Fakty i opinie

Nie śpij, bo cię okradną

Zrzut ekranu z nagrania monitoringu miejskiego, na którym utrwalono kradzież. Zarówno złodzieje, jak i okradziony byli turystami.
Zrzut ekranu z nagrania monitoringu miejskiego, na którym utrwalono kradzież. Zarówno złodzieje, jak i okradziony byli turystami. mat. pras. Straży Miejskiej w Gdańsku

O tym, że zawarte w tytule ludowe porzekadło ma w sobie wiele racji, przekonał się na własnej skórze turysta, który zasnął na ławce na Wyspie Spichrzów w ubiegły weekend. Na szczęście dwaj złodzieje, którzy skorzystali z "okazji", zostali zatrzymani.Widzisz śpiącego na ławce. Co robisz?

sprawdzam, czy wszystko z nim w porządku 18%
dzwonię po policję lub straż miejską 3%
to zależy, np. czy sprawia wrażenie pijanego 25%
nic nie robię, to nie moja sprawa 54%
zakończona Łącznie głosów: 1663
Można się tylko domyślać, co spowodowało u niefrasobliwego turysty przemożną potrzebę ucięcia sobie drzemki na ławce przy ul. ChmielnejMapka w Gdańsku.

Jego drzemka w tym miejscu zainteresowała dwóch mężczyzn. Bynajmniej nie dlatego, że chcieli sprawdzić, czy ze śpiącym wszystko w porządku. Interesowała ich wyłącznie zawartość jego kieszeni.

Co ciekawe, rabusie także nie byli mieszkańcami Trójmiasta.

- Zabrali mu zegarek oraz portfel, a następnie oddalili się w kierunku ul. Stągiewnej w przekonaniu, że nikt tego nie zauważył. Byli jednak w błędzie. Operator monitoringu miejskiego powiadomił o zdarzeniu Stanowisko Kierowania. Na miejsce zostały wysłane dwa patrole strażników miejskich. Już po kilku chwilach funkcjonariusze znaleźli osoby, których wygląd odpowiadał podanym przez operatora rysopisom. Byli zaskoczeni szybką reakcją służb - informuje Andrzej Hinz ze Straży Miejskiej w Gdańsku.
Zatrzymani zostali wkrótce przekazani policjantom, a okradziony odzyskał swoje rzeczy i zgodził się zeznawać w sprawie kradzieży. Złodzieje "na gościnnych występach" to 33-latek i 22-latek. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi.

- Pierwszy z nich miał w wydychanym powietrzu ponad 0,6 promila, a drugi 0,22 promila alkoholu. Obaj usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Za kradzież zuchwałą grozi im do 8 lat pozbawienia wolności - uzupełnia podinspektor Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (115)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »