Fakty i opinie

stat

Nielegalny wjazd na parking we Wrzeszczu?


Kierowcy parkujący swoje auta przed Barem Żuławskim we Wrzeszczu przecinają drogę rowerową i chodnik, stwarzając niebezpieczne sytuacje dla rowerzystów, pieszych i kierowców. Mają taką możliwość, bo ktoś usunął trzy słupki między drogą rowerową a jezdnią. Straż miejska przekonuje, że kierowcy nie łamią przepisów, ale ZDiZ zamierza odtworzyć słupki. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.Czy parkowanie na chodniku za drogą rowerową powinno być dozwolone?

nie, bo stwarza to niebezpieczne sytuacje podczas wjazdu i zjazdu na ulicę 26%
nie, bo na chodniku powinno się w ogóle zabronić parkowania 25%
powinno być dozwolone tylko na szerokich chodnikach 23%
oczywiście, chodniki to też element infrastruktury transportowej 26%
zakończona Łącznie głosów: 1093
Miejsce na wysokości Baru Żuławskiego zobacz na mapie Gdańska okryło się złą sławą, gdy w kwietniu zeszłego roku doszło tam do śmiertelnego potrącenia rowerzystki.

Okazuje się, że nadal może być niebezpieczne dla poruszających się tamtędy rowerzystów, kierowców oraz pieszych, ale z innego powodu. Wymontowane zostały trzy słupki, oddzielające drogę rowerową od jezdni. Pod oknami baru kierowcy urządzili sobie parking. Żeby się do niego dostać, każdorazowo przejeżdżają przez drogę oraz chodnik. Dodajmy, że wjazd w żaden sposób nie jest oznaczony, a wjazd na krawężnik wymusza zatrzymanie samochodu tuż za zakrętem.

O sprawie poinformował nas pan Arkadiusz.

- Gdy przejeżdżam tamtędy rowerem, to często widzę kilka zaparkowanych samochodów. Kierowcy chcący tam wjechać, bądź włączający się do ruchu stwarzają zagrożenie zarówno dla innych pojazdów na drodze, jak i rowerzystów oraz pieszych - alarmuje czytelnik Trojmiasto.pl.
Czy dojazd do parkingu powstał legalnie?

- Nie zlecaliśmy usunięcia tych słupków - przyznaje Katarzyna Kaczmarek, rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. - Gotowy jest projekt ich odtworzenia, ale nie ma konkretnego terminu wykonania prac - dodaje.
Czy straż miejska podejmowała w tej sprawie jakieś interwencje?

- Parkowanie we wskazanym miejscu poza pasem drogowym jest legalne. Samochody pozostawiane są bowiem na terenie prywatnym. Nie ma zatem prawnych podstaw do podejmowania przez nas interwencji - przyznaje Wojciech Siółkowski ze Straży Miejskiej w Gdańsku. - Również przejazd przez chodnik lub ścieżkę rowerową nie jest zabroniony. Niedozwolony jest natomiast postój na drodze dla rowerów.

Opinie (245) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.