• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

"Nie myję okien na Wielkanoc", czyli o świątecznych porządkach

szym
14 kwietnia 2022, godz. 11:00 
Czy warto robić specjalne porządki przed świętami? Zapytaliśmy o to naszych czytelników. Czy warto robić specjalne porządki przed świętami? Zapytaliśmy o to naszych czytelników.

Ponad 40 proc. naszych czytelników, którzy oddali głos w ankiecie, nie robi specjalnych porządków przed Wielkanocą. - Na Święta zawsze wyjeżdżam, więc sprzątam tylko samochód - napisał jeden z internautów.Jakich obowiązków domowych nie lubisz najbardziej?

Z czym kojarzą się nam wielkanocne święta? Większość osób wyliczy zapewne jednym tchem: pisanki, świąteczny koszyk, rodzinne śniadanie, a wcześniej... wielkie, wiosenne sprzątanie.

Mogłoby się więc wydawać, że "mycie okien na Wielkanoc" jest niepisaną, nieoficjalną, ale jednak - tradycją. W tym kontekście ciekawie prezentują się wyniki ankiety Trojmiasto.pl, w której głos oddały ponad 3 tys. osób.

"Wielkie sprzątanie? Tylko gdy przyjadą goście"43 proc. z nich deklaruje, że zbliżające się święta Wielkiej Nocy nie są powodem do tego, by robić porządki większe od tych wykonywanych regularnie.

W ankiecie głos oddało ponad 3,2 tys. internautów. W ankiecie głos oddało ponad 3,2 tys. internautów.
15 proc. czytelników przykłada się do sprzątania bardziej niż zwykle tylko wtedy, kiedy spodziewa się gości.

19 proc. internautów mobilizują nie tyle Święta, co potrzeba "ogarnięcia" po zimie.

Wielkanocne porządki to już tradycja. Wysyp memów na ten temat również. Wielkanocne porządki to już tradycja. Wysyp memów na ten temat również.
- W tym roku zamierzam być "domopozytywna". Nie będę się spinać, żeby doszorować każdą fugę, zakamarek i plamkę na okiennej szybie. Zamierzam odpocząć i cieszyć się wiosną - podsumowuje Anna z Gdyni.

Nie masz czasu na sprzątanie? Oni pomogąszym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (367)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane