• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Natalia Nitek-Płażyńska i Grzegorz Pellowski do Senatu z PiS?

Ewelina Oleksy
28 sierpnia 2023, godz. 11:00 
Opinie (824)
Natalia Nitek-Płażyńska ma być kandydatką PiS do senatu w okręgu kwidzyńskim. Natalia Nitek-Płażyńska ma być kandydatką PiS do senatu w okręgu kwidzyńskim.

Na giełdzie nazwisk kandydatów do Senatu w październikowych wyborach pojawiły się pierwsze związane z PiS, ale nie tylko. O mandat powalczyć mają m.in. Natalia Nitek-Płażyńska i Artur Dziambor. PiS chciałoby też umieścić na swoich listach znanego piekarza Grzegorza Pellowskiego, ale ten mówi nam, że ostatecznej decyzji nie podjął.Będziesz głosować w wyborach do Senatu?

Każdego dnia przybywa nowych chętnych do startu w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października.

Największą zagadką ciągle są kandydaci PiS, bo partia - jako jedyna z tych dużych - nie ogłosiła jeszcze oficjalnie swoich list. Ma to zrobić po 30 sierpnia.

Ale właśnie zaczęły pojawiać się pierwsze nazwiska tych, którzy będą reprezentować ją w wyborach do Senatu.

Informację o starcie Nitek-Płażyńskiej w wyborach do Senatu opublikowano w mediach społecznościowych. Działacze PiS to potwierdzają. Informację o starcie Nitek-Płażyńskiej w wyborach do Senatu opublikowano w mediach społecznościowych. Działacze PiS to potwierdzają.

Żona posła PiS ma powalczyć w okręgu kwidzyńskimKandydatką PiS w wyborach do Senatu w okręgu 67 (Kwidzyn) ma być Natalia Nitek-Płażyńska. To żona posła PiS, Kacpra Płażyńskiego, i szefowa fundacji Łączy nas Polska.

Masz sprawę do posła? Odwiedź biuro poselskie - lista miejscInformacja o jej starcie w wyborach do Senatu pojawiła się w weekend w mediach społecznościowych. Potwierdzili nam ją działacze partii. Nieoficjalnie zrobiła to też sama Nitek-Płażyńska, która ostatnio była aktywna w Kwidzynie i organizowała tam spotkanie z mieszkańcami.

 • Płażyńska organizowała ostatnio spotkanie w Kwidzynie.
 • Płażyńska organizowała ostatnio spotkanie w Kwidzynie.

PiS namawia Grzegorza Pellowskiego do startuPiS chce, by kolejną "znaną twarzą", która reprezentowałaby partię w wyborach do Senatu, był piekarz Grzegorz Pellowski.

Jak słyszymy od polityków PiS, ta kandydatura jest poważnie traktowana w partii, choć napotyka opór samego kandydata na kandydata.Pellowski póki co zaprzecza, by znalazł się na listach wyborczych PiS.

- Takiej decyzji nie podjąłem - mówi w rozmowie z nami Grzegorz Pellowski.
Pellowski, gdyby się zdecydował, miałby wystartować w okręgu 65, czyli tym obejmującym Gdańsk i Sopot.

Grzegorz Pellowski wystartuje na senatora z list PiS? Oficjalna decyzja nie zapadła. Grzegorz Pellowski wystartuje na senatora z list PiS? Oficjalna decyzja nie zapadła.

W Gdyni kandydatka do Senatu - ogłoszona już oficjalnie - to radna PiSW niedzielę, 27 sierpnia, oficjalną kandydatkę PiS w wyborach do Senatu ogłoszono w Gdyni (okręg 64).

- Będzie to Danuta Białooka-Kostenecka, obecna radna miasta Gdyni, prawnik i menadżer - poinformował Andrzej Jaworski, pełnomocnik okręgu gdyńskiego PiS.
Danuta Białooka-Kostenecka (w środku), radna PiS z Gdyni wystartuje w wyborach do Senatu z okręgu obejmującego Gdynię i Puck. Danuta Białooka-Kostenecka (w środku), radna PiS z Gdyni wystartuje w wyborach do Senatu z okręgu obejmującego Gdynię i Puck.

Artur Dziambor ogłosił start w wyborach do SenatuSwój start w wyborach do Senatu oficjalnie ogłosił Artur Dziambor (Wolnościowcy), polityk dobrze znany w Trójmieście - głównie z tego, że był gdyńskim posłem Konfederacji.

Z tej partii został jednak usunięty i pod znakiem zapytania stały jego dalsze losy polityczne.

Partie intensywnie zbierają podpisy poparcia Partie intensywnie zbierają podpisy poparcia

Pojawiła się plotka, że Dziambor ma startować do Sejmu z list Trzeciej Drogi (PL 2050 i PSL), ale Szymon Hołownia, lider PL 2050, stanowczo to dementował.

- A może jednak? Senat - Okręg nr 63 - powiaty: kościerski, kartuski, bytowski, chojnicki i człuchowski. Zbieram tam podpisy z zamiarem startu w wyborach na senatora RP - ogłosił teraz Dziambor. - Czasu jest malutko, a zebrać trzeba ponad 2 tys. podpisów. Misja jest trudna, ale nie jest niewykonalna. Liczę na Waszą pomoc - napisał w mediach społecznościowych.
Dziambor chce wystartować w wyborach do Senatu w okręgu kaszubskim. Dziambor chce wystartować w wyborach do Senatu w okręgu kaszubskim.

Kto jeszcze wystartuje do Senatu na Pomorzu?Oficjalnie swoich kandydatów w ramach Paktu Senackiego ogłosiła już Koalicja Obywatelska.

Wybory połączone z referendum. Czy trzeba brać udział w obu głosowaniach? Wybory połączone z referendum. Czy trzeba brać udział w obu głosowaniach?

W ramach Paktu Senackiego na Pomorzu do Senatu wystartują:

 • Kazimierz Kleina (KO) - okręg 62
 • Anna Górska (Lewica) - okręg 63
 • Sławomir Rybicki (KO) - okręg 64 (obejmujący Gdynię)
 • Bogdan Borusewicz (KO) - okręg 65 (obejmujący Gdańsk i Sopot)
 • Ryszard Świlski (KO) - okręg 66
 • Leszek Czarnobaj (KO) - okręg 67

Deklarację startu w wyborach do Senatu w pomorskim okręgu 66 złożyła już też Beata Maciejewska, do końca tej kadencji jeszcze posłanka Lewicy. Będzie startować z ramienia Nowej Demokracji TAK.

Beata Maciejewska będzie kandydować do Senatu. Ale już nie z Lewicą Beata Maciejewska będzie kandydować do Senatu. Ale już nie z Lewicą

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (824)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane