• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowa Warszawska: tramwaje pojadą 4 marca

Michał Brancewicz
18 stycznia 2023, godz. 10:30 
Opinie (601)
Najnowszy artykuł na ten temat Nowa Warszawska: przejazdy testowe
  • Na 2-kilometrowej trasie tramwaje będą mogły się poruszać z prędkością do 70 km na godzinę.
  • Trasą tramwajową Nowa Warszawska od 4 marca pojadą tramwaje linii 2, 4 i 11.
  • Trasą tramwajową Nowa Warszawska od 4 marca pojadą tramwaje linii 2, 4 i 11.
  • Trasą tramwajową Nowa Warszawska od 4 marca pojadą tramwaje linii 2, 4 i 11.
  • Trasą tramwajową Nowa Warszawska od 4 marca pojadą tramwaje linii 2, 4 i 11.

Trasa tramwajowa Nowa Warszawska, łącząca al. HavlaMapkapętlą UjeściskoMapka, zostanie uruchomiona w sobotę, 4 marca. Kursować po niej będą trzy linie: istniejące już 2 i 4 oraz wznowiona po latach linia 11. Czas przejazdu nową trasą wyniesie ok. 5-6 minut.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Czy bliskość tramwaju zwiększa atrakcyjność okolicy?

Budowa 2-kilometrowej trasy tramwajowej zakończyła się 30 listopada 2022 r. Roboty trwały w sumie rok i 8 miesięcy. Wykonawcą prac wartych prawie 60 mln zł było konsorcjum firm MTM i Rajbud.

Od jesieni trwały tu prace porządkowe, poprawki i jazdy testowe. Udało się już uzyskać pozwolenia na użytkowanie trasy. Pierwszy przejazd na tej trasie zaplanowano na sobotę, 4 marca.

5-6 minut na pokonanie 2 km trasy Nowa WarszawskaWzdłuż trasy Nowa Warszawska powstały trzy nowe przystanki: jeden zaraz za skrzyżowaniem z al. Havla, drugi w miejscu przecięcia z ul. Piotrkowską i trzeci na wysokości ul. Częstochowskiej. Dodatkowy, trzeci peron powstał też na przystanku Przemyska w ciągu al. Havla.

Po testach wiadomo już, że pokonanie nowej trasy zajmuje tramwajom ok. 5-6 minut. Na niektórych odcinkach tramwaje będą mogły się rozpędzić do 70 km na godz.

Zmiany w liniach tramwajowychOtwarcie Nowej Warszawskiej oznacza zmiany w kursowaniu linii tramwajowych w tej części Gdańska.

Linia nr 3, która dziś dojeżdża do pętli ChełmMapka, zostanie przedłużona do pętli Łostowice-ŚwiętokrzyskaMapka.

Linie 2 i 4, dziś kursujące do pętli Łostowice-Świętokrzyska, pojadą Nową Warszawską do pętli UjeściskoMapka.

Linia 11 (nowo utworzona) będzie kursować z pętli Ujeścisko przez Nową Warszawską, do Strzyży (tylko w dni powszednie i w godzinach szczytu).

Tramwaje trzech linii będą kursowały w szczycie po Nowej Warszawskiej co 4 min. Z kolei na odcinku miedzy ul. Przemyską a centrum Gdańska, linie tramwajowe będą kursowały w szczycie co 2 min.

Linie 6 i 7, kursujące do pętli Łostowice-Świętokrzyska pozostają bez zmian.

Zmiany w liniach autobusowychZlikwidowana zostanie linia autobusowa 118, jadąca przez Stary Chełm do centrum Gdańska. Pozostanie natomiast linia 108. Urzędnicy zapowiadają, że będą obserwować jej obłożenie i w razie potrzeby częstotliwość kursowania autobusów na niej zostanie podniesiona.

Autobusy linii 156 od strony szkoły metropolitalnej będą dojeżdżać tylko do węzła przesiadkowego "Ujeścisko", tj. nie będą już dalej jechać przez ul. Piotrkowską do pętli Siedlce.

Linia 175 - otwarcie tzw. Nowej Olchowej - pozwala na skierowanie autobusów od ul. Warszawskiej przez ul. Cedrową, Nową Olchową do Kartuskiej, pojadą tędy (zamiast ul. Łostowicką): Siedlce-Kartuska-Nowa Olchowa-brama zachodnia Cm. Łostowickiego- Cedrowa-Łódzka-Havla-i dalej stałą trasą do pętli Maćkowy.

Nowa Warszawska gotowa. Film z 30 listopada 2022 r.

18:41 21 STYCZNIA

Linia nr 2 do Ujeściska (14 opinii)

Ja wrzuce na forum publiczne takie zagadnienie. Skoro Linia nr 2 ma jezdzic po nowym torowisku do petli Ujescisko, to w ktorym miejscu ZTM ma zamiar zawracac te tramwaje w druga strone? Z tego co dzisiaj zaobserwowalem jadac tramwajem l 12 po petli Ujescisko nie ma tam torow, ktore moglby by wprowadzic tramwaj jadacy od nowego torowiska na petle. Chyba ze 2 bedzie jezdzic do przystanku Lawendowe Wzgorze, a nie Ujescisko. Pozdrawiam
Ja wrzuce na forum publiczne takie zagadnienie. Skoro Linia nr 2 ma jezdzic po nowym torowisku do petli Ujescisko, to w ktorym miejscu ZTM ma zamiar zawracac te tramwaje w druga strone? Z tego co dzisiaj zaobserwowalem jadac tramwajem l 12 po petli Ujescisko nie ma tam torow, ktore moglby by wprowadzic tramwaj jadacy od nowego torowiska na petle. Chyba ze 2 bedzie jezdzic do przystanku Lawendowe Wzgorze, a nie Ujescisko. Pozdrawiam Zobacz więcej

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (601)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane