• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Nocne prace na al. Havla, nowe porządki na pętli Łostowice

Maciej Korolczuk
13 lipca 2022, godz. 17:00 
Opinie (56)
Najnowszy artykuł na ten temat Nietypowe skrzyżowanie już widoczne
  • Tak pod koniec czerwca wyglądał plac budowy Nowej Warszawskiej.
  • Tak pod koniec czerwca wyglądał plac budowy Nowej Warszawskiej.
  • Tak pod koniec czerwca wyglądał plac budowy Nowej Warszawskiej.
  • Tak pod koniec czerwca wyglądał plac budowy Nowej Warszawskiej.

Trwa przebudowa skrzyżowania al. Havla z Nową WarszawskąMapka. W nocy z 14 na 15 lipca oraz z 15 na 16 lipca będą tam prowadzone prace nocne. Z kolei w czwartek 14 lipca, od godz. 5:30, planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Jest szansa, że tramwaje wrócą na al. Havla szybciej niż planowano.Czy gdyby remont miał potrwać o połowę krócej, zgodził(a)byś się na nocne prace?

- Od 14 lipca ruch pojazdów w kierunku ul. Świętokrzyskiej odbywał się będzie po jezdni zachodniej al. Havla, natomiast ruch pojazdów w kierunku al. Armii Krajowej poprowadzony będzie po tymczasowej nawierzchni. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do połowy września - informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Ponadto, w nocy z 14 na 15 lipca i z 15 na 16 lipca możliwe są prace nocne na tym obszarze.

Przypomnijmy, że w związku z kolejnym etapem inwestycji, obecnie na al. Havla wstrzymano ruch tramwajów i uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. Taka organizacja ruchu według pierwotnych zapowiedzi ma funkcjonować do końca wakacji, ale jak mówią urzędnicy jest szansa, że ruch tramwajów na al. Havla uda się przywrócić nieco wcześniej - być może nawet w połowie sierpnia.

  • W czwartek 14 lipca zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Nowej Warszawskiej i al. Havla. Zmiany będą obowiązywać co najmniej do połowy września.

Z utrudnieniami muszą liczyć się za to kierowcy. Jak już wspomnieliśmy, zapowiadane na najbliższe dni zmiany potrwają do połowy września, a to oznacza, że po wakacjach al. Havla wciąż będzie rozkopana. Dla kierowców to zła wiadomość, bo objazd po tymczasowej, a nie docelowej jezdni, to zapowiedź większych korków w tym rejonie miasta.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm MTM S.A i Rajbud Sp. z o.o. Umowa opiewa na ok. 60 mln zł. Nowa Warszawska to część Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej, realizowanego i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Zmiany organizacyjne zaszły także na pętli Łostowice-Świętokrzyska. Zmiany organizacyjne zaszły także na pętli Łostowice-Świętokrzyska.

Nowa organizacja ruchu na pętli Łostowice-ŚwiętokrzyskaSwoje porządki wprowadza też Zarząd Transportu Miejskiego. Od środy 13 lipca wprowadził korekty w funkcjonowaniu linii autobusowych 113, 155, 213, 255, 295 i T1 na pętli autobusowo-tramwajowej Łostowice-Świętokrzyska.Mapka

Autobusy linii 155, 213, 295 i zastępczej linii T1 w kierunku pętli "Chełm Witosa" od dziś odjeżdżają z tego samego przystanku co autobusy linii 162 w kierunku Wrzeszcza i linii 175 w stronę Siedlec, tj. z przystanku "Łostowice Świętokrzyska" 04. W kierunku przeciwnym ruch odbywa się bez zmian.

Z kolei na trasie autobusów linii 113 i 213 w kierunku Olimpijskiej/Kowal Szkoły Metropolitalnej pojawił się nowy przystanek "Barzychowskiej" (n/ż) 01 przy ulicy Ofiar Grudnia 70 (między przystankami "Hokejowa" 02 a "Olimpijska" 01. Przystanek nie będzie obsługiwany przez linię nocną N14. Zmiany dotyczą też linii 255. W związku z zakończonymi pracami na ulicy Glazurowej w Kowalach, autobusy linii 255 wróciły na stałą trasę.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (56)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.