• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Nowe mieszkania na Siedlcach odmienią zdegradowaną ulicę Ogińskiego

Krzysztof Koprowski
12 listopada 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat Remont 26 budynków komunalnych za 74 mln zł
 • Wizualizacja koncepcji zabudowy - budynek usług społecznych przy skrzyżowaniu ul. Ogińskiego ze Skrajną.
 • Wizualizacja koncepcji zabudowy - widok od strony ul. Skrajnej. Po prawej istniejący blok przy ul. Malczewskiego 78.
 • Wizualizacja koncepcji zabudowy - widok na ul. Ogińskiego.
 • Wizualizacja koncepcji zabudowy - widok na ul. Ogińskiego.
 • Wizualizacja koncepcji zabudowy - widok na ul. Ogińskiego.

Zdegradowana ul. Ogińskiego na SiedlcachMapka za kilka lat całkowicie zmieni swoje oblicze. Miejska spółka Gdańska Infrastruktura Społeczna zamierza wybudować tu mieszkania komunalne, w tym dla osób i rodzin zagrożonych wykluczeniem. Planowany jest także budynek z usługami społecznymi.Czy Siedlce to dobre miejsce na mieszkania komunalne?

Ulica Ogińskiego, równoległa do ul. Kartuskiej i położona zaledwie ok. 120 metrów od przystanku tramwajowego SkrajnaMapka, z pewnością nie przynosi chluby Siedlcom.

Znajdująca się tutaj zdegradowana zabudowa od wielu lat czeka na rozbiórkę. Resztki wcześniej wyburzonych obiektów wciąż można dostrzec w okolicznych chaszczach.

W ciągu najbliższych kilku lat planowana jest całkowita metamorfoza tego terenu. W pierwszej kolejności przewiduje się zrównanie z ziemią dwóch ostatnich kamienic. Po oczyszczeniu terenu rozpocznie się wznoszenie łącznie pięciu nowych budynków.

- Inwestycja będzie realizowana przez Gdańską Infrastrukturę Społeczną w ramach projektu Gdańskiego Programu Mieszkalnictwa Społecznego dla osób i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. W ramach inwestycji planowane jest powstanie łącznie 58 lokali, w tym 25 lokali ze wsparciem oraz 33 komunalnych - mówi Joanna Bieganowska z Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Czytaj też:

W pół roku zbudowali nowy dom dla matek samotnie wychowujących dzieciPlanowane zagospodarowanie terenu. Planowane zagospodarowanie terenu.

Budynek usług społecznych powstanie obok drzewOprócz lokali mieszkalnych bezpośrednio przy skrzyżowaniu ul. Ogińskiego ze Skrajną przewidziano budynek usługowy (połączony z mieszkalnym) na potrzeby domu sąsiedzkiego z przestrzenią do prowadzenia zajęć i integracji lokalnej społeczności. Jego kształt i odsunięcie od ul. Skrajnej podyktowane jest zamiarem zachowania okazałego drzewostanu.

Będzie to zarazem najwyższy budynek cztero-/pięciokondygnacyjny. Pozostałe budynki będą o dwie kondygnacje niższe i podobnie jak budynek narożny będą osadzone w istniejącej skarpie. Na najniższej kondygnacji każdego z budynków przewidziano halę garażową, pomieszczenia techniczne oraz niewielką przestrzeń pod usługi.

Zieleń na skarpach między budynkami oraz schodyPomiędzy budynkami zachowane zostaną tereny zieleni na skarpie między ul. Ogińskiego a położoną wyżej ul. Malczewskiego. Komunikację pieszą między tymi drogami ułatwią schody terenowe.

Inwestycja jest obecnie na etapie projektowym. Gotowa jest koncepcja urbanistyczno-architektoniczna z wizualizacjami zabudowy, a GIS jest w trakcie poszukiwania wykonawcy na przygotowanie szczegółowych projektów budowlanych i wykonawczych.

O jego wyborze zdecydują kryteria: ceny (60 proc.), doświadczenia zespołu projektowego (30 proc.) oraz terminu realizacji (10 proc. - maksymalnie siedem miesięcy od podpisania umowy).

 • Skrzyżowanie ul. Ogińskiego ze Skrajną.
 • Obecny wygląd ul. Ogińskiego.
 • Obecny wygląd ul. Ogińskiego.
 • Obecny wygląd ul. Ogińskiego.
W założeniach miejskiej spółki budynki powinny powstawać w technologii mieszanej - żelbetowej w części podziemnej (w skarpie) oraz szkieletowej drewnianej modułowej lub panelowej na kolejnych kondygnacjach.

Rozpoczęcie budowy najwcześniej w połowie przyszłego roku- Spółka zakłada możliwość etapowania całej inwestycji, jednak obecnie nie można określić, które budynki powstaną w pierwszej kolejności. Decyzje w tym zakresie mogą zapaść dopiero po opracowaniu dokumentacji technicznej - dodaje Bieganowska.
Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych przy ul. Ogińskiego to przełom II i III kwartału przyszłego roku.

Nieruchomości

Mapa inwestycji

Mapa inwestycji

Zależy Ci na lokalizacji? Sprawdź na naszej mapie inwestycji mieszkaniowych i biurowych, gdzie aktualnie w sprzedaży są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (217)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane