Fakty i opinie

Zmarł Paweł Luciński, dziennikarz Radia Gdańsk

Paweł Luciński był dziennikarzem muzycznym Radia Gdańsk, który wykonywał swój zawód z ogromną pasją i zaangażowaniem. Miał 49 lat.
Paweł Luciński był dziennikarzem muzycznym Radia Gdańsk, który wykonywał swój zawód z ogromną pasją i zaangażowaniem. Miał 49 lat. źródło: facebook.com/RadioGdansk

Nie żyje Paweł Luciński, dziennikarz muzyczny, związany z Radiem Gdańsk od przeszło 20 lat. Jego ciało zostało znalezione w sobotni wieczór w mieszkaniu na Żabiance. Po sekcji zwłok prokuratura podała, że jego śmierć została spowodowana chorobą, a obrażenia na jego ciele były powierzchowne i nie miały związku z jego zgonem.Aktualizacja, 1 lipca godz. 13:34 W poniedziałek przed południem przeprowadzono sekcję zwłok dziennikarza. Jak usłyszeliśmy w prokuraturze, wykluczyła ona zabójstwo - dziennikarz zmarł w wyniku przewlekłej choroby, a obrażenia na jego ciele prawdopodobnie powstały, gdy zasłabł i upadł, były one zresztą powierzchowne.


Stróże prawa oficjalnie potwierdzili informację o odnalezieniu w mieszkaniu na Żabiance zwłok 49-letniego mężczyzny. Nie chcieli ujawniać jego tożsamości, ale wszystkie okoliczności wskazywały na to, że chodzi o Pawła Lucińskiego, dziennikarza Radia Gdańska.

- W sobotę o godz. 19:15 otrzymaliśmy zgłoszenie o odnalezieniu zwłok mężczyzny w jednym z mieszkań na terenie Żabianki. Na miejsce zostali wysłani policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej i technik kryminalistyki, którzy pod nadzorem prokuratora wykonywali m.in. oględziny i zabezpieczali ślady. Do tej sprawy, ok. godz. 23 została zatrzymana 34-letnia kobieta, ale do chwili obecnej nie przedstawiono jej jeszcze żadnych zarzutów. Nie wykluczamy, że do śmierci doszło w wyniku przestępstwa. Przyczyny będą znane po przeprowadzeniu sekcji zwłok - informuje asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Wszelkie wątpliwości rozwiało w tej kwestii Radio Gdańsk. Informacja o śmierci dziennikarza znajduje się już na stronie internetowej rozgłośni. Jego redakcyjni koledzy są wstrząśnięci. "Wszystkim nam ciężko ogarnąć myśli... Odszedł nasz kolega. Paweł, będzie nam Ciebie bardzo brakowało" - widnieje na facebookowym koncie Radia Gdańsk.

W krótkim biogramie podkreślono, że Luciński wykonywał swój zawód z wielką pasją oraz wyróżniał się nieprzeciętną wiedzą muzyczną.

- Paweł Luciński z Radiem Gdańsk był związany od 1997 roku. Znany był przede wszystkim z audycji Muzyczna Strefa Radia Gdańsk, w której prezentował wybrane przez siebie utwory. Był skarbnicą wiedzy muzycznej. Na przestrzeni lat relacjonował najważniejsze wydarzenia muzyczne oraz przeprowadzał wywiady z wybitnymi artystami. Był wielkim fanem U2 i The Beatles. Miał 49 lat - wspominają zmarłego jego redakcyjni koledzy.