• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Niewidoczne szyby na sopockich przystankach. O wypadek nietrudno

Ewelina Oleksy
18 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Szyby w wiatach przystankowych są prawie niewidoczne. Gdyby nie  naklejona karta, można byłoby uznać, że ich tam nie ma, szczególnie w pośpiechu. Szyby w wiatach przystankowych są prawie niewidoczne. Gdyby nie  naklejona karta, można byłoby uznać, że ich tam nie ma, szczególnie w pośpiechu.

Praktycznie niewidoczne szyby zamontowano na wiatach przystankowych w Sopocie. Pasażerowie, zwłaszcza ci w biegu, łatwo mogą sobie zrobić na nich krzywdę, o czym przekonała się już żona czytelnika Trojmiasto.pl. Po naszej interwencji urzędnicy zapowiadają, że szyby zostaną jak najszybciej oznakowane.Aktualizacja, 19.08

Jak informuje ZDiZ w Sopocie, szyba jest już zabezpieczona stosownym oznakowaniem.

Pojawiły się na niej paski i odnośnik do strony internetowej miasta.

Na szybie pojawiło się takie oznakowanie. Na szybie pojawiło się takie oznakowanie.- Dlaczego montuje się na przystankach w Sopocie duże tafle przezroczystych szyb, które stwarzają zagrożenie dla ludzi? - zapytał w mailu do redakcji nasz czytelnik, pan Zbigniew. - Człowiek, podbiegając do przystanku, uderza w niewidoczną szybę, jak w mur, robiąc sobie krzywdę. Dotyczy to szczególnie osób starszych i dzieci.

Zdarzyło ci się uderzyć w szybę, której nie zauważyłe(a)ś?

Jak wskazuje nasz czytelnik, taki wypadek - z udziałem jego żony - miał miejsce w ostatnią sobotę, na przystanku przy ul. MalczewskiegoMapka.

"Żona, podbiegając do autobusu, uległa wypadkowi"- Żona, podbiegając do autobusu, uległa wypadkowi. Niszcząc przy okazji okulary. Czy brak wyobraźni lub co gorsza - głupota - musi doprowadzić do tragedii, aby ktoś się zreflektował, że taką szybę należy odpowiednio oznaczyć, aby była widoczna?! - napisał nasz czytelnik.
Szyby w wiatach przystankowych są prawie niewidoczne. Gdyby nie  naklejona karta, można byłoby uznać, że ich tam nie ma, szczególnie w pośpiechu. Szyby w wiatach przystankowych są prawie niewidoczne. Gdyby nie  naklejona karta, można byłoby uznać, że ich tam nie ma, szczególnie w pośpiechu.
Po naszej interwencji w tej sprawie, Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie zapowiedział, że problem zostanie rozwiązany.

Szyby mają zostać jak najszybciej oznakowane- Problem nieoznakowanych szyb na przystankach zgłosimy do właściciela wiat - firmy Clear Channel - z prośbą, by jak najszybciej zostały odpowiednio, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, oznakowane. Dziękujemy za zgłoszenie - mówi nam Anna Dyksińska, rzeczniczka ZDiZ w Sopocie.

Przystanek-samoróbka z blachy falistej przetrwał 20 lat. Po wakacjach zniknieJak dodaje urzędniczka, nie na wszystkich sopockich przystankach szyby są "gołe", przez co trudno je zauważyć. Na części wiat wiszą bowiem reklamy, plakaty.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (167)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane