Fakty i opinie

Nie parkuj jak łoś!

Taka naklejka już wkrótce może stać się postrachem dla bezmyślnie parkujących kierowców.
Taka naklejka już wkrótce może stać się postrachem dla bezmyślnie parkujących kierowców. mat. prasowe

Kierowcy to błędni rycerze swojego fachu, w większości rutyniarze. Nagminnie łamią przepisy, nie zwracają uwagi na światła i znaki. A jak parkują?! Jak łosie.Niewielki parking, kilka stojących równo obok siebie aut i nagle podjeżdża "król szos". Stawia samochód, psując geometryczną doskonałość poprzedników i robi to tak - celowo lub bezmyślnie - że nawet jeśli jest właścicielem niewielkiego fiata zabiera miejsce do parkowania kolejnym samochodom.

By piętnować takie zachowania powstała strona internetowa, która wytykając błędy i głupotę kierowców, próbuje zmusić ich do myślenia. Mottem akcji jest hasło "nie parkuj jak łoś". Na stronie można umieszczać zdjęcia "łosiowych" kierowców. Twórcy radzą także, jak dobrze parkować i liczą, że akcja zmieni nawyki i podejście wielu właścicieli aut na tyle, by zaczęli dostrzegać także innych uczestników ruchu.

Strona stała się inspiracją dla grupki 10 osób z Trójmiasta. Młodzi kierowcy, podobnie jak autorzy strony zmęczeni bezmyślnością towarzyszącą wielu polskim kierowcom podczas parkowania, postanowili nieco uprzykrzyć im życie. Stworzyli projekt naklejki bazującej na znanym już logo łosia ze strony internetowej.

- Naklejka naprawdę ciężko schodzi - przyznaje z uśmiechem Daniel, jeden z zaangażowanych w akcję. - Dlatego najlepiej jest ją nakleić takiemu łosiowi na przedniej szybie, na wysokości oczu.

Młodzi mężcyźni wydrukowali na razie ok. tysiąca naklejek, noszą je w portfelach i gdy znajdzie się jakiś łoś - nie wahają się ich użyć. Nie polują na nich specjalnie, przyklejają gdy są akurat świadkami złego parkowania. Uwaga, na razie zużyli ledwie kilkadziesiąt naklejek, więc mają ich trochę w zapasie.

Jeśli więc znajdziesz taką naklejkę na szybie, to zamiast kląć podczas jej zrywania, zastanów się czemu akurat Ciebie to spotkało.

Opinie (784) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.