• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Gdańsku - część IX

mg
15 maja 2004 (artykuł sprzed 20 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Zarządzanie i Marketing na gdańskiej Politechnice
Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Gdańsku, o uprawnieniach szkoły publicznej, zostało powołane przez English Unlimited i działa pod naukowo-dydaktyczną opieką Uniwersytetu Gdańskiego. Kolegium powstało w oparciu o wieloletnie doświadczenie i znaczące osiągnięcia metodyczne szkoły.

Siedzibą Kolegium (w centrum gdańskiej Starówki) jest stylowa kamieniczka o niepowtarzalnej atmosferze tradycyjnego angielskiego college'u.

Nauka w kolegium odbywa się na dwóch specjalnościach: anglistyka i germanistyka. Absolwenci po 3 latach nauki otrzymują dyplom licencjata Uniwersytetu Gdańskiego oraz są uprawnieni do kontynuowania nauki w formie uzupełniających studiów magisterskich na filologii angielskiej/germańskiej w ośrodkach uniwersyteckich w całej Polsce.

Kolegium English Unlimited w ramach opłat za studia gwarantuje wszystkim studentom:

Wysoki poziom merytoryczny: doświadczonych wykładowców (w tym nauczycieli akademickich)i lektorów - native speakers, kontakt z żywym językiem, gościnne wykłady wybitnych specjalistów oraz spotkania z autorami podręczników, udział w seminariach metodycznych, prezentujących nowości wydawnicze, udział w imprezach kulturalnych związanych z kulturą anglosaską (filmy, przedstawienia teatralne itp.).

Naukę w komfortowych warunkach: małe grupy - 10 do 15 osób, liczba studentów w grupie według zaleceń Ministerstwa Edukacji. Narodowej, dobrze wyposażona biblioteka (self-access centre), sale wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt audio-video.

Nieograniczony dostęp do pracowni multimedialnej: nowoczesna, specjalistyczna kabina do pracy nad wymową multimedialne stanowiska odsłuchowe stanowiska komputerowe ze stałym dostępem do Internetu, sprzęt DVD z projektorem multimedialnym, darmowe konto E-mail (20 MB), nieograniczony dostęp do sieci Internet.

Szkoła oferuje także:

Stypendia dla najlepszych studentów w grupach, praktyki pedagogiczne w wymiarze 160 godzin, propozycję pracy dla najlepszych absolwentów Kolegium.


Rekrutacja

Do egzaminu wstępnego do Kolegium mogą przystąpić absolwenci szkół średnich, którzy złożą następujące dokumenty: świadectwo maturalne
aktualne zaświadczenie lekarskie o przydatności do zawodu nauczyciela podanie do Kolegium oraz trzy zdjęcia i kserokopię dowodu osobistego.

Egzamin wstępny

Poziom pisemnego i ustnego egzaminu wstępnego jest zbliżony do egzaminu:
- Uniwersytetu Cambridge FCE (First Certificate in English)
- Instytutu Goethego ZMP (Zentrale Mittelstufenprüfung)


Z egzaminu pisemnego mogą być zwolnieni: laureaci olimpiad języka angielskiego/niemieckiego szczebla wojewódzkiego

anglistyka:
osoby legitymujące się co najmniej certyfikatem FCE (min. ocena B)
osoby, które zdały pozytywnie egzamin na filologię angielską, skandynawistykę (j. ang.)

germanistyka
osoby legitymujące się co najmniej certyfikatem ZMP (wszystkie oceny)
osoby, które zdały pozytywnie egzamin na filologie germańską

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Kolegium. Gdańsk, ul.Grobla IV 2 tel. 305-38-63, sekretariat@kolegium.eu.com.pl

EU EU
EU EU
EU EU
EU EU
mg

Opinie (9)

  • Pytanie

    Mam pytanie, czy mozliwie jest jest podjecie nauki w trybie zaocznym jezli tak to prosilbym o informacje na ten temat. Dziekuje

    • 0 0

  • Jedyne

    To jedyne kolegium w Trójmieście.
    Poziom o niebo lepszy niż na UG.
    Super wykładowcy.

    • 0 1

  • Na prawdę fajna uczelnia:)

    Bardzo wysoki poziom nauczania, świetnie przygotowani wykładowcy ( w większości z UG!!!! np. dr Kremky, czy dr Modrzewska).
    Student friendly atmosphere:)
    Gorąco polecam

    • 0 3

  • ELO

    Polecam wszystkich zainteresowanym

    • 0 2

  • co należy wziąc pod uwagę

    na zaocznych jest bardzo dużo godzin, a piękny budynek na Grobli widzimy jedynie jak mamy coś do załatwienia w sekretariacie, normalnie zajęcia odbywają się w CEN albo w Technikum Łączności (gdzie warunki są średnie...).
    Zajęcia w piątki i soboty z małymi wyjątkami kończymy ok 19-20, w niedziele 17-18, przeważnie wykończeni, bo obecność jest pilnie odnotowywana, a wysiedzieć 10 godzin to nie małe wyzwanie, zwłaszcza że zajęcia mamy blokami, czyli np. 5 godzin wstępu do literaturoznastwa pod rząd od 16 - 20.

    Zgadzam się z opinią dotycząca dr Kremky - świetny wykładowca!

    • 1 0

  • CO NALEŻY WZIAĆ POD UWAGE CIĄG DALSZY

    BARDZO "ŚREDNIE" SĄ ZAJĘCIA Z TZW PROJEKTU Z PANIĄ KTÓREJ NAZWISKA MOŻE NIE BĘDĘ PRZYTACZAĆ ... "GODNE UWAGI" SĄ TEŻ ZAJĘCIA ZE WSTĘPU DO LITERATUROZNAWSTWA Z KTÓRYCH WYNOSI SIĘ PRAKTYCZNIE NIC...SPOSÓB ICH PROWADZENIA JEST "WYSOCE PROFESJONALNY" I POWODUJE UCZUCIE SENNOŚCI ZAŻENOWANI ITP.. CO DO PANI DR KREMKY FAKTYCZNIE JEST ŚWIETNA:)

    • 0 0

  • moim zdaniem bardzo średnio

    Moim zdaniem to uczelnia nastawiona na zarabianie kasy. Plan ukladany pod wykładowców, a student ma siedzieć cicho i płacić. Warunki lokalowe gorzej niż średnie - zjazdy zaocznych odbywaja się w CEN-ie lub Tech. Łączności:( Wykladowcy rózni - od świetnych, jak dr Kremky - po beznadziejnych, ktorych nazwisk przez grzeczność nie wymienię. Spodziewałam się poziomu akademickiego, znalazłam przyspieszony kurs j. angielskiego.

    • 4 0

  • średnio

    Jak w każdej szkole są zajęcia lepsze i gorsze. Jeśli chodzi o warunki do nauki to niestety nie są one "komfortowe" dla studentów zaocznych. Sale i warunki sanitarne w Technikum Łączności pozostawiają wiele do życzenia, plan układany pod wykładowców, a obecność aż nazbyt skrupulatnie sprawdzana.

    • 2 0

  • BEZSENS

    Są tez zajęcia całkowicie beznadziejne i bezsensowne jak "projekt" prowadzony przez Penny Shefton. Zajęcia te są marnowaniem czasu, niczego nie wnoszą. A osoba prowadząca je, jest bardzo niesympatyczna!!! Choć pod jej adresem powinny paść zdecydowanie mocniejsze słowa.

    • 3 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane