Fakty i opinie

Połączenia kolejowe z Trójmiasta dla wytrwałych

Najnowszy artukuł na ten temat

Nowa "szprycha" kolejowa z Trójmiasta do Warszawy?

Oprócz pendolino z Trójmiasta kursują pociągi dużo tańsze, czyli TLK z klasycznymi wagonami. Ich trasy mogą zadziwiać.
Oprócz pendolino z Trójmiasta kursują pociągi dużo tańsze, czyli TLK z klasycznymi wagonami. Ich trasy mogą zadziwiać. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP.PL

Najdalej wysunięte punkty na północy i południu Polski, czyli Jastrzębia Góra i szczyt Opołonek dzieli w linii prostej 648 km. Ta odległość jest jednak niczym przy najdłuższych trasach pociągów, które wyruszają w podróż z Trójmiasta na południe kraju. Ich pokonanie zajmuje nawet kilkanaście godzin.Ile trwała twoja najdłuższa podróż koleją?

maksymalnie do trzech godzin 3%
od trzech do sześciu godzin 7%
od sześciu do dziewięciu godzin 11%
od dziewięciu do 12 godzin 23%
powyżej 12 godzin 46%
podróżowałem koleją kilka dni 10%
zakończona Łącznie głosów: 3861
Mimo że podróżowanie pociągiem po Polsce stało się szybsze i bardziej komfortowe, to wciąż istnieją takie połączenia, z których korzystają tylko najwytrwalsi pasażerowie. Początek i koniec trasy dzieli bowiem nawet kilkanaście godzin jazdy.

Postanowiliśmy pokazać najbardziej nietypowe połączenia, z jakich można skorzystać wyruszając z Trójmiasta.

TLK Pobrzeże - do Wrocławia przez Warszawę. Trasa 723 kmNasze zestawienie zaczynamy od "najszybszego" połączenia, do stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia. Pociąg nie jedzie najkrótszą możliwą trasą - przez Wielkopolskę - ale zahacza o stolicy naszego kraju i dopiero stamtąd wyrusza w drogę do Wrocławia.

Dlatego podróż trwa 9 godzin i 4 minuty. Pociąg porusza się ze średnią prędkością 79 km/h.

graf. Trojmiasto.pl

TLK Rozewie - do Bielsko-Białej. Trasa 738 kmZ Gdyni Głównej na południe Polski wyrusza o godz. 21:44. Najkrótsza trasa tego pociągu wiodłaby przez Inowrocław i Częstochowę. Jednak skład za Bydgoszczą jedzie do Poznania, a stamtąd przez Ostrów Wielkopolski do Wrocławia. By dojechać do Bielska-Białej pociąg musi dotrzeć do Katowic.

Podróż trwa 11 godzin i 21 minut. Pociąg porusza się ze średnią prędkością 68 km/h.

graf. Trojmiasto.pl

TLK Branicki - do Krakowa przez Podlasie. Trasa 944 kmSkład do stolicy Małopolski rusza o godz. 7:21 z Gdyni. Mija Mazury i dociera do Białegostoku kilkanaście minut po godz. 14. Stamtąd wyrusza w trasę do Krakowa przez Warszawę. W stolicy Małopolski pociąg melduje się o godz. 20:55.

Podróż trwa 13 godzin i 34 minuty. Pociąg porusza się ze średnią prędkością 69 km/h.

graf. Trojmiasto.pl

TLK Ustronie - do Przemyśla. Trasa ok. 1100 kmTo najdłuższe w kraju połączenie kolejowe. Gdy pociąg kursował przez Warszawę, to miał do przejechania prawie 1000 km. Teraz jedzie jeszcze dłuższą trasą z uwagi na nocne zamknięcia linii w Warszawie i Łodzi. Trasa jest tak skomplikowana, że zarządca nawet nie podał kilometrówki na stronach.

W pociąg wsiadamy wieczorem, by w południe następnego dnia dojechać na Podkarpacie. Całe szczęście w pociągu są wagony sypialne.

Podróż trwa 14 godzin. Pociąg porusza się ze średnią prędkością 75 km/h.
graf. Trojmiasto.pl

Opinie (309) 5 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.