Nowa nawierzchnia na Długim Targu za ponad 3 mln zł

Najnowszy artukuł na ten temat Pierwsze efekty remontu Długiego Targu
Próbne ułożenie kostki zostało zaakceptowane, co oznacza, że tak wkrótce wyglądać będzie nawierzchnia na całym Długim Targu.
Próbne ułożenie kostki zostało zaakceptowane, co oznacza, że tak wkrótce wyglądać będzie nawierzchnia na całym Długim Targu. materiały prasowe

Trzy firmy chcą położyć nową nawierzchnię na Długim Targu. Ich oferty wahają się od od 3,1 mln do 4,6 mln zł, ale tylko najniższa mieści się w budżecie. Prace rozpoczną się po wakacjach i potrwają do początku lata przyszłego roku.Zwracasz uwagę na nawierzchnie, po których chodzisz?

Zobacz wyniki (1042)
Nowa nawierzchnia zostanie ułożona na pasie ulicy pomiędzy słupami oświetlenia, na odcinku od ul. ŁawniczejMapka do Bramy ZielonejMapka o długości około 190 m.

Nawierzchnia zostanie wykonana z kostki o bokach łupanych, zaś jej lico będzie cięte i uszorstnione poprzez groszkowanie. Wykorzystany będzie do tego skandynawski bohus o drobnym uziarnieniu, ciepłej tonacji kolorystycznej i pastelowych odcieniach.

Z kolei zewnętrzna przestrzeń między latarniami a fasadami budynków będzie wyłożona granitowymi kostkami o rozmiarach 11 na 9 centymetrów.

Remont Długiego Targu planowany od kilku latRemont nawierzchni Długiego Targu był zaplanowany już w 2019 roku. Przez dwa lata toczyły się jednak rozmowy z pomorskim wojewódzkim konserwatorem zabytków, który musiał zaakceptować materiał, z jakiego zostanie ona wykonana.

W kwietniu na niewielkim fragmencie Długiego Targu, nieopodal fontanny Neptuna, ułożona została próbna nawierzchnia. Konserwator zabytków ocenił ją pozytywnie. Dzięki temu GZDiZ mógł ogłosić przetarg na wykonawstwo.

Do realizacji zgłosiło się trzech wykonawców:

  1. Trakt z Gdańska - 3,137 mln zł,
  2. Eurovia Polska z Kobierzyc - 3,7 mln zł,
  3. Prasbet z Grudziądza - 4,6 mln zł.


Nowa nawierzchnia na Długim Targu.
Nowa nawierzchnia na Długim Targu. materiały prasowe
Miasto przeznaczyło na remont Długiego Targu 3,33 mln zł, co oznacza, że tylko pierwsza oferta mieści się w budżecie.

O wyborze wykonawcy w 90 proc. zadecyduje cena, a w pozostałych 10 proc. okres gwarancji i rękojmi. W tym drugim przypadku wszystkie firmy zaproponowały 84 miesiące, czyli siedem lat.

Prace rozpoczną się nie wcześniej niż 15 września, a powinny się zakończyć do 20 czerwca 2022 roku.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (195)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane