• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Niecodzienny lot z Gdańska do Poznania

Maciej Korolczuk
27 listopada 2022, godz. 12:00 
Opinie (127)
Najnowszy artykuł na ten temat Latem polecimy z Gdańska do Tirany w Albanii
Komercyjne przebazowanie samolotu oznacza, że na pokład będą mogli wejść pasażerowie. Lot dreamlinera z Gdańska do Poznania zaplanowano na wtorek, 20 grudnia. Komercyjne przebazowanie samolotu oznacza, że na pokład będą mogli wejść pasażerowie. Lot dreamlinera z Gdańska do Poznania zaplanowano na wtorek, 20 grudnia.

Przebazowanie dreamlinera 787 z lotniska w Gdańsku do Poznania będzie lotem komercyjnym - nastąpi we wtorek, 20 grudnia. To będzie nie lada gratka dla fanów lotnictwa. Bilety od 199 zł są już w systemie sprzedażowym LOT.Jak często latasz samolotem w granicach kraju?


Przebazowanie samolotu - na czym polega?Przebazowanie samolotu między portami lotniczymi to rutynowe działanie przewoźników, służące przegrupowaniu floty i dostosowaniu dostępnych maszyn do obowiązującej siatki połączeń.

Najczęściej odbywa się w uproszczonej formule, a więc niekomercyjnie (bez udziału pasażerów i bez uruchamiania sprzedaży biletów).

Dzieje się tak np. w sytuacji, gdy jednego dnia samolot kończy rejs w jednym mieście, a następnego dnia leci dalej, ale z innego portu lotniczego.

O uruchomieniu sprzedaży biletów poinformował Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT. O uruchomieniu sprzedaży biletów poinformował Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.
I tak będzie w grudniu, z tą różnicą, że samolot z Gdańska nie poleci na pusto. Jak zapowiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT, kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia przebazowanie dreamlinera 787 między Gdańskiem a Poznaniem odbędzie się na zasadach lotu komercyjnego.

To oznacza, że będzie można wejść na pokład - oczywiście po zakupie biletu. Te pojawiły się już w systemie sprzedażowym LOT-u.

Wylot z Gdańska zaplanowano na godz. 15. Maszyna w powietrzu będzie ok. 70 minut. Wylot z Gdańska zaplanowano na godz. 15. Maszyna w powietrzu będzie ok. 70 minut.
- Rejs, który będzie wykonany 20 grudnia, odbędzie się przy okazji przebazowania samolotu pomiędzy dwoma operacjami czarterowymi. Wiemy, jak dużą popularnością cieszy się możliwość odbycia lotu naszą flagową maszyną, Boeingiem 787 Dreamliner, dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu sprzedaży biletów - wyjaśnia rzecznik prasowy PLL LOT.
Pierwszy lot za ocean z Trójmiasta do Dominikany Pierwszy lot za ocean z Trójmiasta do Dominikany

Przewidziany do przebazowania dreamliner to ta sama szerokokadłubowa maszyna, która w połowie listopada zainaugurowała regularne połączenie z Gdańska do Dominikany. Na pokład może zabrać 252 pasażerów w trzech klasach podróży. Samolot wyróżnia się kompozytową budową kadłuba, większymi niż w zwykłym samolocie oknami oraz bardziej ekonomicznym silnikiem, który spala mniej paliwa i generuje mniejszy hałas.

W piątek rano bilety w klasie ekonomicznej można było zarezerwować już od 178 zł. W piątek rano bilety w klasie ekonomicznej można było zarezerwować już od 178 zł.

Przebazowanie dreamlinera 787 między Gdańskiem a Poznaniem: lot potrwa 70 minut. Ceny biletów od 178 złZgodnie z podanym rozkładem lotu samolot wystartuje z Gdańska we wtorek, 20 grudnia, o godz. 15:00. W Ławicy wyląduje po 70 minutach lotu. W piątek rano bilety w klasie ekonomicznej zaczynały się od 178 zł. Nie powinno być też problemu z powrotem do Trójmiasta. Bilety na pociąg Intercity to koszt ok. 50 zł.

Dzięki takiemu rozwiązaniu skorzystają na tym nie tylko fani lotnictwa, którzy po raz pierwszy będą mieli okazję przelecieć się dreamlinerem w ruchu krajowym, ale też linia lotnicza, która uruchamiając sprzedaż biletów, zamortyzuje koszty koniecznego przelotu maszyny z Gdańska do Poznania.

Tak wyglądał start dreamlinera z Gdańska do Dominikany

14:52 20 GRUDNIA 22

Lot do Poznania Dreamlinerem (25 opinii)

Dreamliner do Poznania już czeka :))
Dreamliner do Poznania już czeka :))

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (127)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane