Fakty i opinie

stat

Nocny pożar samochodu na Ujeścisku. To było podpalenie

fot. Trojmiasto.pl

W poniedziałek przed godz. 2 nad ranem przy ul. Jeleniogórskiej zobacz na mapie Gdańska na Ujeścisku w Gdańsku spłonęło doszczętnie auto osobowe. Początkowo wydawało się, że w aucie mogło dojść do zwarcia instalacji elektrycznej. Powołany biegły stwierdził jednak, że to było podpalenie.Aktualizacja. Godz. 12.18.

- Zakończyły się oględziny wraku auta. Powołany przez nas biegły stwierdził, że było to podpalenie. Rozmawialiśmy już z właścicielem pojazdu. Swoje straty wycenił na ok. 6 tys. zł. W pożarze ucierpiał też zaparkowany obok skuter. Wysoka temperatura stopiła część jego elementów. Obecnie ustalamy i przesłuchujemy świadków oraz zabezpieczamy zapis z okolicznego monitoringu - mówi Lucyna Rekowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Przypomnijmy. Pożar wybuchł ok. godz. 1.30. Na miejsce przyjechali strażacy, ale mimo akcji gaśniczej zaparkowane na jednym z parkingów auto marki peugeot 306 spłonęło doszczętnie. Od wysokiej temperatury uszkodził się też stojący obok skuter. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Przyczyny pożaru ustala teraz policja i powołany biegły. Jak mówią funkcjonariusze nie można jednoznacznie stwierdzić, że było to podpalenie. Brane jest też pod uwagę zwarcie instalacji elektrycznej. Jak powiedzieli nam policjanci, auto miało ponad 15 lat, a w samochodach tego typu już nie raz dochodziło do podobnych przypadków.

Strażacy pokazują, jak ugasić ogień w komorze silnika

Opinie (59) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.