• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nocne włamanie do pizzerii. Policja szuka sprawcy, właściciel montuje kamery

Ewelina Oleksy
19 stycznia 2023, godz. 12:30 
Opinie (122)
Sprawca kradzieży dokonał przez okno przyczepy, które próbował całkowicie wyłamać. Sprawca kradzieży dokonał przez okno przyczepy, które próbował całkowicie wyłamać.

Przy użyciu najprawdopodobniej łomu włamał się nocą do przyczepy, w której na Kokoszkach, przy ul. AzaliowejMapka, działa pizzeria Kreska Mąki. Policja szuka winnego, a właściciel, któremu skradziono sprzęt elektroniczny, zakłada monitoring. Za wskazanie sprawcy posypią się pizze.Gdybyś był(a) świadkiem włamania, zgłosił(a)byś to policji?

Kreska Mąki to popularna pizzeria, która działa w lokalach na Morenie i Przymorzu oraz w przyczepach na Chełmie i Kokoszkach. Kokoszki to najnowsza lokalizacja - otwarta na parkingu przy szkole, w sierpniu ubiegłego roku.

I tam właśnie w nocy z 17 na 18 stycznia doszło do włamania. 17 stycznia o godz. 22 wyszli pracownicy, następnego dnia o  godz. 10 rano zauważono włamanie. Sprawca, prawdopodobnie łomem, uszkodził przyczepę i mieszczące się w niej okno. Ze środka ukradł sprzęt elektroniczny.

  • Sprawca kradzieży dokonał przez okno przyczepy, które próbował całkowicie wyłamać.
  • Sprawca kradzieży dokonał przez okno przyczepy, które próbował całkowicie wyłamać.

Ukradł tablet i głośnik, próbował wyłamać okno. Będzie monitoring- Na szczęście złodziejaszek był na tyle nieudolny, że zabrakło mu jednego ruchu, żeby wyłamać całkowicie okno w przyczepie - mówi nam Marcin Stepokura, właściciel Kreski Maki. - Ukradł system sprzedażowy, czyli tablet, oraz głośnik do puszczania muzyki. Nie obłowił się, bo to był sprzęt o łącznej wartości ok. 1000 zł. Okno szybko naprawiłem, a włamanie zmobilizowało mnie do tego, by zamontować tam monitoring i fotokomórkę, bo była to już druga taka sytuacja w tym miejscu. Za pierwszym razem ktoś próbował się dostać do środka, za drugim się udało - mówi Marcin Stepokura, właściciel pizzerii.

Gdzie na pizzę w Trójmieście? Lista miejscLokal pracuje już normalnie, a właściciel informuje, że w ciągu najbliższego tygodnia monitoring powinien zacząć już działać.

- Myślę, że to pomoże i już nikogo nie będzie kusiło, żeby się włamywać. Prosimy o kontakt wszystkich, którzy cokolwiek widzieli lub wiedzą w sprawie tego włamania - dodaje właściciel Kreski Mąki.
Za wskazanie sprawcy posypią się pizze - poinformowano w mediach społecznościowych.

Na miejscu działała policja. Na miejscu działała policja.

Policja szuka sprawcy przestępstwaNa miejscu włamania działał policyjny technik kryminalistyki, który zdjął odciski palców z przyczepy.

25 nowych kamer obserwuje miasto 25 nowych kamer obserwuje miasto

- Policjanci od razu zajęli się tą sprawą. Na miejscu wykonali oględziny z udziałem technika kryminalistyki, zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadka - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - Policjanci pracują nad tą sprawą, ustalają dokładne szczegóły i okoliczności tego zdarzenia oraz sprawdzają teren pod kątem obecności kamer monitoringu. Funkcjonariusze zbierają i analizują informacje, które docierają do nich na temat tego zdarzenia oraz prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego przestępstwa.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (122)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane