• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Nietrzeźwy strażnik w Urzędzie Miasta Gdyni

Maciej Korolczuk
26 maja 2022, godz. 11:20 
Opinie (324)
aktualizacja: godz. 13:31 (26 maja 2022)
W środę strażnik miejski z 1 promilem alkoholu we krwi próbował podjąć pracę w Urzędzie Miasta. W środę strażnik miejski z 1 promilem alkoholu we krwi próbował podjąć pracę w Urzędzie Miasta.

W środę kolejny strażnik miejski znajdujący się pod wpływem alkoholu podjął pracę w Urzędzie Miasta w Gdyni. Na miejsce wezwano policję, a badanie wykazało 1 promil alkoholu w jego organizmie. Na razie nie zapadły decyzje odnośnie do jego przyszłości. Jak usłyszeliśmy, to doświadczony pracownik o nieposzlakowanej dotąd opinii.Aktualizacja, godz. 13:30.Jak poinformował Urząd Miasta w Gdyni, w związku z czwartkowym incydentem umowa o pracę strażnika miejskiego została rozwiązana w trybie natychmiastowym.

Aktualizacja, godz. 12:20.Wstępnie urząd miasta informował, że strażnik nie zdołał podjąć pracy i został zatrzymany jeszcze przed rozpoczęciem służby. Już po publikacji artykułu, magistrat skorygował podane pierwotnie błędne informacje i podał, że mężczyzna został przebadany alkomatem kilka godzin po rozpoczęciu pracy. Policja w Urzędzie Miasta pojawiła się ok. godz. 10 nad ranem.


Czy zdarzyło ci się przyjść do pracy pod wpływem alkoholu?

O badaniu alkomatem jednego ze strażników miejskich poinformowała naszą redakcję czytelniczka. Jak napisała, woń alkoholu od strażnika wyczuli obecni w urzędzie petenci, a na miejsce wezwano policję.

- Dzisiaj w Urzędzie Miasta w Gdyni strażnik miejski pracował pod wpływem alkoholu i petenci wyczuli od niego alkohol. Zawiadomiono policję i okazało się, że strażnik jest pijany. Został odesłany do domu - informuje nasza czytelniczka.

Policja: 1 promil alkoholuGdyńska policja wstępnie potwierdza przeprowadzenie w środę badania trzeźwości jednego z urzędników, ale nie udziela więcej informacji.

- Badanie pracownika urzędu wykazało w jego organizmie 1 promil alkoholu - informuje Komenda Miejska Policji w Gdyni.

Doświadczony pracownik o nieposzlakowanej opiniiJak mówi nam Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Gdyni, wobec strażnika prowadzone jest postępowanie wyjaśniające.

To pracownik z wieloletnim doświadczeniem oraz o nieposzlakowanej opinii, do którego w przeszłości nie było żadnych zastrzeżeń.

Jak ustaliliśmy, mężczyzna przyszedł w środę do pracy, ale nie zdążył jej podjąć, bo już na wejściu został zatrzymany i przebadany na obecność alkoholu. Na co dzień pełnił funkcję strażnika w urzędzie, udzielając pomocy i informacji petentom oraz chroniąc urząd przed niepożądanymi osobami.

Na razie magistrat nie podjął żadnych decyzji odnośnie do jego przyszłości.

Strażnik miejski prowadził auto pijanyW ubiegłym tygodniu pijany strażnik miejski po służbie spowodował kolizję z autobusem miejskim. W ubiegłym tygodniu pijany strażnik miejski po służbie spowodował kolizję z autobusem miejskim.
Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o dyscyplinarnym zwolnieniu innego ze strażników miejskich w Gdyni. Mężczyzna pod wpływem alkoholu spowodował kolizję i próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Przed dalszą jazdą powstrzymał go kierowca autobusu, wyjmując mu kluczyki ze stacyjki. Strażnik stracił pracę, a kierowca został nagrodzony przez władze Gdyni.

Zapytaliśmy, czy wobec ostatnich wydarzeń władze miasta zamierzają przeprowadzić w Straży Miejskiej kontrolę lub audyt.

- Na ten moment nie zapadły jeszcze takie decyzje - usłyszeliśmy w biurze prasowym.

Miejsca

Opinie wybrane


wszystkie opinie (324)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.