Fakty i opinie

Nie dostał na piwo, wykręcił 80-latkowi ręce i zabrał oszczędności

54-latek najpierw poprosił o pieniądze na alkohol. Kiedy ich nie dostał, wykręcił 80-latkowi ręce i zabrał saszetkę z pieniędzmi. Zdjęcie ilustracyjne.
54-latek najpierw poprosił o pieniądze na alkohol. Kiedy ich nie dostał, wykręcił 80-latkowi ręce i zabrał saszetkę z pieniędzmi. Zdjęcie ilustracyjne. budabar/123.com

Poprosił 80-latka o pieniądze na alkohol, kiedy ten odmówił, napastnik wykręcił mu ręce i z kurtki ukradł saszetkę z oszczędnościami. Na szczęście nieuczciwego 54-latka udało się ująć dzięki szybkiej reakcji sąsiada seniora oraz zaalarmowanych przez niego przechodniów. Napastnik trafił do policyjnej celi.Widzisz, że złodziej okradł kogoś na ulicy. Co robisz?

ruszam w pościg na własną rękę i wołam świadków do pomocy 43%
dzwonię na policję i dokładnie opisuję okoliczności 45%
nic nie robię, to nie moja sprawa 12%
zakończona Łącznie głosów: 693
Do zdarzenia doszło w czwartek, około godz. 16. Wówczas oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o napadzie na starszego mężczyznę. Sprawca miał ukraść pokrzywdzonemu pieniądze i uciec. Na miejsce skierowani zostali policjanci, a dyżurny pozostawał w kontakcie ze zgłaszającym.

- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zatrzymali 54-letniego mieszkańca Gdańska, przy którym podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli ukradzione pieniądze - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Podczas wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia policjanci dowiedzieli się, że 80-letniego mężczyznę, który wyszedł ze sklepu, zaczepił nieznany mu mężczyzna, który poprosił go o pieniądze na alkohol. Starszy pan odmówił i poszedł w kierunku swojego domu. Mundurowi informują, że gdy senior otwierał drzwi, został napadnięty przez 54-latka, który wykręcił mu ręce i z kurtki ukradł saszetkę z pieniędzmi.

Inny senior ruszył w pościg za złodziejemNa szczęście świadkiem zdarzenia był m.in. sąsiad pokrzywdzonego, który od razu pobiegł za sprawcą. Goniący złodzieja senior - sąsiad 80-latka - poprosił o pomoc przechodniów, którzy zaalarmowali policjantów i uniemożliwili ucieczkę napastnikowi.

Aplikacja studentów pomoże seniorom w zakupach- 54-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Napastnik najprawdopodobniej dziś zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzut rozboju. Za to przestępstwo grozi 12 lat pozbawienia wolności. Komendant komisariatu będzie wnioskował do prokuratora o to, aby prokurator złożył do sądu wniosek o aresztowanie 54-latka - podsumowuje Karina Kamińska.

Opinie (89) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.