Fakty i opinie

stat

Nowe linie autobusowe

W maju w Gdańsku uruchomione zostaną dwie nowe linie autobusowe: 164 z Ujeściska do Wrzeszcza oraz 156 z Matemblewa do Śródmieścia.

Powoływanie nowych połączeń jest możliwe m.in. dzięki środkom finansowym zaoszczędzonym poprzez niewypłacanie Zakładowi Komunikacji Miejskiej wynagrodzeń za obniżoną jakość świadczonych usług, czyli np. spóźnianie się autobusów i tramwajów, czy niewykonanywanie kursów. W styczniu z tego tytułu pozyskano ok. 20 tys. zł. Już niebawem gdańszczanie za pomocą ankiet będą mogli wyrazić swoją opinię o ZKM.

- Nowe linie zostały uruchomione na wniosek mieszkańców - mówi Szczepan Lewna, zastępca prezydenta. Linia 164 z Ujeściska do Wrzeszcza od 5 maja będzie kursowała w dni powszednie w godzinach największego nasilenia przewozów pasażerskich, czyli w godz. 6-10 oraz 13.30-17.30 z częstotliwością co 30 minut.
11 maja ruszy druga linia - 156, kursująca na trasie: Matemblewo - Targ Sienny. - O tę linię mocno zabiegali mieszkańcy - tłumaczy Antoni Szczyt, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.


Od 30 kwietnia uruchomiony zostanie nowy kurs N10 w relacji: Dworzec PKP - Olszynka - Dworzec PKP przez Dolne Miasto.
1 maja rozpocznie się pierwszy etap sezonowych zmian w komunikacji. Na pierwszy ogień pójdą dodatkowe linie autobusowe: 122 (Wrzeszcz PKP - Oliwa - Sopot Kamienny Potok), 126 (Wrzeszcz PKP - Banino), 222 (Oliwa - ZOO), 640 (Klukowo - Wysoka).

W związku z organizowaną przez miasto w dniach 30.04 - 3.05 imprezą "Gdańsk w Europie, Europa w Gdańsku", wieczorową porą zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach tramwajowych (2, 6, 13) i autobusowych nocnych (N1, N3, N4, N5, N6).

Na początku maja w środkach komunikacji miejskiej pojawią się ankiety, w których pasażerowie będą mogli wyrazić swoją opinie na temat obsługi, czystości pojazdu, punktualności. Od stycznia br. trwają kontrole jakości usług przewozowych. Pod uwagę brano m.in punktualność, stan techniczny przystanków. W styczniu uchybienia z tytułu niepunktualnego kursowania pojazdów przekroczyły dopuszczalny 1 proc., co stanowiło podstawę do pomniejszenia wykonawcy, czyli ZKM wynagrodzenia - za obniżoną jakość świadczonych usług. Z kolei w lutym i marcu liczba stwierdzonych przypadków nieprawidłowości nie przekroczyła 1 proc.

Opinie (142)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.