Fakty i opinie

Nikt nie sprząta w tunelu w centrum Gdańska

Tunel pod ul. Okopową zobacz na mapie Gdańska, łączący przystanek SKM Śródmieście i okolice ul. Toruńskiej, zbudowany przez dewelopera Forum Gdańsk, wciąż czeka na odbiór. Choć można nim przejść bezpiecznie, to spacer nie należy do przyjemnych, bo wszędzie walają się śmieci.Czy spacerowałe(a)ś już w tunelu przy ul. Toruńskiej?

nie, nie mam potrzeby tam chodzić 48%
nie, ale tunel jest ułatwieniem 16%
tak, ale kilka razy, przypadkowo 21%
tak, chodzę tam codziennie 15%
zakończona Łącznie głosów: 1141
Z tunelu biegnącego pod ul. Okopową i łączącego przystanek SKM Śródmieście z okolicą, w której znajdują się Urząd Marszałkowski i Wojewódzki, można korzystać od czerwca. Obiekt powstał przy okazji budowy Forum Gdańsk, otwartego wiosną tego roku.

Przejście tędy skraca drogę, ale nie należy do przyjemnych.

- Śmieci walają się niemal wszędzie. Do tego mnóstwo osób wchodzi do tunelu za potrzebą. Jest nieprzyjemny zapach. Przechodzenie w tamtym miejscu jest wyjątkowo niekomfortowe - skarży się nasza czytelniczka, korzystająca z tunelu w drodze do pacy.
Chciałoby się powiedzieć, że od chwili otwarcia nikt tu nie sprzątał. Sęk w tym, że otwarcia właściwie jeszcze nie było.

Mimo upływu trzech miesięcy od otwarcia Forum Gdańsk, tunel wciąż nie przeszedł procedury odbioru.

Jak to możliwe? Więcej światła na tę sytuację rzuciła interpelacja złożona przez radnego Adama Nierodę. Odpowiedział na nią zastępca prezydenta Gdańska, Wiesław Bielawski.

Lokalizacja tunelu pod ulicą Okopową. Łączy on przystanek SKM Śródmieście z ul. Toruńską.
Lokalizacja tunelu pod ulicą Okopową. Łączy on przystanek SKM Śródmieście z ul. Toruńską. graf. Trojmiasto.pl

Wciąż nie dokonano odbiorów tuneluOkazuje się, że formalnie zarządcą tunelu wciąż jest Forum Gdańsk. Będzie tak do czasu dokonania przez miasto odbiorów technicznych i właścicielskich. Techniczne trwają, właścicielskie - z udziałem SKM, przez którego teren biegnie tunel - odbędą się pod koniec września. Ponadto na nieruchomości, na której znajduje się tunel, ciąży cesja banku zabezpieczająca finansowo inwestycję Forum Gdańsk. Jej wykreślenie to kolejny wymóg do odbioru właścicielskiego. Spotkanie z bankiem zaplanowano na wrzesień.

Przed zakończeniem odbiorów właściciel Forum Gdańsk w zasadzie nie musiał udostępniać tunelu pieszym. Można zakładać, że poprosili o to urzędnicy, by mieszkańcy mogli już korzystać z wygodnego dla nich rozwiązania.

Dziś powinny w tym miejscu sprzątać służby Forum Gdańsk. Ponieważ jednak nikt nie ma takiego obowiązku, to i nikt się do tego nie kwapi.

Opinie (189) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.