Fakty i opinie

stat

W nocy naprawa spękanej jezdni na obwodnicy

Najnowszy artukuł na ten temat

Bliżej odcinkowego pomiaru prędkości na Obwodnicy Trójmiasta

Za uszkodzenia nawierzchni na obwodnicy odpowiadają nie awarie czy wypadki, lecz wysokie temperatury i zatory drogowe na ekspresówce.
Za uszkodzenia nawierzchni na obwodnicy odpowiadają nie awarie czy wypadki, lecz wysokie temperatury i zatory drogowe na ekspresówce. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

W nocy ze środy na czwartek na obwodnicy między Straszynem a węzłem Południe zobacz na mapie Gdańska w kierunku Gdyni pojawią się drogowcy, by naprawić uszkodzoną nawierzchnię, która niedawno była remontowana. Powodem powstania dziur i spękań mają być wysokie temperatury i korki.Czy zdarza cii się zgłaszać zauważone awarie na drodze?

tak, robię to za każdym razem, gdy coś zauważę 13%
od czasu do czasu, gdy pozwala mi na to czas 24%
nie, to nie moja sprawa, od tego są odpowiednie służby 63%
zakończona Łącznie głosów: 456
Na uszkodzoną nawierzchnię na obwodnicy kierowcy i nasi czytelnicy zwrócili uwagę na początku tygodnia. Między Straszynem a węzłem Południe w kierunku Gdyni pojawiły się dziury i spękania nawierzchni.

Inni kierowcy twierdzili też, że na jezdni zalega smar lub wylane płyny eksploatacyjne, jakby w tym miejscu doszło do kolizji lub awarii dużego i ciężkiego pojazdu.

Pojawiły się sugestie, że w weekend obwodnicą mógł przejeżdżać wojskowy sprzęt albo uszkodzenia spowodował nocny transport nowego tramwaju Pesy do Gdańska.

Co sie stało z prawym pasem obwodnicy trójmiasta od Straszyna w kierunku Gdyni?? Dziury i pęknięcia. Czolgi jechały?


- Codziennie jadę w nocy w stronę Gdańska i wcześniej tego nie było, dopiero dzisiaj. Myślałem na początku, że z zawieszeniem coś się dzieje - napisał w Raporcie z Trójmiasta jeden z kierowców.
- Jeżdżę praktycznie codziennie w dni robocze na tym odcinku. W piątek tego nie było. Od poniedziałek jest dramat. Nie wiem jak przez weekend można było doprowadzić do takiego stanu - dodał inny z czytelników.
O uszkodzenia na drodze zapytaliśmy Piotra Michalskiego, rzecznika prasowego gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy trójmiejskiej ekspresówki. Jak się okazało przyczyną nie są ani czołgi na obwodnicy, ani transport tramwaju, ani tym bardziej wypadek czy awaria ciężarówki.

- W ostatnim miesiącu były naprawiane i uzupełniane szczeliny na jezdniach obwodnicy Trójmiasta - wyjaśnia Piotr Michalski. - Wszystko było w porządku. Jednak po występujących w ostatnich dniach wysokich temperaturach i zatorach drogowych na jednym z naprawianych odcinków (węzeł Gdańsk Południe w kier. Gdyni) okazało się, że te prace na tym fragmencie trzeba poprawić. Wykonawca zrobi to najbliższej nocy. Ewentualne utrudnienia w ruchu będą w zasadzie nieodczuwalne dla kierowców.