Fakty i opinie

stat

Nowe miejsce do rekreacji na Babich Dołach

Najnowszy artukuł na ten temat

Trwa budowa mieszkań komunalnych na Oksywiu

Polana na Babich Dołach zyska niebawem nowe oblicze.
Polana na Babich Dołach zyska niebawem nowe oblicze. fot. Aleksander Trafas/LIS

Ścieżki piesze, droga dojazdowa oraz urządzenia do zabawy i ćwiczeń fizycznych pojawią się na zaniedbanym obecnie terenie przy ul. Rybaków na Babich Dołach. Trwają poszukiwania wykonawcy prac.Po tym, jak kilka miesięcy temu zakończono prace projektowe, w które zostali też włączeni mieszkańcy, głosujący na proponowane przez urzędników rozwiązania, wyklarowała się wizja zagospodarowania polany.

W planach jest stworzenie miejsca do organizacji grilla, ustawienie urządzeń do zabawy i uprawiania sportu. Niewykluczone, że pojawią się leżaki, siedziska, stoły piknikowe czy wiaty. Będzie też więcej trawy, niskich roślin i ścieżek. Pojawią się też nowe miejsca postojowe.

Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni rozpoczęło poszukiwania wykonawcy zagospodarowania polany rekreacyjnej na Babich Dołach oraz chętnych do pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego nad inwestycją. Przetarg zostanie rozstrzygnięty 12 września.

- To pewnego rodzaju wyzwanie, bo Babie Doły są dzielnicą z własnym charakterem: kameralną, z dużą ilością naturalnej zieleni, ale też z ogromnym potencjałem turystycznym, który warto wykorzystać. Uwzględniliśmy to wszystko pracując z mieszkańcami nad koncepcją zagospodarowania polany, bo zależy nam, by po zakończonej rewitalizacji przyciągnęła jak największą liczbę osób - podkreśla Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
Polana przy ulicy Rybaków w Babich Dołach to niejedyny teren, który zostanie zrewitalizowany. Zmiany nastąpią także przy Osadzie Rybackiej i Uczniowskiej na Witominie. Środki pochodzą z puli przeznaczonej na rewitalizację gdyńskich dzielnic.

Wartość prac na Babich Dołach jest szacowana na ponad pół miliona złotych. Prace mają potrwać cztery miesiące od podpisania umowy z wykonawcą.

Babie Doły: mieszkania

Pierwszy balkon od morza!!! Gdynia
470 000 zł
Gdynia Babie Doły
Kawalerka 200 m od morza
270 000 zł
Gdynia Babie Doły
Kawalerka 200 m od morza
Komfortowe,sloneczne,nowe budownictwo, nad morzem
470 000 zł
Gdynia Babie Doły