych z budżetów własnych, jak wielkich projektów inwestycyjnych.

Co prezydent Gdyni wywalczy dla polskich samorządowców pokaże czas.
(boj)

Opinie (114) 6 zablokowanych

 • Niesamowite

  To teraz śledzie już się rozpukną z dumy i bufoństwa, że ich mieścina jest najlepsza.

  • 0 0

 • żeby tylko Szczurek nie z PiSiał bo naprawdę go lubie

  • 0 0

 • SZczurek

  Wiecej glosow odemnie nie dostanie-hanba

  • 0 0

 • Spoleczny doradca

  P. Szczurek stracil wszystko

  • 0 0

 • Nie podoba mi sie to. Panie Wojtku prosze o wyjasnienie! Gdzie niezaleznosc ? I to w takim momencie ? Gdy powstaje podzial na jasna i ciemna strone ? Władzy się nie odmawia ? A jesli ta władza nie podziala deklarowanych przez Pana wartosci ? Oj, gorzka pigułka..

  • 0 0

 • Szczurek doradcą Prezydenta.

  To znak,że Kaczory chcą budować Polskę ponad podziałami partyjnymi/Religa,Gilowska/. To dobrze.Pan Szczurek ma u mnie plus.

  • 0 0

 • Taaa ponad podziałami partyjnymi; )

  A propos tego tematu, polecam wywiad Najsztuba z byłą panią wiceminister rolnictwa - bardzo ciekawe światło rzuca na PIS.
  http://www.przekroj.pl/ index.php?option=com_content&task=view&id=1324&Itemid=48

  • 0 0

 • RATUJ PAN NASZ KLUB I OLIVIE!

  RUJNUJE SIE DOROBEK GDANSZCZAN!

  Zabralo 30-dziesci lat by cos zbudowac a teraz jeden niekompetentny zarzad - DOBRZE OPLACANY - zniweczy wszystko. Stoczniowiec przetrwal przez najtrudniejszy okres - transformacji ustroju - a obecnie kiedy warunki sprzyjaja do rozwoju sportu z pozydkiem dla calego miasta - WSZYSTKO UPADA.
  Hokej powinien byc narzedziem do PROMOCJI naszego miasta GDANSKA - ktore jest wlascicielem Olivi, a jest obecnie posmiewiskiem.
  W jaki sposob mozna to porownac do Sanoka czy Krynicy - super warunki, ilosc mieszkancow i... nic.
  Olivia sluzy obecnie do organizowania...wystaw, sprzedazy ziol i innych pirdol a niedlugo na taflach lodowych sprzedawany zostanie NABIAL.
  Hodzi o to by tylko KOSTECKI i SPOLKA mogli zarobic. Teraz ta SPOLKA zajmuje sie HOTELARSTWEM - zostaw pan to tym, co sie na tym znaja i maja na to SWOJE pieniadze!!!

  Szkoda Stoczniowca - szkoda Olivi - szkoda Gdanska.

  TO MY MIESZKANCY jestesmy wlascicielem tego upadajacego - na naszych oczach - BIZNESU - prestizowa wizytowke Gdanska.
  I to MY poniesiemy za to koszty, inni na sporcie robia duze pieniadze.
  SUPER PROMOCJA MIASTA!!!
  Dziekujemy panie P R E Z Y D E N C I E !

  Autor: PROMO

  • 0 0

 • mam nadzieję że zostanie w Gdyni

  teraz lobbuje nt. samorządów u prezydenta. Bardzo trudne zadanie, bo nikt by tego nie chciał robić - szczególnie u takiego prezydenta. Życzę powodzenia i niech Pan przede wszystkim pamięta o Gdyni :)

  • 0 0

 • trzeba sie zadeklarować

  Nie mozna tak dłużej jedna nogą w PIS drugą w PO. Przypomina to trochę polityczny targ, a biorę tych którzy dają więcej. Niestety, pan prezydent nigdy nie wzbudzał mojego zaufania, żeby nie rzec, że jak dla mnie to nigdy nie miał twarzy.
  pzdr

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane