Fakty i opinie

stat

Nocny pościg w Gdańsku. Policjanci oddali strzały

Policjanci oddali strzały w opony samochodu - w ten sposób unieruchomili auto.
Policjanci oddali strzały w opony samochodu - w ten sposób unieruchomili auto. trojmiasto.pl/Raport z Trójmiasta/czytelnik

Po pościgu i oddaniu strzałów w opony samochodu, gdańskim policjantom udało się zatrzymać mężczyznę, który w nocy z soboty na niedzielę próbował uciec przed kontrolą drogową. Jak informują funkcjonariusze, kierowca był poszukiwany. Do zdarzenia doszło w okolicy ulic Armii Krajowej i 3 Maja w Gdańsku.Czy była(e)ś świadkiem policyjnego pościgu?

tak, widziałem/am pościg na żywo 23%
nie, ale często słyszę o policyjnych pościgach 26%
nie, wydaje mi się, że takie sytuacje to rzadkość 51%
zakończona Łącznie głosów: 3180
Wydarzenia rozegrały się około 3 w nocy w centrum Gdańska. Policjanci chcieli wówczas zatrzymać do kontroli przejeżdżający samochód. O incydencie poinformował nas czytelnik, w Raporcie z Trójmiasta.

- Kierowca golfa, w trakcie interwencji, ruszył i próbował uciekać. Policjanci rozpoczęli więc pościg. Za pośrednictwem dyżurnego funkcjonariusze wezwali wsparcie. Wezwany kolejny radiowóz, na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i 3 Maja, zablokował przejazd uciekającemu mężczyźnie. Mimo to, kierowca próbował ominąć policyjną blokadę, m.in. wjeżdżając częściowo na przejście dla pieszych i torowisko, próbował także potrącić policjanta. Funkcjonariusze zdecydowali się na wykorzystanie broni służbowej - relacjonuje st. asp. Karina Kamińska z KMP w Gdańsku.

Strzelano, by unieruchomić samochódPolicjanci oddali strzały w opony samochodu - w ten sposób unieruchomili auto. Jak informuje st. asp. Kamińska, okazało się, że kierowca samochodu był poszukiwany.

- Zabezpieczono także rzeczy ujawnione w samochodzie, które mogły służyć do popełnienia przestępstw - wskazuje policjantka.
Jak się dowiedzieliśmy, chodzi m.in. o łom. Służby prowadzą obecnie czynności w kierunku czynnej napaści na funkcjonariusza policji oraz nie zatrzymania się do kontroli drogowej.

Opinie (196) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.