Fakty i opinie

stat

Nowe gepardy w oliwskim zoo

Gepardy to najszybsze zwierzęta na lądzie. Mogą biec z prędkością 100 km/godz., a nawet szybciej.
Gepardy to najszybsze zwierzęta na lądzie. Mogą biec z prędkością 100 km/godz., a nawet szybciej. fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

Aki i Tabu - tak mają na imię dwa młode gepardy, które zamieszkały w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. Prezentacja nowych lokatorów zoo odbędzie się w czwartek o godz. 12.30 na wybiegu tych kotów zobacz na mapie Gdańska, który znajduje się nieopodal pawilonu ptaków i gadów.Twoje ulubione koty z gdańskiego zoo, to:

lwy

27%

tygrysy

24%

gepardy

12%

pumy

13%

serwale

5%

rysie

12%

żbiki

7%
- Mamy nadzieję, że te eleganckie koty poczują się u nas dobrze i wkrótce po uzupełnieniu stada o kolejne osobniki i samicę będziemy cieszyć się przychówkiem - liczy Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.
Młode samce zajęły jeden z dwóch wybiegów, które w gdańskim zoo przeznaczone są dla gepardów. Dotychczas mieszkał tu samiec, ale został wcześniej przeniesiony na pobliski wybieg, który niegdyś należał do jego niedoszłej partnerki.

Gepardzica do gdańskiego zoo trafiła przed laty jako nie w pełni sprawna. Poza tym było jej nie po drodze z potencjalnym partnerem, więc koty widywały się przez ogrodzenie. A że stara samica zdechła jakiś czas temu, zoo postanowiło spróbować pozyskać nowe gepardy. I tak do Gdańska przyjechały z koty Rostocku w Niemczech.

Gepardy to najszybsze lądowe zwierzęta, które potrafią biec z prędkością 100 km/godz., a nawet i szybciej. Dorosłe koty ważą kilkadziesiąt kilogramów, mierzą do półtora metra długości, a ich ogon ma maksymalnie 90 cm. W naturze gepardy żyją na sawannach i półpustynnych terenach Afryki, gdzie polują przeważnie na antylopy. Prowadzą dzienny tryb życia.

Zobacz mieszkańców jednej z wolier na terenie zoo

Opinie (96) 11 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.