• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nowa Zaspa niepokoi mieszkańców starej Zaspy

Krzysztof Koprowski
8 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Nowe osiedle między starymi blokami na Zaspie
Ten obecnie zaniedbany teren zieleni ma wkrótce wypełnić nowa zabudowa mieszkaniowa realizowana przez SM Rozstaje oraz Euro Styl. Ten obecnie zaniedbany teren zieleni ma wkrótce wypełnić nowa zabudowa mieszkaniowa realizowana przez SM Rozstaje oraz Euro Styl.

Nowa Zaspa - osiedle, które ma powstać w rejonie bloków przy ul. Burzyńskiego 3, 6, 8 oraz Żwirki i Wigury 14 zobacz na mapie Gdańska niepokoi dotychczasowych mieszkańców okolicy. Twierdzą, że spółdzielnia mieszkaniowa Rozstaje chce stawiać nowe budynki bez pytania ich o zdanie.Planowana zabudowa między blokami przy ul. Burzyńskiego i Żwirki i Wigury na Zaspie. Pokazany rozkład ośmiu budynków i przedszkola. Planowana zabudowa między blokami przy ul. Burzyńskiego i Żwirki i Wigury na Zaspie. Pokazany rozkład ośmiu budynków i przedszkola.
Dotychczasowi mieszkańcy tej części Zaspy twierdzą, że o inwestycji dowiedzieli się dopiero, gdy inwestor - ich macierzysta spółdzielnia Rozstaje - złożył do Urzędu Miejskiego wniosek o wydanie warunków zabudowy. Ich zdaniem nowa zabudowa zaburzy charakterystyczny układ zaspiańskiego osiedla w kształcie plastrów miodu i zabierze ostatni skrawek terenów zieleni. Zarzucają także spółdzielni przeprowadzenie całej procedury bez konsultacji z mieszkańcami.

Spółdzielnia jednak te zarzuty odpiera. - Sprawa była konsultowana podczas spotkań władz spółdzielni i sprzeciw był, ale niewielki. Zarząd i rada nadzorcza spółdzielni zaakceptowały tę inwestycję - mówił prezes spółdzielni, Krzysztof Gołaszewski, podczas poniedziałkowego spotkania z mieszkańcami.

Mieszkańcy ripostują, że informacje o tym były tak wywieszane w spółdzielni, by nikt ich nie dostrzegł, a pracownicy spółdzielni nie udzielali na ten temat żadnych wyjaśnień.

Czy należy zabudowywać wolne przestrzenie między blokami na Zaspie?

Co powstanie między blokami na Zaspie? Dokładnie nie wiadomo, bo miasto nie wydało w tej sprawie jeszcze decyzji o warunkach zabudowy.

Inwestor złożył do urzędu wniosek o wydanie warunków zabudowy. Jest to pierwszy krok, w kierunku uzyskania pozwolenia na budowę. Decyzja jednak jeszcze nie zapadła i trwa analizowanie wniosku - informuje Dariusz Wołodźko z biura prasowego Urzędu Miejskiego.

Zgodnie jednak z deklaracją prezesa spółdzielni, w tym miejscu miałoby powstać osiem pięciokondygnacyjnych budynków z halami garażowymi, oraz lokalami użytkowymi na parterze. Tuż obok stanęłoby przedszkole dla stu dzieci.

Prezes spółdzielni tłumaczy, że zyski ze sprzedaży mieszkań pozwolą spółdzielni modernizować dotychczasowe budynki: wymieniać okna, windy i ocieplać kolejne bloki.

Inwestycja ma być przeprowadzona wraz z deweloperem trójmiejską firmą Euro Styl, znaną z realizacji kilku osiedli m.in. Nowy Horyzont, Oliwa Park czy powstającego biurowca przy Operze Bałtyckiej.- Nasza firma działa w tym przedsięwzięciu na rzecz i w imieniu SM Rozstaje. Pełnimy rolę inwestora zastępczego oraz wykonawcy. Nie chcemy na razie mówić o charakterze inwestycji w związku z brakiem zaakceptowanych warunków zabudowy - wyjaśnia Paulina Kallas, specjalista ds. PR w firmie Euro Styl.

Mieszkańców proponowane rozwiązania nie zadowalają i rozpoczęli zbieranie podpisów w ramach akcji protestacyjnych. Uruchomili też stronę internetową protest.za.pl. 15 lutego o godz. 17 w szkole podstawowej nr 48 przy ul. Burzyńskiego 10 zobacz na mapie Gdańska ma się odbyć spotkanie poświęcone spornej inwestycji.

Nowa Zaspa nie jest jedynym osiedlem, które ma powstać w tej okolicy. Kilkaset metrów dalej rosną już budynki osiedla Awiator budowanego przez firmę Allcon Osiedla oraz osiedla City Park, którego deweloperem jest Inpro.

Rada Osiedla Brzeźno przeciwko zabudowie Pasa Nadmorskiego.

Nie tylko mieszkańcy Zaspy protestują przeciwko nowej zabudowie. Do realizacji nowej kubatury nie chcą dopuścić członkowie Rady Osiedla w Brzeźnie. Zgłosili oni wniosek do sporządzanego planu zagospodarowania dla dawnego wojskowego ośrodka wypoczynkowego w pobliżu mola w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska, postulując realizację na tym terenie funkcji rekreacyjnej, kulturalnej, gastronomicznej, uwzględnienia strefy ochronnej wód gruntowych oraz ograniczenia wysokości zabudowy do 16 m. Taką samą wysokość, zdaniem RO Brzeźno, powinny mieć nowe budynki na końcu ul. Hallera zobacz na mapie Gdańska i dla tego terenu złożono wniosek o opracowanie nowego MPZP.

Miejsca

Opinie (554) ponad 10 zablokowanych

 • a po co pytać o zdanie w tym durnym kraju ? (48)

  jak wiadomo z góry że odpowiedź będzie na nie, taki kraj tacy ludzie, dla nich wiecznie banany są zbyt proste...

  • 256 70

  • podaj adres wybudujemy ci pod domem taki cudo ze ci sie banan jednak wyprostuje (40)

   • 48 36

   • (38)

    na żabiance mieli w miejscu albo obok zatoki wybudować nowy budynek. mieszkańcy oczywiście oprotestowali no bo jak to tak żeby im pod domem budynki stawiać. a kiedy ich dzieci, siostry, bracia czy oni sami nie będą mogli znaleźć pracy to oczywiście w pierwszej kolejności obwinią rząd, jaki by akurat nie był.

    Polactwo to naprawdę ciekawy przypadek narodowej schizofrenii. Każdy chce mieć prace, każdy chce mieć wygodny dojazd, ale jak gdzieś coś budują to sprzeciw. Polactwo narzeka że jest biedne jednocześnie oprotestowuje każdą inwestycję. Nie wiem, ludzie chyba spodziewają się ze ktoś ustawowo polepszy ich byt. Mieszkamy w Gdańsku, w blisko pół milionowym mieście, które tworzy trójmiasto, jedną z największych aglomeracji jednego z największych europejskich krajów. A ludzie by chcieli mieć wiejskie sielanki za oknem.

    Tak nie ma. Albo się rozwijamy albo nie. Polactwo by chciało mieć wygodny dojazd i to bez korków, ale najlepiej jakby drogę budowali 2km dalej, każdy by chciał mieć pracę, ale jak ktoś rozpoczyna inwestycję to źle, bo wcześniej było tak fajnie i spokojnie.

    Narodowa schizofrenia. Albo chcemy się rozwijać albo nie. Albo chcemy pracować i zarabiać albo nie. Najpierw polactwo blokuje inwestycje a potem narzeka że bezrobocie, że bieda, że na zachodzie zarabiają lepiej. Tak, ale na zachodzie stawiali wieżowiec koło wieżowca a nie ogródki działkowe w środku miasta!!!

    • 66 41

    • A slyszales o strefach zieleni wolnych od zabudowy? (9)

     W wielu krajach w tym Anglii czy Niemczech sa z gory ustanawiane plany miejskiej zieleni gdzie zaden pazerny inwestor nie postawi wiecej zadnego betonowego kloca i tyle.A rozwijac sie mozesz na poludniu...sa tereny.I jeszcze ten ton -ludzie ktorzy maja swoje racje to nie zadne polactwo -zapamietaj smyku.

     • 54 24

     • no w Anglii jest sporo zieleni, u nas sporo....betonu (1)

      przykład Anglii pokazuje, że można budować dużo i z.....głową.

      • 26 5

      • Ja slyszalem o takich strefach zieleni - nazywaja sie parkami. Sa w kazdym miescie, w Gdansku tez.

       • 30 5

     • Niestety nie widziałem nigdzie a bywało sie tu i tam zeby takie ogromne wolne od zabudowy obszary były w centrum miasta , niestety komuna nie liczyła sie z przestrzenia i mogła sobie budować bloki co pół kilometra. Jesli mieszkamy w mieście to nie będziemy mieć widoków. chcesz mieć widok z okna zamieszkaj za miastem proste

      • 23 26

     • (5)

      taaa, zły pazerny inwestor postawi kloca... oczywiście po złości. a to że przy okazji da prace wielu osobom, ożywi gospodarczo okolicę to już pikuś nie? ale jak nie ma co włożyć do gara to zły świat, zły rząd i tak samo źli przedsiębiorcy co to "nie dają zarobić".

      na południu się rozwijać? czyli gdzie? jakieś wygwizdowo gdzie się jedzie godzinę? gdzie trzeba położyć nowe drogi (które okoliczni mieszkańcy także oprotestują, a ekolodzy wyznaczą trasę przez Bratysławę bo gdzieś tam jakiś robak żyje)? czy lepiej może w ciągu komunikacyjnym całego trójmiasta? żeby jeszcze nie było miejsca to rozumiem...

      Tak, rozumiem że potrzebne są "miejsca zieleni" ale to są parki. Mieszkamy w metropolii przypominam, to nie jest domek na prerii aby oczekiwać ciszy i spokoju. zobacz sobie panoramę Gdańska i w internecie poszukaj panoramę Londynu. Londyn gęsto zabudowany, z wieżowcami i życiem, Gdańsk wygląda jak głowa łysiejącego faceta z 2 kikutami. Bo u nas ludzie by chcieli żyć "godnie" ale jak coś się zmienia to źle bo "po staremu też było dobrze"

      • 32 17

      • (1)

       Inwestor da pracę wielu osobom?.... Chodzi Ci o robotników budowlanych, bo inwestor firmę budowlaną będzie zakładał swoją?

       • 1 2

       • synek, jak guano wiesz o ekonomii to się nie kompromituj. Starasz się wmówić że setki milionów złotych zainwestowanych w budowę nowego osiedla gdzieś przepadnie bo firmy nikt nie założy?

        po pierwsze firmy budowlane nie trzymają w zapasie kilkuset ludzi na wypadek jakby ktoś się zgłosił i chciał coś zbudować. pojawia się zamówienie to pojawiają się kontrakty bo taka bodowa to nie zlecenie na miesiąc tylko praca przez jakieś 2 lata. CI robotnicy którzy dzięki temu zleceniu znajdą pracę będą mieli swoje wypłaty które gdzieś wydadzą, zasilając inne gałęzie gospodarki

        poza tym zapominasz także, że powstaną nowe dobra - mieszkania, a to właśnie dobra stanowią bogactwo a nie pieniądze.

        • 6 3

      • tu jest Gdańska nie Londyn (2)

       • 3 0

       • (1)

        no właśnie... nasze wielkie miasta przypominają zachodnie wsie. nikt nie mówi żeby zabudować wszystko betonem, ale trawnik z psimi kupami na kilka hektarów w środku miasta to nie jest żaden park tylko zwyczajne marnotrawstwo miejsca

        • 5 2

       • Ja nie rozumiem co to kogo obchodzi iż właściciel działki chce tam coś postawić? Co to kogo obchodzi?? Chcesz mieć prywatność to zbuduj dom na skraju miasta. Mieszkając w samym środku jedno milionowej aglomerancji ludzie maja problem zawistności i blokuja kolejne inwestycje o co tutaj chodzi?? Rozumiem gdyby chcieli tam postawić zakłady chemiczne lub wierzowiec zagrażający bezpieczeństwu przez firmę krzak ale w innym wypadku to jest chore.

        • 5 1

    • p. Darku nie myśl jak prezes (1)

     bo możesz już wkrótce nim nie być

     • 9 9

     • nie zdziwiłbym się jakbym wkrótce nie był prezesem skoro do tej pory nim nie byłem

      • 2 2

    • a kto blokuje inwestycje na Młodym Mieście?

     Przecież tam miały powstać wieżowce.

     • 3 0

    • (5)

     PGR-y też tak ożywili gospodarczo. Postawili bloki.

     • 1 0

     • (4)

      a co, mieli dotować ten komunistyczny wynalazek?

      • 0 2

      • przecież Ty optujesz za budową bloków (3)

       Bloki to komunistyczny wynalazek? A nie sposób na ożywienie gospodarcze? :P

       • 1 0

       • (2)

        pisałem o PGRach. bloki to przeżytek, "budynki mieszkalne" które się buduje teraz mają się nijak do gierkowskich blokowisk.

        • 1 2

       • ja również (1)

        o PGR. Jakos te bloki, wówczas nowoczesne, nie ozywiły ich gospodarczo...

        • 0 0

       • nie porównujmy 2 systemów gospodarczych. w PRL cała gospodarka była postawiona na głowie, zresztą inwestorem było państwo które dyktowało ceny i plany dla gospodarki. co się dziwić że PGR czyli PAŃSTWOWE Gospodarstwa Rolne nie uległo ożywieniu?

        Inwestycje ożywiają gospodarkę o ile znajdują ekonomiczne uzasadnienie. Inwestor nie chce postawić tych budynków ot tak dla picu tylko dlatego że wywęszył popyt na mieszkania. Więc ta inwestycja ma uzasadnienie.

        • 1 2

    • DArek, młody człowieku (17)

     Kiedyś też wyśmiewałem wszystko, co miało zwiazek z tzw. "komuną". Niestety demagogia nie rozróżnia systemów. Projekt osiedla Zaspa jest dobry, niezależnie od układu politycznego. To że spóldzielnia nie dba o tereny zielone, dowodzi braku gospodarności, a nie faktu razrzutności komunistów. Za komyny powstawały bardziej oszczędne terenowo projekty, ale gdybyś miał wybierać mieszkanie, to pewnie unikałbyś wysokich budynków stojących okno w okno. To się nie nadaje do mieszkania, niezaleznie od czasów. Za przykład "nowoczesnej niekomunistycznej" zabudowy moga służyć południowe dzielnice Gdańska - Orunia Górna, Ujeścisko, Łostowice. W wiekszosci 4-piętrowe "kamienice" (tak naprawde to bloki ze stromymi dachami), zabudowane bardzo ciasno, nieposiadające wind, pozbawione infrastruktury takiej jak szkoły, przedszkola, przychodnie lekarskie, słabo skomunikowane z reszta miasta. Co prawda w ostatnim czasie troche zaczęło się znieniać, z uwagi na narastająca presję społeczną, ale faktem jest że w przypadku Zaspy projekt przewidywał tę infrastrukturę i zakładał, że bloki będa duże, ale za to z przestrzenią wokół. W dzielnicach sypialnych muszą być rozległe tereny rekreacyjne.

     • 11 1

     • Mikuś dziękuję, wreszcie głos rozsądku

      prosto i jasno wyłożone

      • 2 0

     • (15)

      ja sam to bym wolał mieszkać w wieżowcu takim jak miał być BBB niż w kameralnej kamieniczce, ale to moja prywatna opinia. Zaspa jest tak wielka i tak zaprojektowana, z takimi przestrzeniami że jak ktoś z zewnątrz przyjedzie to może odnieść wrażenie że to osiedle wymarłe - zero ludzi na ulicach.

      Na Zaspie są 2 parki których nikt nie chce ruszać. Ludzie oburzają się bo chcą mieć wielki trawnik przed domem gdzie ich psy będą mogły kupę zrobić. Zieleni w gdańsku jest naprawdę dużo i nie narzekajcie że to "ostatni skrawek zieleni". Miejsca rekreacyjne są też potrzebne, ale nie przesadzajmy żeby co 100 metrów był plac zabaw, bo od miejsc rekreacyjnych to specjalnie dobrobyt się nie poprawia.

      • 2 8

      • co ci to przeszkadza? (11)

       Wyobraź sobie - przychodzisz z roboty zmęczony. Dzieci siedziały cały dzień w domu lub w szkole. Trzeba je zabrać na dwór, żeby nie oszalały i dotleniły się. W Twoim bloku mieszka około 5000 ludzi. Gdzie chcesz wyjść na spacer?

       • 3 1

       • (10)

        wyobraź sobie inną sytuację - wstajesz rano, wyprawiasz dzieci do szkoły i zastanawiasz się czym je nakarmić jak z niej przyjdą i skąd wziąć na to pieniądze. bo z pracą krucho. co prawda pojawiło się kilku inwestorów ale sąsiedzi ich przegonili, a teraz sami się obawiają że oni i ich rodziny stracą pracę.

        a co do pytania gdzie zabrać dzieci na spacer - do PARKU. albo nad morze. od jelitkowa do brzeźna cały pas jest nad morzem, kilka parków dookoła. no ale nie, polak by chciał mieć park pod domem żeby za daleko nie chodzić. ale skoro tak to może trzeba się przeprowadzić gdzieś za miasto?

        • 3 3

       • ciężki przypadek jesteś (2)

        To chyba oczywiste, że ludzie chcę mieć park pod blokiem, a nie lecieć 3 km z dziećmi na ręku w miejsce gdzie jest tłum, rwetest i stale trzeba uważać. Opieka nad dziećmi i bez tego bywa męcząca. Poza tym otoczenie z pewnością wpłynęło na cenę mieszkania, które kupili za ciężkie pieniądze. Jeśli ktoś odbierze im ten walor, powoduje u nich realną stratę polegającą na spadku wartości mieszkania na rynku wtórnym. Zainteresuj się, gdzie na Zaspie są najtańsze mieszkania. Podpowiem Ci, że tam, gdzie przed oknami stoją nowe bloki.

        • 4 2

       • (1)

        no właśnie, a takie zachciewajki aby w środku miasta co 500 metrów był park to można wsadzić między bajki. "tak to tylko w erze" jaki kiedyś głosiła reklama. ludzie chyba nie do końca rozumieją co to znaczy MIASTO. jak chcą wychodzić z dzieckiem z domu od razu na pole to niech prawdę postawią domnek gdzies za chwaszczynem. ludzie wyrośli w zacofanym kraju i wydaje im się że to norma a nie odstępstwo od normy.

        tak, nie dziwi mnie to że tamte mieszkania są najtańsze skoro ludzie mają taką awersję do nowych domów.

        • 2 3

       • DArek - młody, gniewny, z dużego miasta

        Są plany rewaloryzacji parków Gdańska (których jest coraz mniej i mniej).

        Idź powalcz troche i odeślij ludzi na wieś ;P

        • 1 0

       • inwestorzy (5)

        przychodzą na chwilę i później odchodzą, a okolica zmienia się na długie lata. Jeśli kogoś zatrudnią, to rzadko miejscowych. Mają swoje sprawdzone ekipy, z którymi jeżdżą od budowy do budowy. Na pracę na budowie to z tubylców mogą się załapać jedynie okoliczne pijaczyny, które po otrzymaniu wypłaty stają się jedynie problemem dla otoczenia. Reszta została zwerbowana w drodze kosztownej rekrutacji nie po to, by być wyrzucona po zakończeniu jednej budowy.

        • 3 1

       • (3)

        sprowadzona ekipa? chcesz mi powiedzieć że taniej jest sprowadzić ekipę z drugiego końca kraju niż zatrudnić miejscowych?

        a nawet jeżeli to sprowadzeni będą przynajmniej częsc swoich pensji wydawac na miejscu. cóz, pojeć w okolice jakiejś budowy, poczekaj aż będzie przerwa po czym wejdź do okolicznego spożywczaka... to tylko przykład.

        poza tym kolega raczy nie zauważyć że nowe domy do także nowi lokatorzy i ich portfele

        • 1 4

       • nowi lokatorzy i ich portfele (1)

        co z tego mają obecni lokatorzy i ich portfele, geniuszu?

        Tylko prosze bez pustych teorii, ale konkretny praktyczny przykład. Jak spadek wartości mieszkania o 20 tys. zł, na skutek wybudowania nowego bloku przed oknami zostaje wynagrodzony mieszkańcowi starego bloku?

        • 4 1

       • jedną z oznak ignorancji ekonomicznej jest niedostrzeganie dalszych skutków pewnych działań. ludzie mają predyspozycje do zauważania tylko bezpośrednich skutków.

        nie sądzę aby ci stali mieszkańcy którzy wprowadzali się w czasach głębokiego PRL odczuli ten spadek wartości - bo niby dlaczego? mają mieszkanie do mieszkania, spełnia swoją rolę czy kosztuje 20 tys mniej czy więcej. taką strate więc odczują raczej lokatorzy "krótkookresowi"

        poza tym tak, nowe mieszkania powodują spadek cen bo od dawien dawna w ekonomii zwiększona podaż powoduje spadek cen. a przy dzisiejszych cenach nieruchomości i przeciętnych zarobkach jest to bardzo pożądane.

        mieszkańcy takiego nowego osiedla wygenerują również nie mały popyt który zasili także okoliczne sklepy i punkty usługowe, możliwe też że w samych budynkach pojawią się nowe punkty

        • 1 2

       • fachowców

        to się ściąga choćby z zagranicy. Opłaca się to, bo koszty wpadki przy dużej inwestycji sa na tyle duże, że ryzyko zatrudniania byle kogo się nie opłaca. Jak juz napisałem, z miejscowych to można zatrudnic cieci do zamiatani a i noszenia cegieł oraz panienkę do biura sprzedaży.

        • 2 1

       • ps. tak inwestorzy przychodzą i odchodzą, bo to jest biznes, jednak nie porzucają budynku tylko go sprzedają innemu inwestorowi. budynek nie traci właściciela tylko go zmienia. trudno aby ktoś wyskoczył z 500 baniek na nowe osiedle po czym stwierdził zę w sumie to mu się nie podoba i machnął ręką

        • 1 3

       • O chyba ktoś jest bez pracy i nie może doczekać się kiedy zabudowa na Zaspie się zacznie

        • 1 0

      • place zabaw (1)

       Przyjdź latem między 17:00 a 19:00 na Zaspę i zobacz, czy znajdziesz pusty plac zabaw. Tu przyjeżdżają ludzie z innych dzielnic, bo nie mają u siebie miejsca dla dzieci pod domem. Zobacz co sie dzieje w Parku Regana na Przymorzu - tam na placu wręcz ustawiają się kolejki do zjeżdżalni, a parking jest za mały, by pomieścić wszystkich, którzy przywożą swoje pociechy, żeby sie wyszalały.

       • 3 1

       • bo w okolicznych osiedlach place zabaw przypominają poligon. same rury bez huśtawek, coś się zepsuje to zabiją dechami i basta. to nie znaczy aby nowe place zabaw budować tylko aby reaktywować istniejące

        • 2 2

      • już tam zabudowuje INPRO

       niestety już bardzo gęsto utyka bloki INPRO. Warto zajechać do Sopotu na Łokietka jak gęsto stoją domy developerów. Sopot straci swój urok przez pazerność.

       • 2 0

    • Nie wiem co to znaczy: polactwo?

     Jestem Polką i jestem z tego dumna! Mieszkam w pięknym kraju!

     • 2 0

   • Burzyńskiego 6

    oo

    • 0 2

  • (2)

   a po co pytać o zdanie? a po to że teren należy do spółdzielców, a nie do pana prezesa.

   • 26 7

   • ale zarządza nim kto ? Zarząd. Jeśli metody działania zarządu nie pasują członkom spółdzielni, to mogą na walnym zgromadzeniu nie udzielić mu absolutorium i go odwołać

    • 13 2

   • spoldzielcow???

    spoldzielcow?? nie ma czegos takiego jak spoldzielnie. to relikt komuny. wiekszosc mieszkan jest prywatnych, a tzw spoldzielnia to nic innego jak firma zarzadzajaca nieruchomosciami...

    • 13 0

  • odp (1)

   ciebie to naprawdę nie ma o co pytać ... z takim intelektem proponuje wyjazd z tego durnego kraju... ale nieznam miejsca gdzie wpuszczają kretynów

   • 7 3

   • sam masz inteligencje leminga,żenada..

    • 0 2

  • Banan (1)

   z Przymorza nie żyje!

   • 5 1

   • Ale ten z Pilotów

    ma się dobrze :)

    • 0 1

 • (11)

  To jest miasto, a w miescie jest zwarta zabudowa, ale dzieki temu zakupy nie oznaczaja wyprawy na caly dzien. Choc niektorzy lubia tak mieszkac - patrz przedmiescia bez infrastruktury i jedyny dpjazd gdziekolwiek furmanka (wspolczesnie autem).

  • 97 49

  • (6)

   to chory kraj nieuków i ignorantów. jęczą ciągle że źle a jak się coś dzieje to też jęczą że źle. blokują inwestycje a potem narzekają że miejsc pracy nie ma. blokują powstawanie mieszkań a potem narzekają zę mieszkania drogie (dla tych którzy jeszcze nie załapali o co chodzi - im wyższa podaż tym niższa cena)

   • 14 9

   • uważaj bo wylecisz z Żabianki

    • 7 1

   • Uważaj

    wylecisz z Żabianki

    • 1 2

   • (3)

    a może chodzi Ci o miejsca pracy dozorcy w każdym nowo wybudowanym bloku?

    • 4 2

    • (2)

     a może kilkaset milionów zainwestowanych złotych trafi do lokalnej gospodarki powodując jej ożywienie? duchy zbudują to osiedle? czy ludzie którzy dostaną za to pieniądze po czym wydadzą te pieniądze na swoje potrzeby zasilając inne gałęzie gospodarki?

     to jest tragedia tego kraju. ludzie to ignoranci którzy nie rozumieją jak funkcjonuje gospodarka.

     • 4 3

     • Właśnie !!! Kilkadziesiąt lat temu mieszkańcy wsi Zaspa tak samo byli przeciwko budowie nowych bloków, rozwoju cywilizacji nie (1)

      da się zatrzymac...

      • 1 1

      • Bzdury piszesz nie było tam żadnej wsi tylko lotnisko

       • 1 1

  • (1)

   Dobrze powiedziane. W Gdańsku jest pełno terenów do wykorzystania z tego pasu nadmorskiego. Ale Gdańsk rozwija się nienaturalnie za pasem moren. A potem, że korki na Słowackiego, Do Studzienki i Jaśkowej Dolinie.

   Gdańszczanom gratuluję najbardziej spaparanego układu urbanistycznego w kraju!!!

   • 23 4

   • korki na Słowackiego są dlatego, bo od lat 70-tych ubiegłego wieku planuje się modernizację ulicy

    Modernizacja zaczęła się w 2011.

    • 2 1

  • masz rację nikt by nie miał nic przeciwko wybudowaniu pierzei wzdłuż tramwaju a w środku zostawić ogólnodostępny teren rekreacyjny dla wszystkich

   • 3 1

  • tobie kolego myli się starodawna ulica z końca XiX w z wysokościowcami

   W przypadku 10 pietrowycch budynków nie można mówić o zwartej zabudowie, ale prezesi wyczuli kasę więc stawiają gdzie się da co się da

   • 6 1

 • Skad ta moda na zalewanie betonem każdego wolnego miejsca w mieście? (30)

  pomijam juz kwestie powodzi ale ani to przytulne ani ładne. Jestem przeciwny takim budowom

  • 173 124

  • (20)

   Prawdopodobnie... z historii. Wystarczy popatrzeć na zabudowę choćby starego Wrzeszcza czy Oliwy. Na Zaspie mamy w zasadzie hektary wolnej przestrzeni, które można spokojnie zabudować, a nawet powiem, że trzeba zabudować. Miejsce jest i nikt nikomu tam przecież okna nie zamuruje.

   • 25 23

   • "spokojnie zabudować" (19)

    a możesz powiedzieć w jakim celu???! to ,że jest wolne miejsce to nie znaczy ,że trzeba tam od razu postawić blok na bloku

    • 24 23

    • cel budowy mieszkań (18)

     w większości przypadków jest taki sam - aby mógł ktoś tam zamieszkać, jak to zazwyczaj bywa w mieście.

     • 33 16

     • Niech sobie mieszkają, ale... (17)

      ale nie kosztem już tutaj mieszkających osób. Komuś coś się pomyliło.

      • 20 33

      • (16)

       jakim kosztem? to może mieszkańcy MIASTA niech wreszcie sobie wbiją do łepetynek że w nim mieszkają i przestaną oczekiwać że władze miasta KOSZTEM INNYCH będą zaspakajać ich zachcianki wiejskiej sielanki

       • 24 9

       • Zaspa to nie jest centrum Gdańska, tylko peryferyjne osiedle-sypialnia (7)

        Weź sobie mapę Gdańska i doucz się, gdzie jest centrum. Mała podpowiedź: centrum to między innymi Młode Miasto, gdzie miała powstać nowa zabudowa, ale nie powstaje. I przestań bredzić o Londynie, który ma około 8 mln mieszkańców. I o miejscach pracy i likwidacji bezrobocia przez budowę kilku bloków mieszkalnych na Zaspie.

        • 4 4

       • (4)

        osiedle sypialnia - dlatego budują mieszkania! gdzie mają je budować? w centrum?

        taka inwestycja nie zlikwiduje bezrobocia, tylko ignorant może w ogóle oczekiwać jakiegoś wspaniałego rozwiązania likwidującego bezrobocie. ale po prostu inwestycje likwidują bezrobocie, m.in tak. im mniej inwestycji tym większe bezrobocie.

        • 3 4

       • oczywiście że mają budować w centrum, a nie niszczyć stare, dobrze zaplanowane osiedle. (3)

        Obiecali inwestycje na terenie Młodego Miasta. To jest właśnie centrum. I ożywienie ekonomiczne. Dziwne bardzo, ze nie martwisz się, że tamte plany zamarły, jak wszystkie sensowne pomysły w Gdańsku. Rewitalizacja starych, zabytkowych dzielnic, choćby Dolnego Miasta, też ożywiłaby miasto.

        Piszesz w sposób obraźliwy i tak naprawdę nic nie wnosisz rzeczowego do dyskusji.

        • 4 2

       • (2)

        zaspa i stare osiedle? gierkowskie bloki to stare osiedle? to osiedle, takie jak każde inne, które w dodatku posiada dużo niezagospodarowanego terenu na którym można coś zrobić.

        nie dziw się że nie martwię się o Młode Miasto bo się o to martwię, tylko ze ten news nie dotyczy Młodego Miasta.

        Problem w tym ze każdy krzyczy "ok, budujcie byle nie koło mnie"

        • 4 4

       • ty człowieku krzyczysz najgłośniej z jakiej ulicy,dzielnicy jesteś może to rozwiąże wszelkie wątpliwości (1)

        • 4 0

       • z żabianki. i bardzo ubolewam nad zablokowaniem inwestycji w okolicach zatoki. za to cieszyłem się od początku jak budowali halę. zresztą jakie to ma znaczenie gdzie ktoś mieszka? argumenty ad rem się skończyły więc szukamy argumentów ad personam? jakbyś znał historię Gdańska to byś wiedział, że mieszkał tu taki jeden filozof o nazwisku Schopenhauer i opisał właśnie ten sposób dyskusji.

        • 3 4

       • trzeźwa, to ty raczej nie jesteś (1)

        zaspa sypialnią to była może 10 lat temu, dolny taras gdańska już od dawna nie jest tylko sypialnią i chwała za to, że życie wraca na osiedla

        • 3 2

       • nie rozumiesz pojecia osiedle-sypialnia, głupis

        • 0 0

       • a Tobie DArek czemu tak bardzo na tym zależy? brakuje Ci mieszkania? czy masz swój udział w planowanej inwestycji? (7)

        • 5 3

       • (6)

        a dlaczego miałbym mieć? serio nie wyobrażasz sobie że ktoś może patrzeć dalej niż czubek własnego nosa?

        poza tym takie inwestycje są w interesie każdego z nas, bo albo k..wa miasto się rozwija, albo zamienia sie w zabiedzony skansen. nie chcę żyć w zabiedzonym skansenie tylko w nowoczesnym mieście.

        • 2 3

       • róznimy się rozumieniem pojęcia "nowoczesne miasto"

        I tyle w tym temacie.

        • 1 0

       • każdego z Nas? wole mieszkać w zabiedzonym skansenie niż zabetonowanym "nowoczesnym" mieście (3)

        • 4 2

       • (2)

        no, a jak z pensji nie starcza na utrzymanie czy też "godne życie" to pretensje do całego świata nie? to jest spuścizna PRL. nieporadni ludzie wolą biedę i spokój niż aktywne i dostanie życie. ok, tylko potem nie marudźcie że woda droga, że żywność droga, że mało płacą i że mieszkania drogie.

        • 2 3

       • (1)

        ładnie tak manipulować cudzą wypowiedzią?

        • 2 0

       • to nie manipulacja tylko konsekwencja. ludzie mówią A nie zdając sobie sprawy że po A następuje B i gdy ktoś mówi B ci twierdzą że manipuluje ich wypowiedzią. tak samo jak niektórzy niepełnosprytni z jednej strony popierają wcześniejsze emerytury jakichś tam bolszewików, a z drugiej nie chcą na to płacić. manipulacja? czy zwyczajna nieświadomość konsekwencji?

        • 1 3

       • rozwiń skrzydła i odleć, pa

        • 1 1

  • To jest miasto a nie wieś (5)

   Ale większość mieszkańców tego MIASTA pochodzi ze wsi (albo ich rodzice). Przenieśli mentalność ze sobą...

   • 33 17

   • (2)

    to jest widok na centrum gdańska:

    jak ktoś jeszcze raz będzie jęczał że mało zieleni jest to go wyśmieję i zaproponuję aby pooglądał wiok na centra innych dużych europejskich miast.

    • 12 6

    • widać nie można wklejać tu linków. trudno, kto chce niech zobaczy na wikipedii pod hasłem "Gdańsk"

     • 3 2

    • specjalnie Tobie DArek powinni w parku na Zaspie postawic londyńską "szyszkę", koło lunaparkowe i specjalnie puścić

     autobus Poczujesz się wreszcie jak w Londynie.

     • 2 0

   • Zburzyć bloki, zaorać i postawić lepianki!

    Wieśniactwo będzie szczęśliwe!

    • 15 9

   • Zabudowa powinna być dogęszczona, taki ogromny uzbrojony teren leżący odłogiem to czyste marnorawstwo

    Ale u nas jak zwykle wszyscy są przeciwko rozwojowi, typowy zaścianek

    • 11 8

  • Skad ta moda? z miasta!

   tym sie rozni miasto od wsi ze posiada gesta zabudowe, komentarze pod tym artykulem i ich oceny dokladnie pokazuja wiejskie przyzwyczajenia duzej czesci mieszkancow... w Gdansku jest tyle dziur w zabudowie ze mozna to nazwac komedia - poczawszy od zabytkowej dziury przed NOTem, polnocnej czesci wyspy spichrzow, na setkach hektarow ogrodkow dzialkowych lezacych jakby nie patrzec jednak blisko centrum miasta konczac

   • 17 6

  • Jest to wynik

   rewolucji neolitycznej która nastąpiła wraz z końcem epoki lodowcowej. W tym czasie ludzie przestawili się z gospodarki łowiecko-zbierackiej na rolnictwo i hodowlę. Wędrówki ludów przestały być koniecznością. Można było zacząć prowadzić osiadły tryb życia i wznosić trwałe budowle. W tym czasie zaczęły się kształtować pierwsze zwarte osady zamieszkałe przez ludzi. Obecnie mieszka w nich większa część ludzkości. Myślę, że stamtąd przyszła ta moda właśnie.

   • 2 0

  • .....

   walnij sobie w łeb.

   • 0 0

 • Na tej łące (34)

  ostatnim skrawku zieleni ma powstać OSIEM pięciopiętrowych bloków z lokalami usługowymi???!!! Władz spółdzielni Rozstaje nieźle pop.....liło....

  • 166 109

  • 8 bloków!!!!! (11)

   Słysząc kiedyś jakieś plotki ,że podobno mają budować blok na tym terenie ,myślałam ,że chodzi o jeden ,góra dwa bloki. A 8 bloków ??????? to jest zasr...nie całego placu.Nie wyobrażam sobie mieć 8 bloków przed nosem!!!!!!!

   • 25 24

   • słyszałem, że OSIEMNAŚCIE! (1)

    A żyrafy wchodzą do szafy!

    • 17 11

    • pawiany wchodzą na ściany

     • 11 5

   • Ja też nie wyobrażam sobie dlatego mieszkam za miastem.

    • 17 1

   • osiem bloków i przedszkole dziewiąte...

    • 6 5

   • (4)

    no to może czas się wyprowadzić ZA MIASTO? zdziwiona? Tak, żyjemy w mieście a to że jesteśmy zacofani spowodowało że nasze miasta bardziej przypominają miasteczka i wsie z niską i rzadką zabudową.

    Ludzie czy wy jesteście nieprzytomni?? Mieszkamy w pół milionowym MIEŚCIE!!! Zobaczcie sobie jak wyglądają MIASTA na zachodzie do którego tak dążymy i któremu tak zazdrościmy "godnego życia".

    • 27 14

    • ale ty jesteś POrąbany (1)

     • 4 5

     • nie ma to jak merytoryczna krytyka i to kretyńskie PO w każdym słowie gdzie występują te litery obok siebie

      • 10 4

    • To ty nie byłeś na zachodzie!

     • 2 2

    • rozumiem, ze jesteś jedyną osobą, która widziała miasto na Zachodzie?

     ojej! gratulacje, Mistrzu!

     • 1 2

   • masz racje lepiej zrobic z miasta wies i ciagle protestowc

    nie wyobrazasz sobie miec blokow przed nosem? a kogo to k...a obchodzi?

    • 25 2

   • Blok dziś a blok z 1970 to jednak spora różnica.

    Prawdopodobnie tych 8 budynków będzie miało mniej lokali niż jeden blok z PRLu w którym pewnie mieszkasz.

    • 3 1

  • (16)

   właśnie, ŁĄCE... w środku k...wa MIASTA, wzdłuż ciągu komunikacyjnego.

   • 19 8

   • (3)

    nie ma to jak merytoryczna, k...wa, wypowiedź DArka :P

    • 2 2

    • (2)

     wbrew pozorom to jest merytoryczna wypowiedź bo odwołuje się do meritum sprawy a nie stanowi przytyk do oponenta. proponuję douczyć się czym jest meritum

     • 2 5

     • ty idź do pracy albo szkoły... no tak gimbusy mają ferie (1)

      • 1 3

      • Naprawdę sugerujesz że autobusy do przewozu dzieci do szkół maja ferie. Ciekawe ;) a tramwaje też maja ferie czy idą na urlop?
       Uważasz że DArek jest kierowcą autobusu albo uczniem? Intrygująca opinia.

       • 3 0

   • słuchaj DArku wiekszość ludzi co tam mieszkają wprowadzali sie do tych bloków kilkadziesiąt lat temu uważam ze mają wiecej do (11)

    powiedzenia niż ty internetowy krzykaczu zza zaplutego monitora

    • 6 2

    • (10)

     no, teraz pora na argumenty w stylu "życia nie znasz". przeprowadzali się kilkadziesiąt lat temu, czyli w epoce głębokiego PRLu w którym decyzje podejmowało się z klucza partyjnego a nie ekonomicznego.

     a o tym kto ma więcej do powiedzenia decyduje to jakich argumentów użyje. ja wypowiadam swoje zdanie bo w przeciwieństwie do czasów w których te bloki budowani teraz jest wolność słowa. większość ludzi po prostu sobie z wielu zależności nie zdaje sprawy, widzą jeden koniec kija a drugi jest dla nich niedostrzegalny.

     • 3 3

     • a może zostaw ten problem mieszkańcom Zaspy ?

      Masz kompleks metropolii.

      • 2 0

     • (1)

      "przeprowadzali się kilkadziesiąt lat temu, czyli w epoce głębokiego PRLu w którym decyzje podejmowało się z klucza partyjnego a nie ekonomicznego"

      Blokowiska Zaspy czy Przymorza są lepiej zaplanowane niż dzisiejszy Gdańsk Południe. Najwidoczniej "z klucza partyjnego" podejmowane decyzje nie były takie złe, jak się świeżo upieczonym ekonomistom wydaje.

      • 3 2

      • to "lepiej zaplanowane"

       to ocenimy za 40 lat kiedy młode dzielnice będą miały za sobą taki sam okres rozwoju jak stare osiedla dolnego tarasu

       • 2 0

     • ale z tego co gdzieś tu doczytałem jestes z Żabianki więc zajmij sie swoim podwórkiem

      • 2 0

     • DArku skoro jesteś z Zabianki to zajmij sie swoim podwórkiem znajdź tam teren pod zabudowe i idź zaproponuj społdzielni żeby (5)

      tam zaczeli budowe najlepiej żeby to było pod Twoim oknem

      • 2 0

      • (3)

       taa, wychodzi polactwo i ich horyzont ograniczający się do "własnego podwórka". tak właśnie myślałem że najgłośniej przeciwko tej inwestycji krzyczy zaścianek którego perspektywy myślowe ograniczają się do kilku ulic własnej dzielnicy.

       takie inwestycje dotyczą nie tylko danego obszaru na którym powstają tylko że trzeba umieć dostrzegać coś dalej niż czubek własnego nosa. a przeciętny polak to bardzo krótkowzroczny ignorant.

       widać rzeczowe argumenty się skończyły to teraz zaczęły się argumenty personalne bazujące na miejscu zamieszkania? co za ciemnogród

       • 1 3

       • "wolnoć Tomku w swoim domku"

        A właściwie DArku

        • 1 0

       • DArku ciemnogród? powiesz to w twarz? (1)

        • 1 0

       • oczywiście. ja nie pier.. się w tańcu. nie jestem populistą

        • 1 1

      • popieram

       dokładnie to samo przyszło mi do głowy:)

       • 1 0

  • proponuje aby zburzyc Twoj blok

   bedzie wiecej zieleni!

   • 17 7

  • tak jasne ostatni skrawek zieleni hahah (2)

   zerknij na mapę i przestań siać ferment
   masz 2 duże parki w bezpośredniej okolicy
   PS to żaden skrawek zieleni, to jest przerośnięty trawnik!!!
   mieszkasz w mieście nie na obrzeżach ani na wsi nikt siłą cie nie trzyma a uwierz mi że zabudowa mogła by być dużo gęstsza...

   • 21 12

   • mówisz o parkach (1)

    w których obecnie budują osiedle? spoko proponuje ci się tam rozłożyć z kocykiem - przy torach tramwajowych

    • 2 0

    • są 2 parki

     Jana Pawła II ma skromne 25 hektarów powierzchni więc możesz się odsunąć nieco od torów ;)
     Drugi park sam sobie znajdź na mapie podpowiem tylko że tramwaje koło niego nie jeżdżą i nie jest to park w pasie nadmorskim bo nie był by wtedy na Zaspie ;)
     PS To właśnie miejsce w którym mają budować nowe mieszkania jest koło torów tramwajowych więc nie bardzo rozumiem ten argument ;)

     • 2 1

  • budować

   budować, budować i się idi...w nie pytać.Młodzi czekają na mieszkania !!

   • 1 3

 • nie wiem dla kogo budują te bloki (17)

  chyba dla tych co zarabiają na czysto 4 koła

  • 89 63

  • 4 koła na czysto... wow bogacze

   • 29 4

  • zgadłeś (1)

   • 3 2

   • nie zgadł! To dla tych co zarabiają 3999zł na czysto!

    • 3 1

  • obawiam się z własnego doświadczenia, że 4 "koła" nie wystarczą :)

   • 25 1

  • a niech budują

   niech budują i będzie stało puste bo nikogo nie stać na tak chore ceny mieszkań i wtedy developerzy dostaną po tyłkach. W głowie się nie mieści 50m2- przestrzeń życiowa do bani i kredyt do końca życia

   • 16 11

  • (1)

   Za "4 koła na czysto" to bym się nie wyżywił, co dopiero zaś mieszkanie w środku miasta kupił......

   • 18 3

   • z daleka paszę sprowadzasz?

    • 4 1

  • (7)

   a to tak dużo jest te 4 koła?? tak, budują dla tych których na to stać i o dziwo wielu ludzi na to stać skoro dalej budują mieszkania.

   • 16 4

   • tak = prezesów stać (6)

    ale im nie stać

    • 1 3

    • (5)

     a co to za bolszewicka mentalność w której ktoś kto się dorobił jest postrzegany negatywnie? polska zawiścią stoi. dla polaka bohaterem jest bezrobotny a nie prezes...

     • 7 5

     • dorobił...może nakradł (4)

      bo jak nazwać przacodawcę płacącego 1200 zł

      • 6 5

      • a jak nazwac faceta który idzie do sklepu w którym kupi tańszą pralkę? równie dobrze właściciel konkurencyjnego sklepu mógłby powiedzieć że go "wyzyskujesz" bo nie chcesz kupić u niego drożej więc ten musi obniżyć cenę, a przecież ma dzieci do wykarmienia. no skandal normalnie że ludzie szukają tam gdzie jest taniej!

       z choinki się urwałeś? pensja to nic innego jak CENA i o jej wysokości decyduje prawo rynku. Wiesz dlaczego jakiś tam ktoś płaci 1200zł? Dlatego że ludzie ZA TYLE PRACUJĄ! Nikt ci nie każe przyjmować takiej posady, uważasz że pensja jest niewystarczająca to idź szukać szczęścia. Nie udało się? to pretensje do siebie że pracujesz za 1200zł a nie jesteś na tyle rozgarnięty aby innych zatrudniać i im płacić po 2000zł

       • 6 7

      • (2)

       w tym zacofajnym kraju każdy kto ma więcej od innych postrzega się jako potencjalnego złodzieja. cóż za komunistyczna mentalność. zamiast naśladować ludzi sukcesu staramy się ich ściągnąć do swojego poziomu. czysta zawiść

       • 6 6

       • bo nie o to idzie aby taka koze jak sasiad miec ale zeby ta koza sasiadowi zdechla ;]

        • 3 0

       • G czlowiekiem sukcesu? człowieku co ty piszesz za pierdoły moze jest czlowiekiem suckesu patzrącym tylko na siebie i własną

        rodzine zajmij sie swoim podwórkiem i przestan obrazać ludzi wyzywając od bolszewików czy ciemnogrodów.Strasznyz ciebie cwaniak zza monitora najławtiej pisac na komputerze jak to mozna zarabiac niewiadomo ile czy uwazasz ze Polska jest krajem gdzie można zmieniac prace jak rekawiczki?!kazdy pilnuje i dba o swoja prace

        • 0 0

  • To masz ambicje widać. 4000 to chyba nie jest jakoś mega dużo.

   • 3 0

  • chyba euro?

   bo za 4000zł to się tam kupi pól metra kwadratowego najwyżej...

   • 1 1

 • Prezes Golaszewski... (18)

  .. to relikt poprzedniej epoki. Remonty i wymiany powinny byc prowadzone z pieniedzy placonych przez mieszkancow a nie trwonione na pensyjki dla wygrzewajacych tylki postPRLowskich pan urzedujacych w SM i serdecznego przyjaciela Cebuli. Zastanawiam sie kiedy ktos w koncu dobierze sie do pana Krzysztofa G. tak na porzadnie. A poza tym "czasy sie zmieniaja a Pan zawsze jest w komisjach" panie Golaszewski. Czyzby strach przed chlodnym oddechem kostuchy prowokuje Pana do zbierania kasy i rzadzenia dzielnica jak swoim folwarkiem? Bo chyba nie jest to podyktowane spotkaniami z "mieszkancami" na ktorych przewaza masa przydupcow klaskajacych na kazde Pana skinienie?

  • 175 17

  • jesli jesteś mieszkaniem Zaspy (11)

   to może po prostu zmień prezesa, a jeśli ma coś za uszami, to donieś na niego do prokuratury?

   • 17 7

   • Jesli powstana te bloki to tak zrobie... (4)

    ... i nie tylko ja.

    • 17 3

    • to już będzie po herbacie! (3)

     • 5 0

     • Nie bedzie po herbacie... (2)

      ... bo juz teraz na prezia sa haki. kwestia tylko jego poslizgniecia i skonczy sie babci gadanie.

      • 8 1

      • To po co czekać? (1)

       U mojej teściowej na Zaspie przy ul.Startowej prezes wcisnął kolejny blok! Już dziś nie ma gdzie zaparkować, ale prezes z premedytacją zapytał o zdanie całą okolicę - i jest większość, bo mieszkańcy bloków17 i 21 na pewno byli przeciw. Już budynek jest w budowie. I tego nie da się odwrócić. Spółka prezes i Górski górą...

       • 1 0

       • dobry przykład manipulacji

        niestety twój wpis znajduje sie 4 poziomy pod główną warstwą dyskusji i pewnie mało kto załapał, jak to działa.

        • 1 1

   • hehe (4)

    Tylko widzisz jak się chce odwołać Pana prezesa ze spoldzielni to robi glosowanie do godziny 12 w nocy, a nastepnie stwierdza ze glosowanie bylo nie wazne bo jego przydupas oddal specjalnie dwa glosy i ustala glosowanie na drugi dzien. Ludzie juz maja dosyc..... ja naszczescie zmienilem spoldzielnie:))

    • 5 0

    • prezesik nadal robi zebrania do pózna w nocy (2)

     to jego stary sposób, żeby wraz ze swoimi klakierami przeforsować to co jest dla niego korzystne !!

     • 1 1

     • Zaspa (1)

      Na Zebrania przychodzą tylko klakierzy Prezesa a jak ktoś z mieszkańców przypadkiem trafi na takie Zebranie , to wszelkiego rodzaju uchwały głosowane są na końcu , gdzieś około 22-ej albo i pózniej . Przegłosowują wtedy każdą uchwałę tzw. mierni ale wierni !!!

      • 1 1

      • To logiczne

       że uchwały głosuje się na końcu. Tak jest, że najpierw jest omówienie, potem głosowanie.

       • 1 2

    • do bylego zaspianina

     mialeś rację i dobrze zrobiłeś, że już nie dorabiasz prezesika i jego dworu .
     Teraz będą go dorabiać nowi mieszkańcy , którzy myślą ,że zrobią super interes kupując w tej spni mieszkanie !!!

     • 1 0

   • poplecznik prezesa ?

    no proszę pracownicy spółdzielni siedzą na 3mieście i muszą się wykazać , żeby z roboty nie wylecieć !

    • 1 1

  • DOKŁADNIE!!!

   100% racji...

   • 5 1

  • naciągane zebrania !!!

   zebrania w ważnych sprawach powinny być organizowane raz na 3 m-ce i to o dużo wcześniejszych porach. Składane zażalenia na początku zebrań + zbieranie pism.
   Wybory też naciągane -zgadzam sie z przedmówcą ,rada nadzorcza wszystko tylko przyklepuje.Pozwinny być nowe wybory,każdy powinnien mieszkaniec oddać głos na danego kandydata!!!!! Bo to jest nei sprawiedliwe!!!!!

   • 14 0

  • A w telewizji osiedlowej o tym nie było? (3)

   Nie było informacji na ten temat w telewizji osiedlowej nadawanej na Rozstajach? Nie chce mi się wierzyć... Chyba nie powiecie mi, że zamiast tak ważnej sprawy nadawali np. relację z jakiejś pielgrzmki albo, nie przymierzając, opowieść o bursztynowej szacie dla Najświętszej Panienki?

   • 9 3

   • Zdziwilbys sie ogladajac... (1)

    ... relacje z "pieknosci" osiedla Rozstaje.

    • 8 0