• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowe auta w leasingu, a ubezpieczenie

5 września 2024 
Opinie

Fabrycznie nowe samochody dla przedsiębiorców to dobry wybór w przypadku prężnie rozwijających się firm. Jeśli potrzebujesz samochodu, który będzie reprezentował renomę marki, koniecznie wybierz nowe auta renomowanych marek. W przypadku wyższych cen zakupu zawsze możesz zoptymalizować koszty poprzez podpisanie umowy leasingu lub najmu długoterminowego. Podpisując umowę z leasingodawcą, musisz też wiedzieć, że konieczne będzie wykupienie obowiązkowej polisy OC i AC na leasingowane auto. Zobacz, co obejmuje i ile może kosztować polisa na nowe samochody w leasingu.



Nowe auto w leasingu - jakie wybrać ubezpieczenie?



Inwestycja w nowy samochód od dealera to nieco większe obciążenie dla firmowego budżetu, ale i możliwość korzystania z komfortu i niezawodności gwarantowanej przez nowoczesne pojazdy. Sprawdź, jakie nowe auta w leasingu są dostępne w mAuto i wybierz model dopasowany do Twoich potrzeb.

Kiedy podpisujesz umowę leasingu na nowe samochody do firmy, pamiętaj też o dodatkowych kosztach związanych z wykupieniem obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej. Leasingodawcy wymagają najczęściej podpisania umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym w zakresie:

  • obowiązkowego ubezpieczenia OC,
  • AC.

Ubezpieczenie samochodu leasingodawcy w ramach polisy AC jest niezbędne. Dzięki temu w razie ewentualnego zdarzenia drogowego z Twojej winy nie poniesiesz kosztów związanych z naprawą pojazdu. W przypadku orzeczenia szkody całkowitej warto uzupełnić ubezpieczenie samochodu w pakiecie z GAP, które gwarantuje wypłatę świadczenia o równowartości kwoty zakupu pojazdu.

Co obejmuje ubezpieczenie nowego auta w leasingu?



Umowa ubezpieczenia nowego samochodu obejmuje przede wszystkim podstawową ochronę w ramach odpowiedzialności cywilnej. Niemniej jednak do umowy leasingu na nowe auta potrzebujesz też polisy AC, która dotyczy:

  • szkód powstałych w ruchu drogowym i poza nim np. podczas garażowania leasingowanego auta,
  • stłuczek parkingowych,
  • kradzieży,
  • aktów wandalizmu,
  • pożaru lub gradobicia.

W ramach aktywnego ubezpieczenia AC na nowe auto w leasingu otrzymasz też gwarancję wypłaty świadczenia podczas uszkodzenia pojazdu z Twojej winy. W tym przypadku warto przeanalizować OWU ubezpieczyciela w zakresie AC do wyłączeń od odpowiedzialności TU.
Towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić wypłaty świadczenia z AC, jeśli kolizja drogowa zostanie spowodowana np. przez pijanego kierowcę (stronę umowy leasingowej).

Jak przebiega ubezpieczenie nowego samochodu w leasingu?



Ubezpieczenie auta w leasingu jest niezbędne już w dniu podpisania umowy z leasingodawcą i rejestracji pojazdu. Nową umowę na ubezpieczenie samochodu w leasing możesz podpisać wygodnie podczas zakupu auta w mAuto. W ramach jednego pakietu otrzymasz OC, AC, NNW, ochronę szyb i gwarancję niezmiennej stawki.

Możesz też samodzielnie poszukać oferty na ubezpieczenie nowego auta w leasingu. Takie działania zajmą Ci jednak sporo czasu i nigdy nie masz gwarancji, że samodzielnie wybierzesz korzystną propozycję na ubezpieczenie przy leasingu nowego auta.

Jak zapłacić za polisę ubezpieczeniową dla nowego auta w leasingu?



Za ubezpieczenie przy leasingu nowego auta zapłacisz jednorazowo podczas podpisywania umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym lub w ratach: półrocznie, kwartalnie lub miesięcznie. Warto wziąć też pod uwagę ofertę pakietu ubezpieczeniowego na nowe auta w leasing w ramach oferty mAuto. Ubezpieczenie opłacisz w wygodnych ratach na podstawie refaktury ze stawką VAT ZW, a koszty finansowania to zaledwie 2,5% w skali roku.

Ubezpieczenie a wykup auta z leasingu



Jeśli chodzi o zależność końca leasingu a ubezpieczenia nowego auta, warto też wiedzieć, że po przejęciu pojazdu jesteś zobligowany do wykupienia minimum obowiązkowego ubezpieczenia OC. Po zakończonej umowie z leasingodawcą nie musisz wykonywać już cesji umowy na firmę leasingową, gdyż pojazd pozostaje w Twojej własności prywatnej lub firmowej.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie 1 zablokowana

Najczęściej czytane