Fakty i opinie

Nowe miejsce do rekreacji na Babich Dołach

Najnowszy artukuł na ten temat

Oksywie: schody połączą dwie części dzielnicy

Polana na Babich Dołach zyska niebawem nowe oblicze.
Polana na Babich Dołach zyska niebawem nowe oblicze. fot. Aleksander Trafas/LIS

Ścieżki piesze, droga dojazdowa oraz urządzenia do zabawy i ćwiczeń fizycznych pojawią się na zaniedbanym obecnie terenie przy ul. Rybaków na Babich Dołach. Trwają poszukiwania wykonawcy prac.



Po tym, jak kilka miesięcy temu zakończono prace projektowe, w które zostali też włączeni mieszkańcy, głosujący na proponowane przez urzędników rozwiązania, wyklarowała się wizja zagospodarowania polany.

W planach jest stworzenie miejsca do organizacji grilla, ustawienie urządzeń do zabawy i uprawiania sportu. Niewykluczone, że pojawią się leżaki, siedziska, stoły piknikowe czy wiaty. Będzie też więcej trawy, niskich roślin i ścieżek. Pojawią się też nowe miejsca postojowe.

Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni rozpoczęło poszukiwania wykonawcy zagospodarowania polany rekreacyjnej na Babich Dołach oraz chętnych do pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego nad inwestycją. Przetarg zostanie rozstrzygnięty 12 września.

- To pewnego rodzaju wyzwanie, bo Babie Doły są dzielnicą z własnym charakterem: kameralną, z dużą ilością naturalnej zieleni, ale też z ogromnym potencjałem turystycznym, który warto wykorzystać. Uwzględniliśmy to wszystko pracując z mieszkańcami nad koncepcją zagospodarowania polany, bo zależy nam, by po zakończonej rewitalizacji przyciągnęła jak największą liczbę osób - podkreśla Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
Polana przy ulicy Rybaków w Babich Dołach to niejedyny teren, który zostanie zrewitalizowany. Zmiany nastąpią także przy Osadzie Rybackiej i Uczniowskiej na Witominie. Środki pochodzą z puli przeznaczonej na rewitalizację gdyńskich dzielnic.

Wartość prac na Babich Dołach jest szacowana na ponad pół miliona złotych. Prace mają potrwać cztery miesiące od podpisania umowy z wykonawcą.

Babie Doły: mieszkania

Mieszkanie 3 pokoje Gdynia Babie Doły
419 000 zł
Gdynia Babie Doły
4 pokoje, mieszkanie przy plaży
435 000 zł
Gdynia Babie Doły
Wynajem 3 pokoje Gdynia Babie Doły
1 000 zł
Gdynia Babie Doły