Fakty i opinie

stat

Nie będziemy płacić zaległego abonamentu RTV?

2 mln Polaków, którzy przestali płacić abonament RTV, czeka niemiła niespodzianka.
2 mln Polaków, którzy przestali płacić abonament RTV, czeka niemiła niespodzianka. fot. Wojtek Jakubowski/KFP

Ponad 2 mln Polaków, którzy przestali płacić abonament RTV, według doniesień "Rzeczpospolitej" byliby do tego zmuszeni przez urząd skarbowy. - W projekcie o nowej ustawie medialnej nie ma zapisów pozwalających urzędom skarbowym na ściąganie zaległego abonamentu - dementuje doniesienia dziennika poseł Lewicy Jerzy Szmajdziński."Rzeczpospolita" pisze, że w projekcie ustawy stworzonej przez PO, PSL i Klub Lewicy istnieją takie rozwiązania. W grę ma wchodzić wyegzekwowanie od osób zalegających z płaceniem abonamentu pół miliarda złotych.

Gość "Śniadania w Trójce" Jerzy Szmajdziński zdementował te informacje. Jak podkreślił cały projekt ustawy medialnej jest dostępny na stronach internetowych klubów parlamentarnych. Poseł Lewicy zapewnił, że w nowej ustawie medialnej nie uwzględniono zapisów, o których pisze "Rzeczpospolita".

Według dziennika, Poczta Polska, która obecnie odpowiada za ściąganie abonamentu, przekaże Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji bazę danych osób, posiadających zarejestrowane odbiorniki, wraz z informacjami o zaległościach.

Z kolei KRRiT - jak napisała "Rzeczpospolita" - miałaby przekazać te informacje do urzędów skarbowych, które ściągną należności wraz z odsetkami.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (267)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.