Fakty i opinie

stat

Nocny maraton na Świętojańskiej

Idealne warunki do biegania, znakomita frekwencja i wysoki poziom sportowy to najkrótsza charakterystyka I Nocnego Maratonu Świętojańskiego. To bezprecedensowa impreza, nie tylko w 80-letniej historii Gdyni, ale także w historii polskiej lekkiej atletyki. Jak zapewniają organizatorzy nigdzie w kraju nie biegano na tak długim dystansie jeszcze nocą.

W ramach I Nocnego Maratonu odbył się też półmaraton, sztafeta maratońska oraz bieg na 10 km zaliczany do klasyfikacji Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych. Sygnał do startu wystrzałem z armaty dał Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Na starcie stanęło wielu czołowych polskich zawodników. Siły najlepiej rozłożył Przemysław Rojewski z Klubu WAKOZ Luzino i to on najszybciej pokonał dystans 42 km 195 m. Zwycięzca zainkasował 2500 złotych.

Wśród kobiet całe podium zajęły zawodniczki z Pomorza. Wygrała Lucyna Pączek (AGRO-KOCIEWIE Starogard Gdański). Jej czas to 3:09,49. Niewiele ponad minutę po triumfatorce na mecie zameldowała się Aleksandra Narkowicz z Sopotu, a trzecia była przedstawicielka gospodarzy Kamila Pierzyńska.

W Nocnym Biegu Świętojańskim na 10 km, rozgrywanym już po raz drugi,
triumfował Adam Dobrzyński. Wśród kobiet ton rywalizacji nadawały siostry Tuwalskie z Grabowca. Ostatecznie Elżbieta wyprzedziła Małgorzatę.

Na starcie I Nocnego Maratonu Świętojańskiego stanęło 550 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Start do biegów zaplanowano na godzinę 21, a ostatni zawodnicy kończyli bieg około 3 nad ranem. Warto dodać, że przez całą noc biegaczy dopingowali kibice. Pod wrażeniem tego dopingu był były wicepremier i minister finansów profesor Grzegorz Wołodko. - Już od dłuższego czasu biegam maratony, to był mój 22 maraton. Jestem bardzo zadowolony z tego występu, bo po pierwsze ukończyłem bieg, a po drugie kibice mnie dopingowali. To było bardzo miłe. Impreza udana, myślę, że niedługo ten bieg zaliczać się będzie do czołowych polskich maratonów - powiedział Kołodko.

Wyniki:

Maraton kobiety
1 miejsce: Lucyna Pączek Starogard Gdański
2 miejsce: Aleksandra Narkowicz Sopot
3 miejsce: Kamila Pierzyńska Gdynia

Maraton mężczyźni
1 miejsce: Przemysław Rojewski WAKOZ Luzino
2 miejsce: Łukasz Panfil Turek
3 miejsce: Artur Pelo Słupsk

Półmaraton kobiety
1 miejsce: Dominika Stawczyk Łódź
2 miejsce: Marlena Kępczyńska Brodnica
3 miejsce: Sylwia Bander Szczecin.

Półmaraton mężczyźni
1 miejsce: Krzysztof Lech Sopot
2 miejsce: Andrzej Stefański Elbląg
3 miejsce: Ryszard Schmidt HN Nowak

10 km kobiety
1 miejsce: Elżbieta Tuwalska Grabowiec
2 miejsce: Małgorzata Tuwalska Grabowiec
3 miejsce: Dorota Pawłowska Gdańsk

10 km mężczyźni
1 miejsce: Adam Dobrzyński Gdynia
2 miejsce: Bartosz Mazerski Sztum
3 miejsce: Daniel Chuchała Gdańsk

Sztafeta maratońska
1 miejsce: Leszek Kapała, Bogusław Błaszkiewicz, Jan Koperski, Krzysztof
Witkowski. Reprezentowali MKS "Święc" Sławno

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.